Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Internet z Tele2 Polska

Internet z Tele2 Polska

sirmark 1 Lipca 2004 18:14

0 0

Wywodząca się ze Szwecji firma telekomunikacyjna Tele2 oczekuje na ogłoszenie przez Urząd Regulacji Telekomunikacji i Poczty przetargu na zwolnione przez wojsko częstotliwości umożliwiające świadczenie usług telefonii komórkowej w technologii GSM (pasmo 1800 MHz) i UMTS. Tele2 ma wystarczające zasoby gotówki na budowę sieci (koszty tej inwestycji firma ocenia na ok. 1 mld euro). Obawia się wygórowanej kwoty za licencję lub opóźniania przetargu przez trzech działających w Polsce operatorów komórkowych. Tele2 nie wyklucza także rozpoczęcia działalności jako operator wirtualny, który kupuje hurtowo usługi od operatorów dysponujących siecią i sprzedaje je własnym klientom detalicznym. Tu barierą mogą być stawki za usługi hurtowe ustalone przez polskich operatorów, a także oferowane przez nich ceny detaliczne. Tele2 Polska od 1 lipca uruchamia dla swoich klientów wdzwaniany dostęp do Internetu. Liczy, że znajdą się chętni na tę usługę. Firma chce oferować abonentom TP SA ADSL, ale narodowy operator się na to nie zgadza.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-83-221.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy doczekamy się cenzury internetu w Polsce?

Kolejna próba cenzurowania Internetu w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet