Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Internet z satelity w TP

Internet z satelity w TP

WitekT 31 Sierpnia 2009 09:26

0 0

We wrześniu Telekomunikacja Polska uruchomi usługi dostępu do Internetu w technologii satelitarnej. W ten sposób chce dotrzeć do klientów, którzy nie tylko są poza zasięgiem sieci stacjonarnej, ale i poza zasięgiem wydajnych radiowych sieci HSDPA i CDMA - pisze Rzeczpospolita.

TP nie zdradza jeszcze szczegółów oferty, ale według informacji Rzeczpospolitej zaproponuje klientom trzy pakiety o prędkości 512 kb/s, 1 Mb/s i 2 Mb/s w cenie od około 100 zł do około 200 zł miesięcznie. Technologia i urządzenia abonenckie są drogie. Jeżeli operator nie decyduje się dotować terminali, to ich koszt - około 300 euro - w całości poniosą klienci.




TP będzie korzystać, jako hurtownik, z usług dostępowych paneuropejskiego operatora Astra, który podobną usługę sprzedaje także poprzez firmę X3Mconnect.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita     

Dodaj do:
w sumie: 44
  • 0

    25. ~me  2009-08-31 17:10:08  host: aae50.internetdsl.tpnet.pl

    no niestety z tego co wiem to cały zestaw ma kosztowac az 1599zl, chyba ich pogieło jak ktos to kupi:) i predkosci tez nie sa mega wypasiona bo 512/92 1024/128 2048/128.

  • 0

    26.  2009-08-31 21:31:37

    jest już tak usługa nazywa sie two ways a ceny rzywiscie mają z kosmosu, i oczywiscie limity. plus jest taki że można korzystac w całej europie

  • 0

    27. ~  2009-08-31 22:32:33  host: 088156223137.bialapodlaska.vectranet.pl

    W kwestii formalnej: X3MConnect nie sprzedaje już Astra2Connect. Nie świadczy też już takiej usługi. A ceny są całkiem przystępne (jak na internet satelitarny oczywiście). Wystarczy porównać z stardsl.pl.

  • 0

    28.  2009-08-31 22:43:35

    @me: zestaw kosztuje dokładnie 1599PLN (możliwość RAT wtedy + 10%) aktywacja: 122PLN w tym darmowa instalacja anteny ceny: 512/92 - 99PLN 1024/128 - 199PLN 2048/128 - 299PLN umowa na czas nieokreślony, możliwość skorzystania z własnego sprzętu, brak limitu transferu z tym, że jeżeli zacznie się przesadzać to TP zastrzega możliwość obniżenia transferu

  • 0

    29.  2009-09-01 00:39:11

    300erło w zupelnosci spowoduje brak zainteresowania ta usluga...

  • 0

    30. ~n  2009-09-01 01:20:55  host: public-gprs81209.centertel.pl

    29. Znam firmę która była gotowa zafundować kartę na DSLAM za kilka tyś euro, aby mieć chociaż jakieś szerokie pasmo. Niestety nie było to możliwe. Dziwią mnie takie opinie jak Twoja, zwłaszcza, że mają to być możliwości i oferty kompletnie niszowe. Za ten tekst powinni Cię oskarżyć za krytykowanie sposobów na ominięcie tzw. wykluczenia cyfrowego ludności na terenach bardzo słabo zurbanizowanych. Dodam, że 50 batów to moim zdaniem byłoby zdecydowanie za mało. Ta usługa nie ma za zadanis budzić szerokiego zainteresowania, ma pomóc tam gdzie nikt nie chce nic pomóc.

  • 0

    31. ~Faz  2009-09-01 10:13:49  host: blk10.neoplus.adsl.tpnet.pl

    No ja juz znam tepse jak pomaga, zapewne trzeba bedzie z nim stoczyc kolejna wojne zeby to zaczelo dzialac. Sam dzialalem juz na ich cholernym telefonie radiowym z ktorego nigdzie nie mozna bylo sie dodzwonic i nikt nie mogl sie do mnie dodzwonic. 500 batow to sie nalezy tpsa bo sa zawsze ustawieni d... do klienta. Jednym slowem ceny europejskie (a place nie)

  • 0

    32. ~n  2009-09-01 11:54:54  host: fhh69.internetdsl.tpnet.pl

    Faz, o co Ci w ogóle chodzi? Tp jest dla Ciebie konkurencją czy co, że tak lamentujesz i krytykujesz wprowadzanie nowych usług? Konwenter (iLNB) ma pobierać i jednocześnie wysyłać sygnały bezpośrednio do satelity, nie będzie więc potrzebna żadna infrastruktura naziemna. Jak ktoś nie załapie się nawet na CDMA zawsze pozostanie ta satelita.

  • 0

    33. ~mlody  2009-09-01 17:46:26  host: 212.160.172.70

    poprawka: 512/92 - kosztuje 159PLN

  • 0

    34. ~marro  2009-09-02 00:12:07  host: 77-254-226-218.adsl.inetia.pl

    centrum usług satelitarnych tp sat http://www.psary.tpsa.pl/

  • 0

    35. ~pozdrawiam  2009-09-02 00:41:42  host: aur174.neoplus.adsl.tpnet.pl

    19: Ty masz tak dużo kasy jak posiadasz mózg czyli nie jest dobrze. Jak masz tyle kasy to możesz już od dawna korzystać z internetu przez satelitę. I to nawet w dwie strony.

  • 0

    36. ~nigdywięcęjORŻNĄĆ  2009-09-05 10:33:07  host: public25082.xdsl.centertel.pl

    dobrze w okolicy Białowieży miałem spokój od promieniowania;) ale czasem tęskniło mi się do Telepolis, a bez dostępu do internetu nie pogada:(

  • 0

    37. ~magnum  2009-09-10 12:27:25  host: 83-244-142-130.cust-83.exponential-e.net

    pracuje w brytyjskiej firmie posiadajacej wlasne satelity... !spokojnie! mozemy pobic TP cenami i parametrami. dla tych ktorzy sa gotowi kupic internet z satelity: zawsze pytajcie o "contention ratio"

  • 0

    38. ~klient_stardsl  2009-09-14 15:21:51  host: 181.a2c-250-129.astra2connect.com

    Niestety w Polsce firma niemieckiego pochodzenia - StarDSL praktycznie nie funkcjonuje. Zamówiliśmy dostęp do Internetu o szybkości 1024/128kbps. Po 2 tygodniach oczekiwania na sprzęt (miało być 4 dni) uruchomiliśmy usługę. Niestety nigdy nie udało się przekroczyć prędkości 512kbps. Przedstawiciel handlowy nie odpowiadał na wysłane do niego maile. Z firmą był wprawdzie kontakt telefoniczny, ale nie dało się tam uzyskać żadnych informacji. Kilkukrotnie uzyskałem odpowiedź, że ktoś do mnie oddzwoni. Niestety nadal nie było żadnego kontaktu. Na odesłanie umowy czekaliśmy 2,5 miesiąca. Po 3 miesiącach walki uzyskałem odpowiedź, że nikt nie jest w stanie mi pomóc i że mogę jedynie złożyć reklamację. Nikt w StarDSL mimo obietnic nie chciał sprawdzić jaka prędkość usługi jest faktycznie aktywowana. Odniosłem wrażenie, że pracujące tam osoby (moim zdaniem tylko 2 ludzi) doskonale wiedzą, że aktywowana została niższa wersja niż to było na umowie. W dzisiejszych czasach nie ma już w naszym kraju miejsca na firmy tak działające.Zdecydowanie nie polecam tego dostawcy.

  • 0

    39. ~Sat Poławiacz  2010-01-06 21:38:54  host: 94.254.153.240

    Internet z satelity za DARMO !!! Zerknij tu: http://tvsat-hdtv.pl/index.php?ap=240 Polecam

  • 0