Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Internet w USA bez podatku

Internet w USA bez podatku

WitekT 6 Grudnia 2004 18:58

0 0

Prezydent USA George W. Bush podpisał ustawę, która ponownie prowadza w życie zakaz obciązania podatkiem usług dostępu do internetu. Dzięki tym regulacjom do 2007 roku szerokopasmowy internet ma stać się powszechny na całym terenie Stanów Zjednoczonych.

Zapisy o zakazie opodatkowania usług dostępowych istnieją w USA od 1998 roku. Ustawa wygasła jednak ponad rok temu i od tamtej pory amerykańscy senatorowie nie mogli się zdecydować, czy ją przedłużyć.
Koszt szerokopasmowego łącza w USA wynosi ok. 30-50 USD miesięcznie (100-150 zł). Dostęp do sieci blisko 25% dorosłych Amerykanów, co stanowi wzrost o 11% w ciągu 2 ostatnich lat.

W Polsce od 1 stycznia 2005 roku będzie najprawdopodobniej obowiązywała 22% stawka podatkowa na usługi internetowe.

Źródło tekstu: Reuters     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-71-219.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Kto, według Ciebie, będzie liderem rynku smartfonów w 2019 roku?

Jubileuszowy Galaxy S10 może trafić na rynek w trzech wersjach

 

Zobacz wynik | Opinie (2)

Archiwum Ankiet