Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Internet w Orange za 46 tys. euro

Internet w Orange za 46 tys. euro

LuiN 17 Listopada 2009 22:27

0 0

O kosztach roamingu w drastyczny sposób przekonał się pewien Francuz mieszkający niedaleko granicy z Belgią. Orange wystawił mu rachunek na kwotę ponad 46 tys. euro. A wszystko to z tytułu przypadkowej transmisji danych przy użyciu belgijskich nadajników.

Kierownik kawiarni w okolicy Valenciennes próbował reklamować w Orange felerny rachunek, twierdząc, że nie otrzymał żadnej informacji odnośnie tego, że jego modem w nieprawidłowy sposób łączy się z Internetem.




Orange reklamacji uznać nie chce, twierdząc, że przecież do klienta wysłano email z informacją, że rachunek przekroczył właśnie 12 tys. euro...

Przedsiębiorca zapowiedział, że zgłosi sprawę do sądu. W 2008 roku w podobnym procesie przegrał austriacki operator.

Źródło tekstu: Le Monde, wł     

Dodaj do:
w sumie: 34
  • 0

    15.  2009-11-18 00:35:57

    Witam w Polsce gosc mial podobna sytuacje na prawie 100tyś zł wiem bo pracuje w BOK Orange .... oczywiscie nie uznali mogl wylaczyc roaming a ze nie wylaczyl jego sprawa w sumie operator ma racje

  • 0

    16. ~  2009-11-18 01:11:27  host: v06-03.opera-mini.net

    12. Nie ma w belgii Orange jest Movistar, odpowiednik Orange tylko nazwy nie zmienili, facet sprawę wygra, bo Orange ma prawo zablokować mu kartę lub poinformować a jeśli informacja była bez odzewu powinna zablokować internet. Kiedyś mieszkałem przy granicy Ukraińskiej, byłem w Play telefon często się logował do najlepszej sieci na Ukrainie czyli Live :), miałem problemy na zasięgu Plusa, od miesiąca stoi tam stacja Playa nareszcie nie ma problemu z roamingiem, full zasięg, super jakość połączeń.

  • 0

    17. ~  2009-11-18 01:52:26  host: ip-89.171.9.58.static.crowley.pl

    @16: Od razu widać,że jesteś naganiaczem Playa. Jeśli ktoś z Playa może ma problemy to NA STACJACH PLAYA a nie Plusa, także nie rób tu z białego czarnego i odwrotnie.

  • 0

    18. ~pa  2009-11-18 03:56:16  host: 188.33.91.135

    @17 ja mam w play telefon ale wierz mi ze na roamingu plusa jest fatalna jakosc , nie wiem czemu ale tak jest. jak jade do domu a tam nie ma playa to slychac fatalnie .dziwne to bo mam tez sim+ i jak dzwonie do mojej dziewczyny na plusa z sim+ to dobrze slychac(polaczenie w ramach tej samej miejscowosci)

  • 0

    19. ~fazafm  2009-11-18 07:02:06  host: 212.160.111.60

    Ja mam podobna sytuacje w domu. Automatycznie karta playonline loguje sie do Ukrainskiego operatora. Napisalem zeby wylaczyli mi roaming na tej karcie ale nawet nie odpisali czy jest taka mozliwosc tylko odrazu stwierdzili ze nie jest ona zarejestrowana i nic nie zalatwia.

  • 0

    20. ~max  2009-11-18 07:32:44  host: 87-205-193-188.adsl.inetia.pl

    nie ma to jak kabel, a teraz mobilni pracownicy Orange maja darmową kawę w Jego restauracji pewnie do końca życia.

  • 0

    21.  2009-11-18 07:55:21

    @16; Movistar to jest w Hiszpani, a w Belgji jest MOBISTAR w ktorym FranceTelecom ma akcje. Nie zanosii sie na rebranding Orange dlatego ze w przeszlosci bylo juz Orange ktore zostalo zamienione na BASE 'w Belgji). W Belgji juz w poniedzialek pisali o tym przypadku. Orange France nawet zaproponowalo swojemu klientowi rozlozyc platnosc na raty, na 40 lat.... Zal. Wina jest po obu stronach, gosc nie czytal dokladnie kontraktu gdzie NIELIMITOWANY dostep ma limit 1Giga :) , a Orange powinien moim zdaniem poinformowac klienta od momentu w ktorym rachunek przekracza rozsadna kwote.

  • 0

    22. ~  2009-11-18 08:02:00  host: ip-89.171.231.34.dsl.crowley.pl

    @11 nicram,- podobne sytuacja miały miejsce także w Polsce. W jednym przypadku rachunek od TP S.A. gdzie właściciel telefonu odebrał sobie życie ponieważ TP nie uwzględnia możliwości nielegalnego podłączenia się do ich infrastruktury ponieważ twierdzą,. że mają sieć hermetyczną. Drugi przypadek miał miejsce w Erze, kiedy to osoba przebywała za granicą i pomimo zlecenia w BOU wyłączenia roamingu wskutek błedu w oprogramowaniu telefon łączył się z pocztą co kilka minut. Spowodowało to rachunek także na kilkadziesiąt tysięcy.

  • 0

    23. ~  2009-11-18 08:05:41  host: ip-89.171.231.34.dsl.crowley.pl

    @18,- także zauważyłem, że jakość w GSM Play jest czasem bardzo dobra a innym ciągle rwie połączenia, przerwy sekundowe. Spotkałem się juz z różnymi tłumaczeniami i myślę, że jest to kwestia obciążenia stacji, do której jesteśmy zalogowani.

  • 0

    24. ~rrrrrr  2009-11-18 08:45:11  host: blf17.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Play to oszuści. Pakiety "swobodny" internet - dobre żarty.

  • 0

    25.  2009-11-18 09:11:09

    I właśnie dlatego od jakiegoś czasu w iPlusie musisz aktywować roaming (świadomie, a nie automatycznie) i jeśli nakręcisz rachunek to już sam sobie jesteś winien.

  • 0

    26. ~  2009-11-18 09:45:54  host: v06-04.opera-mini.net

    24. Nie udzielaj się, bo nic nie wiesz o tym pakiecie. Ja nie narzekam, mam szybszy internet na gsm Playa niż w Erze czy Orange w których wcześniej miałem.

  • 0

    27. ~Longman  2009-11-18 10:01:15  host: adcn200.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Wina leży po stronie operatora. I to nie chodzi tylko o ten konkretny przypadek. Każdy kto trochę interesuje się odbiorem sygnałów RTV wie o istnieniu odbioru tropo (przykładowy wątek tu: http://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?f=111&t=5318&sta rt=45 ). jeśli ktoś myśli że to tylko sygnał analogowy to sie myli - ja w Poznaniu często jestem w stanie odebrać DVB-T z Niemiec i Czech, a bardzo rzadko (raz-dwa razy w roku nawet z Danii). Co prawda mam dom położony i anteny też nie najgorsze, ale nic co zrywałoby czapkę z głowy. Jeśli ktoś myśli, że sygnałów telefonii komórkowej to nie dotyczy to też się myli - kiedyś na Połoninie Wetlińskiej swoim telefonem mogłem podłączyć się do roamingu operatorów słowackich i ukraińskich, ale też - uwaga, uwaga! - węgierskich i rumuńskich. To operator powinien uniemożliwić jakimś krótkim kodem roaming tego rodzaju, bo zmienność propagacyjna to zjawisko po prostu NORMALNE.

  • 0

    28. ~Longman  2009-11-18 10:03:53  host: adcn200.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Przepraszam za mizerny styl - klawiatura musi iść do wymiany. Teraz to makabra. Jak dziś kupie nowa to styl się poprawi :-)

  • 0

    29. ~Longman  2009-11-18 10:05:35  host: adcn200.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Na osłodę link do zawsze aktualnych map tropo: http://www.dxinfocentre.com/tropo_eur.html

  • 0

    30. ~Prepaidowiec  2009-11-18 13:16:05  host: 193.111.174.150

    Dlatego wolę mieć telefon na kartę i pewność, że mam koszty pod kontrolą.

  • 0

    31. ~  2009-11-18 17:14:19  host: p08-10.opera-mini.net

    #18 daj numer swojej panienki

  • 0

    32. ~oli24  2009-11-18 21:29:08  host: l1.netblok.pl

    Z tym roamingiem to naprawde czasami sa jaja ja bedac w Chorwacji moglem logowac sie do sieci wloskich i wyszlo tym razem na moją korzyśc taniej:)

  • 0

    33.  2009-11-18 23:32:42

    Szkoda, że będąc w UK nie udało mi się zalogować do Plusa... ;)

  • 0

    34. ~GfaRm  2009-11-20 23:54:30  host: static-78-8-58-220.ssp.dialog.net.pl

    play rzeczywoscie w wakacje (nie wiem jak teraz) mial problemy ze swoimi nadajnikami. problem polegal na tym, ze wyrzucalo mi telefon (byl poza zasiegiem) z sieci 3g play. jedyna rada bylo reczne ustawienie "tylko gsm" w menu nokii e51, wowczas wyrzucanie z sieci sie konczylo...

Dodaj swoją opinię