Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Internet przez satelitę, kanał zwrotny przez Ideę

Internet przez satelitę, kanał zwrotny przez Ideę

WitekT 5 Listopada 2004 14:44

0 0

SES ASTRA, firma należąca do spółki SES GLOBAL oraz Go!nternet Sp.z o.o., poinformowały, iż dzięki podpisanej w październiku 2004 r. umowie zostanie uruchomiona usługa dostępu do Internetu poprzez satelitę ASTRA. Kanał zwrotny zapewni Polska Telefonia Komórkowa Centertel, operator sieci cyfrowej telefonii komórkowej Idea.

Usługa na rynku polskim oferowana będzie pod nazwą Go!nternet. Komercyjnie zostanie uruchomiona na początku listopada br. Początkowo oferta skierowana będzie do mieszkańców województwa mazowieckiego, a następnie w pozostałych częściach kraju. Kanał satelitarny (downlink) zapewni satelita ASTRA na pozycji 19.2° East, a kanał zwrotny (uplink) realizowany będzie dzięki technologii GPRS zapewnionej przez PTK Centertel, operatora sieci Idea. W ten sposób rozwiązany został problem kanału zwrotnego. Atrakcją usługi jest fakt, iż abonent płacić będzie jeden rachunek za połączenie z Internetem. Dodatkową zaletą jest przypisanie usługi do abonenta, a nie do miejsca jej instalacji. Tak więc abonent wyjeżdżając na wakacje poza miejsce zamieszkania będzie mógł nadal korzystać z Internetu. Z usługi korzystać będą mogli bez problemów mieszkańcy wynajmowanych mieszkań, którym brak meldunku uniemożliwia instalację Internetu. Oprócz usługi internetowej abonent Go!nternet będzie mógł odbierać ponad 250 międzynarodowych programów telewizyjnych i radiowych nadawanych cyfrowo z najpopularniejszej europejskiej pozycji satelitarnej ASTRY 19.2° East.

Wszystko to możliwe będzie przy użyciu komputera PC wyposażonego w modem DVB i modem GPRS oraz podłączoną do niego 70-cm anteną satelitarną skierowaną na satelitę ASTRA 19.2° East. Wszystkie urządzenia wraz z instalacją zapewnia Go!nternet poprzez sieć swoich Partnerów.

W zależności od wybranego pakietu oferującego różne prędkości pobierania danych (od 256 kb/s do 1024 kb/s) i długości zawarcia umowy abonenckiej (od 1 do 24 miesięcy) cena usługi obejmującej już koszty kanału zwrotnego wyniesie od 109 zł do 289 zł miesięcznie.
Dzięki zastosowanej technologii satelitarnej i komórkowej usługa może być wdrożona natychmiast w dowolnym miejscu znajdującym się w zasięgu sieci telefonii komórkowej Idea.

Komentując umowę Philippe Glaesener, Wiceprezes i Dyrektor Generalny ds. Sprzedaży Usług Szerokopasmowych i IP firmy SES ASTRA, powiedział: To już druga oferta dostępu do Internetu poprzez satelitę ASTRA na polskim rynku oraz propozycja kompletnego rozwiązania dostępowego łączącego dwie uzupełniające się technologie, GPRS i satelitarną, zapewniające szerokopasmowy dostęp do Internetu w dowolnym miejscu w Polsce.

Bertrand Jasiński, prezes Go!internet powiedział: Oferując Go!nternet powered by ASTRA & Idea wprowadzamy na rynek polski pierwszy tego typu produkt, z którym pragniemy dotrzeć do tysięcy osób do tej pory bezskutecznie poszukujących możliwości korzystania z Internetu. Dzięki połączeniu technologii satelitarnej i komórkowej wreszcie możemy zaoferować kompletny produkt i jeden rachunek łączący obie usługi.

Rozwiązanie dostępu do Internetu drogą satelitarną jest szansą rozwoju dla wielu małych i średnich firm, które są jednocześnie naszymi Klientami. Cieszymy się, iż dzięki zapewnieniu kanału zwrotnego przez sieć Idea, rozwiązanie to pozwoli dotrzeć do tych, którzy chcą korzystać z zasobów Sieci. Komfort pracy, w postaci stałej opłaty związanej z korzystaniem z usługi Go!nternet, jest jednym z podstawowych czynników w procesie podejmowania decyzji o zakupie tego rodzaju usługi – powiedział Piotr Wilczek, Dyrektor Biura Rynku Biznesowego w PTK Centertel, operatora sieci IDEA.

Źródło tekstu: Idea     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-166-141-12.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz pomysł z aparatami chowanymi w obudowie smartfonu?

Oppo Find X oficjalnie

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet