Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Internet przez komórkę - z ulgą czy bez?

Internet przez komórkę - z ulgą czy bez?

WitekT 28 Lutego 2005 11:43

0 0

Czy odliczenie podatkowe za korzystanie z Internetu dotyczy też dostępu do sieci przez telefon komórkowy? Gdyby literalnie odczytać przepis, można by dojść do wniosku, że chodzi tylko o łącza stacjonarne, używane w domu podatnika.

Przepis art. 26 ust. 1 pkt 6a ustawy o PIT przewiduje odliczenie od dochodu wydatków ponoszonych przez podatnika z tytułu użytkowania sieci Internet w lokalu (budynku) będącym miejscem zamieszkania podatnika. Gdyby zatem literalnie odczytać ten przepis, można by dojść do wniosku, że chodzi wyłącznie o łącza stacjonarne. W wyjaśnieniu Ministerstwa Finansów czytamy, że może chodzić zarówno o użytkowanie Internetu szerokopasmowego, jak i wdzwanianego (za pośrednictwem telefonu stacjonarnego lub komórkowego). Oznaczałoby to, że używanie telefonu komórkowego do łączenia się z Internetem nie przekreśla korzystania z odliczenia, choć nie jest jasne, czy można to robić poza domem.




Wyjaśnienie to nie ma przy tym rangi wiążącej interpretacji prawa podatkowego. Ministerstwo przypomina, że tak czy inaczej korzystanie z odliczenia musi być udokumentowane fakturą VAT. Odliczeń od dochodu będzie można dokonywać dopiero w rozliczeniu za rok 2005.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita, wł     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~niestety abonent plusa  2005-02-28 15:41:00  host: w2.lomza.rtl16.4lan.pl

    a w plusie i tak doliczają VAT za internet :((((((((((((

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-167-202-184.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.