Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Internet podrożeje

Internet podrożeje

WitekT 17 Grudnia 2004 13:47

0 0

Od 1 marca 2005 r. na usługi dostępu do Internetu będzie obowiązywała stawka 22% VAT. Wynika to z uchwalonej wczoraj przez Sejm nowelizacji ustawy o podatku VAT.

Dziś usługi te korzystają ze zwolnienia od VAT, co jest sprzeczne z przepisami VI dyrektywy UE i było już przedmiotem interwencji Komisji Europejskiej w polskim rządzie. Ministerstwo Finansów potwierdza zresztą, że od początku prac nad stawką VAT na Internet było oczywiste, że zwolnienie jest niezgodne z normami unijnymi.
22% podatek obejmie wszystkie usługi, także te polegające na dostarczeniu informacji drogą internetową do szkół, placówek oświatowych i kulturalnych. Początkowo planowano, że zostaną one z tej grupy wyłączone i będą nadal objęte zwolnieniem. MF zapowiada jednak, że rozpocznie zabiegi w UE o przywrócenie preferencji w tym zakresie. Korzystający z Internetu będą mogli odliczyć od swojego dochodu wydatki na ten cel, ale rocznie nie więcej niż 760 zł.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~  2004-12-18 22:18:00  host: bbx32.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Zaje... po co obnizac jak mozna podwyzszac spox ze w UE maja nizsze stawki nawet z podstawowa stawka podatku ale looz ... niech Polacy beda ciemni i zacofani - po co im internet . Szkoda gadac

  • 0

    2. ~misio  2004-12-19 11:28:00  host: chq140.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Jeszcze internet nie podrożał, a Ty już okazałeś się ciemny i zacofany poprzez wpisanie swojej opinii aż 4 razy. Ciemnego nic nie oświeci - niestety. Wpisując się tutaj protestuję przeciwko podwyżkom internetu, ale również przeciwko chamstwu internetowemu, którego jest bardzo dużo, a przykład tego mamy wyżej.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-145-103-69.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy używasz smartfonu z rysikiem (takim, jak np. w Galaxy Note)?

Galaxy Note 9 na renderach

 

Zobacz wynik | Opinie (3)

Archiwum Ankiet