Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Internet od T-Mobile w pociągach PKP Intercity

Internet od T-Mobile w pociągach PKP Intercity

LuiN 17 Grudnia 2013 13:41

6 6

T-Mobile Polska wygrało przetarg na świadczenie usługi dostępu do Internetu w pociągach PKP Intercity. Usługa będzie dostępna w 30 wagonach w ciągu 90 dni, a w pozostałych 270 w ciągu 9 miesięcy od podpisania umowy. Razem projekt obejmuje 300 wagonów.




Na przykładowej, branej pod uwagę w przetargu trasie Kraków - Gdynia, T-Mobile zaoferowało średnią prędkość przesyłu danych powyżej 1,5 Mb/s. Oprócz obsługi tras w obrębie kraju, sieć zapewni dostęp do Internetu (roaming) na trasach: Warszawa - Wiedeń - Villach, Warszawa - Praga, Warszawa - Berlin, Gdynia - Berlin, Warszawa - Budapeszt, Wrocław - Berlin, Warszawa - Kolonia - Amsterdam oraz Kraków - Praga - Wiedeń.


Oprócz dostępu do Internetu dla pasażerów, t-mobile dostarczy PKP Intercity bezpieczną łączność (VPN) dla konduktorów oraz zapewni dedykowane treści multimedialne (typu portal o PKP Intercity czy gry związane z koleją). Pasażerowie zyskają również dostęp do minimum 40 filmów pełnometrażowych, 15 seriali i 10 bajek dla dzieci z wymianą minimum 10% treści każdego miesiąca.


Według zapisów przetargowych, dostęp do Internetu będzie bezpłatny dla nie mniej niż 10% wszystkich pasażerów w całym okresie trwania umowy z t-mobile (odpłatny dla pozostałych), płatny będzie dostęp do treści multimedialnych.

Źródło tekstu: PKP Intercity, wł     

Dodaj do:

Tagi: pkp intercity | t-mobile

w sumie: 27
  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    8. ~avansowany  2013-12-17 14:50:09  host: user-164-127-223-227.play-internet.pl

    a jak jedziecie "snoby" polskim busem z internetem od plusa to tak nie narzekacie bo wolno jak wolno ale chodzi . poza tym widze ze telekom wygral bo jest gigantem i ma sieci u naszych sasiadow

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    9.  2013-12-17 14:59:01

    @6 taki jest ten nasz polski naród aby marudzić, przecież trzeba mieć od razu LTE w pociągach pędzących 300 km/h które trasę z Krakowa do Szczecina pokonują w 3 godziny, do tego bilet liczony po 10 groszy za 10 km, wtedy może bylibyśmy zadowoleni. A tak to proszę, 1,5 Mbit? Co to? Przecież na YT sobie filmu w pociągu nie obejrzę... Heh, dobre i to co nam dają.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    10.  2013-12-17 15:05:48

    Nie bardzo rozumiem, o co chodzi z tym narzekaniem... Przecież prędkość internetu jest dostosowana do prędkości kolei :-)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    11.  2013-12-17 15:33:45

    Sądzę że T mobile nie jest idealnym rozwiązaniem. Swoją drogo czy ktoś wie jaki jest internet w Polskim Busie? Moim zdaniem nie jest on najszybszy z dostępnych na rynku ;)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    12. ~podróżny  2013-12-17 15:42:51  host: n06-06-08.opera-mini.net

    To teraz za ten prestiżowy internet od różowej Ery będzie trzeba dopłacić do biletu? Dziękuję, kupię sam bilet.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    13.  2013-12-17 16:42:50

    Zdarzyło mi się ostatnio jechać IC z Gdańska do Warszawy. WiFi było. Tylko WiFi. :) O "surfowaniu" można było pomarzyć. Poza tym najpierw zróbcie we wszystkich wagonach DZIAŁAJĄCE gniazda 230V, a nie internety jakieś. :)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    14. ~Jezdziec  2013-12-17 16:42:53  host: staticline-31-183-127-228.toya.net.pl

    W Polskim busie wifi zapewnia Play.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    15. ~M.  2013-12-17 17:48:11  host: user-94-254-196-252.play-internet.pl

    A kto zapewni toalety w pociągach?

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    16. ~Anal i Tyk  2013-12-17 18:07:28  host: public-gprs517383.centertel.pl

    #14===> Polski- jest tylko z nazwy Bus- raczej autobusy WiFi - to zapewnia router i nie Play :)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    17. ~Kamil  2013-12-17 18:32:15  host: 213.231.202.36

    @14 Jeszcze w czerwcu korzystali z Orange. Zmienili operatora czy korzystają z usług różnych operatorów?

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    18. ~pidlaszsze  2013-12-17 19:08:10  host: abdf124.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Z tego co pamiętam to jak jechałem polskibusem to chyba na netmeterze pokazało, że to na Plusie chodzi.Na trasie Białystok-Warszawa jakoś to chodziło.Jakoś to znaczy strony dało się przeglądać ale już np. słuchać radia internetowego w jakości 128kbit/s niekoniecznie.Inaczej ma się sprawa o przewoźnika z Podlasia o nazwie "Podlasie Express",Ci z kolei jadą na orange i chyba technologii cdma.Jak zacząłem słuchać radia internetowego w Warszawie to urwało mi tylko jeden jedyny raz gdzieś tak między Ostrowią Mazowiecką a Zambrowem także orange nieźle sieje.Od razu napiszę że nie we wszystkich autobusach.Mniej więcej pół na pół.Zdarzają się autobusy, że tylko strony da się przeglądać.Nie wiem z jakiego to faktu wynika - takiej konfiguracji danego routera, czy też wyczerpanego limitu na danej karcie, czy też np od tego że kierowca (nie)umyślnie tak ustawił żeby mu było dobrze:) Pozdrawiam.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    19. ~  2013-12-17 19:43:02  host: 89-75-103-102.dynamic.chello.pl

    W Muszkieterze mają Wifi .Internet chyba od Plusa. Na trasie Warszawa-Radom na speedtest pokazalo ponad 20Mb up i down. Testy robiłem kilka razy. Śmiga. aż miło. ;-)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    20. ~elf  2013-12-18 00:26:11  host: user-188-33-107-225.play-internet.pl

    Kiepski wybór, pociągi często jeżdżą przez lasy, nikt nie będzie ustawiał azymutu specjalnie dla PKP na tereny gdzie nikt nie mieszka. PKP powinno wybrać coś z CDMA - T Mobile tego nie ma. Oprócz tego, jak ktoś wcześniej napisał - Lepiej aby PKP naprawiło gniazdka 230 V, wtedy każdy pasażer bez problemu będzie mógł korzystać w własnego neta. Po co wi-fi jak nie ma gdzie podłączyć sprzętu do energii elektrycznej.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    21. ~Gość  2013-12-18 07:39:36  host: z40-15.opera-mini.net

    Jak ktoś słusznie zauważył - zawsze niektórym źle. Gdyby ktoś nie zauważył - PKP to PRZEWOŹNIK KOLEJOWY a nie "service provider" (Internet), czy dystrybutor energii (gniazdek się zachciewa). To jest gest dobrej woli z ich strony - co prawda miły, ale JESZCZE nie wliczony w koszty działalności podstawowek jako, że głównym celem jest KOMUNIKACJA WEWNĘTRZNA!!! (czytajcie ze zrozumieniem). A jeżeli komuś nie pasuje jakość - to polecam polecam stawki w samolotach za dostęp do sieci. Bo - niestety - koszty operacyjne są "trochę" inne niż u przewoźnika autobusowego, który nie utrzymuje żadnej infrastruktury.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    22.  2013-12-18 08:04:59

    #21: a także WARS, WC, zegary ... XXI wiek, gniazdka 230V powinny być standardem, wifi też, zwłaszcza na dłuższych trasach (u nas wszystkie są dłuższe)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    23. ~Jurgen  2013-12-18 08:35:57  host: user-188-33-74-187.play-internet.pl

    Teraz widzę że żal przelewa się głównie na prędkość kolei :) jechałem oj dawno temu, z rok czasu będzie, z zachodniej do Katowic, gdyby nie spóźnienie 30 min na start to jak najbardziej OK. Dojeżdżając do Katowic nie było już spóźnienia, leciał dość szybko, miałem wtedy 2 karty, Heyah i Play, Play był praktycznie cały czas poza zasięgiem, w Heyah były te 2/3 kreski na egde, na operze mini dało się jako tako coś przejrzeć.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    24. ~Kajko  2013-12-18 13:28:06  host: aatu71.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ~20 jakoś rok temu, albo dwa lata temu był raport UKE odnośnie jakości sieci przy podróżach koleją (nie pamiętam już jakie trasy testowali, ale pewnie te główne) i wtedy TM wypadło najlepiej jeśli chodzi o dostępność internetu pod względem połączeń bodajże drugie miejsce razem z Orange. Zresztą pewnie taka instalacja w wagonach będzie trochę inaczej wyglądać niż gdy łaczy się przez normalny modem.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    25. ~Pablo  2013-12-18 13:31:03  host: cpc29-cove12-2-0-cust107.3-1.cable.virginm.net

    Czyli nic się nie zmieni. Większość będzie korzystać jak dotychczas z wkupionych przez siebie pakietów danych u operatora. Szkoda... myślałem, że przy tak wysokich cenach w stosunku do jakości przynajmniej dostaniemy darmowy internet.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    26.  2013-12-18 13:41:22

    Ponawiam pytanie z shouta 3: "Według zapisów przetargowych, dostęp do Internetu będzie bezpłatny dla nie mniej niż 10% wszystkich pasażerów w całym okresie trwania umowy z T-Mobile (odpłatny dla pozostałych), płatny będzie dostęp do treści multimedialnych." - co to ma oznaczać? Bezpłatny dostęp dla 10% jadących pociągiem a dla reszty płatny? Jak te 10% ma być wybrane? Losowo? Kto pierwszy zajmie przedział? Czy może wchodzisz, włączasz smartfon i przy rachunku komunikat od TM "wylosowałeś ulgę" :P ? Mętne to jak krowi placek na polu panowie i panie...

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    27.  2013-12-18 17:20:32

    26: Jeżeli to będzie przez WiFi to kupujesz bilet np pierwszej klasy i masz na nim hasło wydrukowane...może tak? :)

Dodaj swoją opinię