Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Internet od Aero2 darmowy dłużej przez dwa lata

Internet od Aero2 darmowy dłużej przez dwa lata

WitekT 6 Listopada 2012 17:45

3 0

Zgodnie z decyzją UKE, Aero2 będzie świadczyło bezpłatny dostęp do Internetu w sieci HSPA+ 900 MHz dłużej o 2 lata: do 21. grudnia 2016 roku. W zamian spółka otrzymała pozwolenie na późniejszą o 2 lata realizację pokrycia kraju siecią LTE na 2,6 GHz.

O przetargu na 2,6 GHz, w którym Aero2 wygrało blok o wielkości 50 MHz, szerzej pisaliśmy w tej wiadomości. Operator, zgodnie z warunkami pozwolenia, powinien komercyjnie zacząć wykorzystywać częstotliwości w połowie 2011 roku, a do końca 2012 roku zapewnić pokrycie 25% populacji kraju przy jednoczesnym ustawieniu co najmniej jednej stacji bazowej w każdej z co najmniej 200 gmin wiejskich albo miejsko-wiejskich lub w odległości nie większej niż 4 km od granicy gminy wiejskiej.

Do dzisiaj Aero2 uzyskało jedynie 5 pozwoleń na stacje LTE 2,6 GHz. W zmienionej decyzji, do której dotarł serwis jdtech.pl, UKE o 2 lata przesunął wymagania dotyczące pokrycia zasięgiem kraju.




Jak pisze jdtech.pl, Aero2 początkowo prosiło o przesunięcie zobowiązań o 2 lata oferując roczne przedłużenie BDI w sieci HSPA+ 900 MHz. Urząd nie przystał jednak na te warunki.

Warunki dostępu do sieci (czyli prędkość do 512 kB/s i przerywanie sesji) pozostają bez zmian.

Źródło tekstu: jdtech.pl, wł     

Dodaj do:
w sumie: 88
  • 0

    72.  2012-11-07 11:14:46

    ktos wie czy aero pojdzie na nowych netbookach z orange za 1 zl do umowy, ktore maja HSPA+ ?

  • 0

    73.  2012-11-07 11:30:33

    Ok, dzięki wszystkim za rady - przynajmniej wiem plus minus czego szukać. Dzięki wielkie.

  • 1

    75. ~xy  2012-11-07 12:09:37  host: user-109-243-155-227.play-internet.pl

    @74: Ale dobrze się czujesz? Gry są dla dzieci i tyle, a ja nawet jako dziecko nie lubiłem za bardzo grać. Dziś widząc jak się młodzież uzależnia od gier, jeszcze bardziej ich (gier) nie lubię. A już na pewno jakieś gry nie mogą być podstawą do kupienia szybszego łącza. I mąż z pracy musi przeprowadzać wideorozmowy z żoną w domu? To jakiś żart? Wystarczy, że najwyżej zadzwonię do żony. Z GSM-u! A co. Jakoś mam pod opieką nie takie komputery z byle goownem i nie mam wirusów. Ale to w firmie, a w domu po co mam marnować czas i dane na durne aktualizacje, które tylko system zamulają? Nigdy ich nie pobierałem i nie zauważyłem bym cokolwiek z tego powodu stracił. Tak samo na wszystkich kompach w rodzinie.

  • 0

    76. ~  2012-11-07 12:18:39  host: 213-146-39-130.ip.netia.com.pl

    @ Jo; zajrzyj tutaj i wszystko stanie się jasne http://jdtech.pl/

  • 0

    78.  2012-11-07 18:35:08

    76. ~ : dzięki :) pozdrawiam.

  • 0

    79. ~Johny11  2012-11-07 19:22:21  host: 94.42.231.227

    @74, ja też nie mam wirusów, a aktualizacje ściągam bez żadnego problemu do Visty. Ale mnie nieraz denerwują aktualizacje np. Javy czy Adobe, to mnie wnerwia non stop. Antywirusa nie używam, bo nie widzę i nie mam takiej potrzeby. Na Aero2 w CS nieraz mój brat gra i nic się nie dzieje. Działa ładnie na pierwszym piętrze w domu. Na Skype też się świetnie rozmawia głosowo czy wideo (oczywiście nie w HD) ;) Same plusy. Lepiej by było jakby UKE nakazało rozbudować sieć TP i bym miał lepiej po kablu. Taki mobilny z Aero2 jako dodatek jest świetny.

  • 0

    80. ~xy  2012-11-07 21:21:06  host: user-164-126-69-218.play-internet.pl

    Ja wszystkie aktualizacje pobieram - oprócz akt. samego systemu.

  • 0

    81. ~hj  2012-11-08 08:26:29  host: public-gprs353346.centertel.pl

    po ostatnich zmianach aero2 działa jak krew z nosa - rwie połączenia, transfer leży i kwiczy. przekręt. wcześniej działało bez problemu.

  • 0

    82.  2012-11-08 08:49:15

    81. ~hj: Ty mnie nie strasz, a ja sie właśnie najarałem ostatnio na tą szopkę, jestem na etapie realizacji "projektu" ;)

  • 0

    83. ~xy  2012-11-08 12:08:27  host: user-5-173-0-168.play-internet.pl

    U mnie i u brata działa dobrze.

  • 0

    84. ~  2012-11-08 12:19:43  host: V32-03.opera-mini.net

    @83 i opłaca Ci sie jeszcze net w play utrzymywać?

  • 0

    85. ~mmss  2012-11-09 11:48:49  host: axu81.neoplus.adsl.tpnet.pl

    w Play jeszcze się opłaca net utrzymywać bo aero2 ma strasznie ograniczony zasięg.

  • 0

    87.  2012-11-09 21:38:19

    86. ~Witka: Z tego co czytałem ostatnio na necie to tak - o ile chciałbyś mieć i net i telefon w jednym urządzeniu. Tzn. Darmowy net - a telefon u jakiegoś OPA.

  • 0

    88. ~Witka  2012-11-09 21:45:39  host: ppp147004.ostnet.pl

    Czyli trzeba szukać innego telefonu - z dwoma kartami?

  • 0

    89.  2012-11-09 22:01:37

    88. ~Witka: Kurde gdzies chyba miałem cos na ten temat na jakiejś stronce... śledź wpisy tutaj jak znajdę to zamieszczę jakiegoś linka...

  • 0