Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Internet o prędkości 120 Mb/s w ofercie UPC

Internet o prędkości 120 Mb/s w ofercie UPC

LuiN 21 Września 2009 14:39

0 0

upc 120mbOd 21. września UPC udostępnia nową ofertę dostępu do Internetu. Dotychczasowa granica prędkości wynosząca 30 Mb/s została pokonana o 3 długości. Najszybsza z ofert to prędkość pobierania sięgająca 120 Mb/s.

Nowe taryfy Fiber Power 8 i 25 nie stawiają przed użytkownikami dodatkowych wymagań. W przypadku taryfy Fiber Power 50 wymagane jest połączenie przy użyciu karty sieciowej o prędkości 100 Mb/s (zalecana karta sieciowa Giga Ethernet), taryfa Fiber Power 120 nie rozwinie w pełni skrzydeł bez karty sieciowej 1000 Mb/s. Zalecana konfiguracja komputera to procesor klasy Pentium IV 3.0 GHz i 1 GB pamięci RAM.




W przypadku obu najwyższych taryf możliwe jest co prawda użycie połączenia USB, jednak operator zastrzega sobie, że nie gwarantuje w tym wypadku pełnej prędkości usługi. Nowe taryfy prezentowane są w cennikach równolegle z 1-megabitową ofertą specjalną dla studentów.

Zobacz: parametry usług internetowych UPC (plik .pdf; 148 kB).

Źródło tekstu: UPC, wł     

Dodaj do:
w sumie: 108
  • 0

    89.  2009-09-23 10:09:49

    Regulamin jest taki jakbym miał internet, a nie mógł z niego korzystać.

  • 0

    90. ~  2009-09-23 13:28:59  host: chello089079080020.chello.pl

    @88 Zauważyłeś może, że we wspomnianym załączniku w tabelce z parametrami rubryka "limit pobierania danych" są wszędzie kreski? Te zapisy są z jednej strony pozostałością z okresu powszechnych limitowanych łączy, a z drugiej furtką do wprowadzenia specjalnych ofert promocyjnych - z jednej strony b. tanich, ale z drugiej obciążonych limitami.

  • 0

    91.  2009-09-23 13:30:03

    grr - zapomniałem się zalogować. ;)

  • 0

    92. ~AWARIA NETIA  2009-09-23 14:20:57  host: host-162.budimex.com.pl

    polaczenia netii tez maja awarie a w telepolis CISZA ;(

  • 0

    93. ~Z  2009-09-23 15:58:37  host: 77-254-68-32.adsl.inetia.pl

    żadna awaria mi działa i działało

  • 0

    94.  2009-09-23 16:06:53

    AWARIA NETIA: a skąd niby o niej mamy wiedzieć?

  • 0

    95.  2009-09-23 19:40:51

    @maxbike: ja też tak mam. jedyny serwer jaki pokazuje mi 25MB to Bydgoszcz albo Warszawa na speedtest.net, z pozostałymi jest róznie od 6,5 do 22-23,

  • 0

    96. ~wygwizdowo  2009-09-24 20:38:49  host: ip-88-220-144-3.isp.tvkg.net

    A ja mieszkam w małym miasteczku i mam do wyboru neostradę lub 640 kb/s w cenie 75 zł... załamka ;(

  • 0

    97.  2009-09-24 21:57:12

    Napisałem mailem reklamacje i po dwóch dniach widzę po wynikach, że coś robią. Na polskich serwerach wyskakuje po kilkadziesiąt mega, choć zdarza się, że wskaże 20 megabitów http://www.speedtest.net/result/573941529.png

  • 0

    98.  2009-09-25 09:14:38

    Wygląda na to, że potraktowali reklamację serio i rozwiązali problem. Dzisiaj z każdego serwera wyskakuje kilkadziesiąt mega.

  • 0

    99. ~trrrriumph  2009-09-25 10:11:28  host: 213-238-71-227.adsl.inetia.pl

    Ja mieszkam w Otwocku pod Wa-wą, ale po studiach przeprowadzam się do wa-wy. Min. z właśnie z powodu tej szybkiej kablówy. Mam w tej chwili netię 8 Mb Bardzo, ale to bardzo cenię sobie czas, więc ściąganie 700 MB filmu w avi w czasie kilku minut pozwoli mi.. nie tracić czasu i.. oszczędzać prąd ! :) UPC THE BEST

  • 0

    100. ~Devilsky  2009-09-26 10:53:13  host: icd90.internetdsl.tpnet.pl

    @maxbike: To dobrze że chociaż tyle miałeś. Ja wczoraj zmieniłem z 10 na 25. cały czas mam pobieranie na poziomie 10 Mbit/s ale wysyłanie 1,5Mbit. Dziś idzie reklamacja :/

  • 0

    101. ~Vinci  2009-09-26 11:09:29  host: 87-48-n2.aster.pl

    Aster pewnie nawet nie zareaguje. Żenujące mają zarówno prędkości jak i ceny. W przyszłym tygodniu rozwiązuję umowę. Mam ich już dosyć.

  • 0

    102. ~hand  2009-09-26 19:36:46  host: proxy.am.edu.pl

    Na polskich serwerach może i UPC wyciąga te 25,50,120 czy ile tam Mb/s ... ale ściąganie z zagranicznych serwerów to już jakiś żart ;/ dotyczy to i UPC i Aster ;/

  • 0

    103. ~d@rcio  2009-09-27 10:26:07  host: 87-49-n2.aster.pl

    aster the best zadnych awari od 4 lat jak ich mam na ochocie super necik

  • 0

    104. ~spidi  2009-09-27 14:29:14  host: chello084010204067.chello.pl

    Co wy ludzie chcecie od UPC ?? To najlepszy provider na rynku a jak nie macie pełnych prędkości to reklamujcie. Ja zawsze mam takie prędkości jak deklaruje dostawca o każdej porze dnia i nocy. http://www.speedtest.net/result/576096629.png

  • 0

    105.  2009-09-27 17:56:36

    http://www.speedtest.net/result/576228016.png - wynik 167 mega, a miałem już dzisiaj wynik 300 mega. Nie wiek skąd to, ale dzisiaj mam same kosmiczne wyniki, a łącze przypomnę 25 mega. http://www.speedtest.net/result/576229419.png - serwer z Niemiec 250 mega. Praga - tu tylko 11 mega, wyniki są bardzo rozstrzelone.

  • 0

    106. ~taaa  2009-10-19 01:50:39  host: chello087207235111.chello.pl

    A ja mam 25 Mb/s a speedtest pokazuje max 10Mb... Co najlepsze jednak jest to, że jak ściągałem plik, to ściąga się z szybkością 3MB/s co wynosi w przeliczeniu 24 Mb/s więc pytam się WTF :D?

  • 0

    107. ~UPCer  2009-12-01 23:19:19  host: chello089073011218.chello.pl

    Mam 30MB ultra i myslalem ze to bedzie wymiatac tak w ogole w sieci a nie tylko na speed testach, a swoja droga teraz te nowe hiper lacza typu 120mb (troche powatpiewam ze to bedzie chodzic jak nalezy)

  • 0

    108. ~sqadan  2010-02-09 20:07:28  host: chello089075010242.chello.pl

    Myslalem ze jak sie przesiade z 4Mb/s z osiedlowego lana na 25Mb/s w upc to ze beda sie dzialy cuda .... no coz szybko na ziemie zlazłem bo okazało sie ze w speed testach pokazuje mi do 21Mb maksymalnie i niewiem czy to normalne a sama prędkośc widoczna jest tylko w testach bo normalnie jej nie czuje chyba ze cos sciagam ale tez roznie bo od 3h do 15min oczywiscie na tym samym serwerze czy mam miec mniej jak w umowie????????

Dodaj swoją opinię