Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Internet na stacjach Statoil

Internet na stacjach Statoil

sirmark 14 Kwietnia 2004 08:57

0 0

Na wybranych stacjach Statoil w Warszawie, Krakowie i Gdyni pojawiły się pierwsze "hot-spoty", czyli punkty, gdzie można skorzystać z bezprzewodowego dostępu do Internetu. Projekt, wdrażany przez Statoil Polska i Hewlett-Packard Polska, jest na razie w fazie testowej, ale docelowo planowane są kolejne instalacje, obejmujące swym zasięgiem całą Polskę.

Nasza praca, tryb życia i jego szybkie tempo wymagają ciągłego dostępu do informacji i kontaktu ze światem. Często w ciągu dnia, nawet gdy jesteśmy poza miejscem pracy, potrzebujemy nagle wysłać lub odebrać ważną wiadomość albo pilnie skorzystać z usług oferowanych za pośrednictwem sieci WWW. Teraz można to bez problemu zrobić podczas wizyty na stacji Statoil.

"Hot-spoty" działają na trzech stacjach Statoil - przy ul. Rosoła w Warszawie, przy ul Morskiej w Gdyni i przy ul Lublańskiej w Krakowie.

"Hot-spot jest przede wszystkim przeznaczony dla ludzi biznesu, którzy często podróżują i muszą mieć w każdej chwili dostęp do Internetu. Wierzymy, że ten projekt przyczyni się do poprawy infrastruktury biznesowej w Polsce, będzie dodatkowym źródłem satysfakcji klientów korzystających z naszych usług, a tym samym wpłynie pozytywnie na utrwalanie wizerunku koncernu Statoil, jako firmy otwartej na zmiany, dynamicznej i nowoczesnej" - powiedziała Agnieszka Brukszo, dyrektor marketingu Statoil Polska.
"Naturalnym miejscem, gdzie widzimy zastosowanie bezprzewodowego i szerokopasmowego dostępu do Internetu są miejsca publiczne, stacje benzynowe kawiarnie, hotele czy też sale konferencyjne", mówi Jacek Stochlak, szef działu HP Services w HP Polska.

"Hot-spoty" cieszą się coraz większą popularnością zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i w Europie Zachodniej. Wykorzystanie technologii 802.11b umożliwia użytkownikom szerokopasmowy, bezprzewodowy dostęp do sieci, poprzez wykorzystanie urządzeń mobilnych, np. komputerów przenośnych, tabletów PC lub kieszonkowych z serii iPAQ wyposażonych we wbudowane lub opcjonalnie dołączone moduły WLAN.

W początkowym okresie przeprowadzania testów dostęp do bezprzewodowego Internetu na stacjach Statoil będzie całodobowy i bezpłatny.

Już teraz na stacjach Statoil można korzystać z bankomatów i lottomatów. Istnieje możliwość dokonywania płatności w formie bezgotówkowej, za pomocą kart płatniczych Statoil FIRMA i EuroFirma. Kolejnym wprowadzanym rozwiązaniem jest możliwość opłacania bieżących rachunków np. telefonicznych czy za prąd. Klienci mogą korzystać z dobrze zaopatrzonych całodobowych sklepów, myjni samochodowych, w tym także tekstylnych, można też zregenerować siły w czasie podróży pijąc kawę, sok ze świeżych pomarańczy, posilając się hot dogiem lub ciastkiem ze stacyjnej piekarni.

Źródło tekstu: Statoil     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-196-98-96.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Optymalna liczba obiektywów dla tylnego aparatu fotograficznego w smartfonie to:

Pixel 3 XL będzie inny niż poprzednicy - oto nowe zdjęcia smartfonu

 

Zobacz wynik | Opinie (3)

Archiwum Ankiet