Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Internet kontrolowany

Internet kontrolowany

WitekT 30 Grudnia 2005 13:06

0 0

Władze w Mińsku rozpoczynają walkę z ostatnim obszarem wolności słowa na Białorusi. Po wolnych mediach przyszedł czas na Internet. I nie chodzi tylko o strony redagowane przez opozycję.

Choć kontrola Internetu wydaje się mało realna, to reżimowe władze Białorusi wypracowują bardzo ciekawe metody. Najmocniej odczuwają je studenci surfujący w sieci na uczelniach. Są wyznaczeni ludzie, którzy sprawdzają, czego młodzież szuka w Internecie, dlatego wielu boi się wchodzić na niezależne portale informacyjne - powiedziała Natalia Radina, szefowa niezależnej internetowej agencji informacyjnej.
Ale ta kontrola zza pleców to dopiero przygrywka. Opozycja twierdzi, że Łukaszenka kupił w Chinach specjalny system monitoringu sieci. Te filtry na razie nie są wykorzystywane; nie mamy na ten temat informacji, ale trzeba pamiętać, że zbliżają się wybory - podkreśla Radina.

Utrudniony dostęp do Internetu to jedno. Najgorsza jest bowiem kontrola poczty elektronicznej. Radina twierdzi, że na Białorusi w sieci nie istnieje tajemnica korespondencji.

Źródło tekstu: RMF FM     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~  2005-12-30 14:01:13  host: dial-1653.zgora.dialog.net.pl

    To tylko kwetia czasu, a pod rządami PiS-u będzie podobnie.

  • 0

    2. ~razrv3  2005-12-30 14:23:25  host: sniezka.bmj.net.pl

    i na hasło spierdalamy obniżki cen biletów o 100%

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-105-205.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

W jaki sposób najczęściej oglądasz transmisje meczów piłki nożne podczas tegorocznego mundialu?

Jakość i płynność gry - tego online szukają kibice

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet