Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości "Internet bez zobowiązań" dla klientów TP od eTOP-u

"Internet bez zobowiązań" dla klientów TP od eTOP-u

WitekT 3 Marca 2008 11:39

0 0

etlink dostepnoscm eTOP, operator świadczący usługi pod marką eTlink, wprowadza od dziś nową promocję dla klientów posiadających analogową linię TP w strefie obsługiwanej przez operatora, dzięki bitstream access. Bez podpisywania umowy na czas określony, można mieć łącze o prędkości 1 Mb/s za 69,90 zł miesięcznie, a 2 Mb/s - za 79,90 zł.

W dowolnej chwili abonent może zrezygnować z usługi (z 30 dniowym terminem wypowiedzenia). Warunkiem wzięcia udziału w promocji jest podpisanie umowy o usługę do 15. marca. Opłata instalacyjna wynosi 110 zł. W cenie zawarty jest stały, publiczny adres IP.




Zobacz: regulamin promocji Internet bez zobowiązań (plik PDF; 229 kB).

Źródło tekstu: eTOP     

Dodaj do:
w sumie: 27
  • 0

    8.  2008-03-03 13:19:02

    Kazdy, kto pakuje sie w trzyletni cyrograf, jest dla mnie glupcem :) Co najwyzej dwuletni - jesli nawet w tym roku spadki cen beda niewielkie (a nie do konca to tak wyglada, patrzac na ta oferte i oferte Ery), to w przyszlym roku wcale nie musi to tak wygladac... tak dlugi cyrograf mial ZAPEWNE (nie da sie tego powiedziec na 100 %) sens w przypadku przelomowych w kwestii cen ofert m.in. Netii. Ale juz nie teraz :) Poza tym jak slusznie wskazuje pierwsze zdanie komentarza #2, powoli beda sie liczyly takze uslugi dodane. Coraz wieksze takze znaczenie maja pakiety - double, triple, quadruple play (i zapewne quintuple i wieksze w przyszlosci, wraz z wprowadzaniem wachlarza nowych uslug przez operatorow). Poza tym jest jeszcze kwestia jakosci danej uslugi - niestety, ale najlepsza jakosc uslug ma sie RACZEJ biorac net od TP. Smutne, ale prawdziwe - zaczynajac od wizji lokalnej monterow (ktorzy przy TP czesto stwierdzaja po wizycie (lub sprawdzeniu zdalnym), ze jest mozliwa opcja WYZSZA (np. megabit zamiast pol megabita), niz w przypadku BSA konkurencji...), poprzez sam proces instalacji lacza (trwajacy nawet pare miesiecy u konkurencji...), skonczywszy na samym jego funkcjonowaniu :/ Oczywiscie TP tez nie jest bezbledne, ale w praktyce NIESTETY nizsze ceny u konkurentow przewaznie przekladaja sie takze na znacznie gorsza wspolprace z TP, skutkuja w nizszej jakosci uslug. Niestety.

  • 0

    9.  2008-03-03 13:19:59

    mike278: pozazdroscic warunkow techniczych :p

  • 0

    10.  2008-03-03 13:21:14

    PLANET: generalnie zgadzam się co do jakości netu z TP - poza zastrzeżeniem, że są powazne problemy z wysyłaniem maili z puli 83, która jest w całości w wielu filtrach antyspamowych. Co do długości podłączania BSA - Netia twierdzi, że zdecydowana większość klientów jest podłączana do 14 dni.

  • 0

    11. ~Jożin  2008-03-03 13:29:40  host: cbk175.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ..zawsze warszawioki majom wszysko naprzod kur... kiedy reszta ??

  • 0

    12. ~  2008-03-03 14:03:23  host: xb21.internetdsl.tpnet.pl

    dlatego też dają publiczny adres.

  • 0

    13. ~mike278  2008-03-03 14:03:53  host: dynamic-87-105-67-245.ssp.dialog.net.pl

    planet, przez 2 prawie lata widzialem technika z dialogu raz. jak mi speedtest.net wykazal mi zanizanie lacza do ok 4mb. pingi przyznaje bywaja rozne. raczej srednie niz niskie. a usluga calkiem ok. adres ip dynamiczny i teraz ta badziewna aplikacja w stylu neo do startu. ale ogolnie dialog oceniam pozytywnie szczerze mowiac.

  • 0

    14. ~mike278  2008-03-03 14:05:09  host: dynamic-87-105-67-245.ssp.dialog.net.pl

    aaaaaaaaaaa. i wazne. ja mam na laczu dialogu. na laczu tp jest juz troche gorzej cenowo i technicznie.

  • 0

    15. ~berdys  2008-03-03 14:25:48  host: ip-157-25-233-95.multimo.gtsenergis.pl

    nigdy mnie nie zachecala sprzedaz wiazana... w wielu wypadkach jest to na zasadzie wciskania tzw ludziom lezakow magazynowych wraz z dlugoterminowymi umowami ;) ( patrz Era, Tele2 )

  • 0

    16. ~berdys  2008-03-03 14:26:56  host: ip-157-25-233-95.multimo.gtsenergis.pl

    Mialo byc "wciskania ludziom tzw "lezakow magazynowych" ;)

  • 0

    17.  2008-03-03 14:47:01

    WitekT: racja, kolejne 'niestety'. Mozna to obchodzic przekierowaniem IP, maska IP albo innymi podobnymi metodami... ale to raczej tymczasowe rozwiazanie - i przewaznie tez niewygodne. ***mike278: tylko moge sie powtorzyc, pozazdroscic bliskosci centrali etc. (ogolnie, warunkow technicznych). I mimo wszystko, nie kazdy ma takie szczescie jak Ty, uwierz mi, troche znam tego z autopsji (nie tylko wlasnej :P). Aplikacje tak mozesz swoja droga przeciez obejsc :) Ze na dialogu, to widze doskonale ;) Co do 'cenowo', zgodze sie w calej rozciaglosci, natomiast zdecydowanie oponowalbym jesli chodzi o 'technicznie'.

  • 0

    18.  2008-03-03 14:55:18

    @Planet Warunki techniczne Dialog bierze na "chybił-trafił". Tak jest w moim przypadku. Mam doprowadzoną rurkę Dialogu do domu, kreta pod ulicą. Wszystko fajnie tylko Dialog twierdzi, że nie mam możliwości technicznych. Pomimo, że w bloku na przeciwko domku w puszce są wolne "sloty". Moi sąsiedzi mają podobny problem, kiedyś Dialog jak "wchodził" na moją dzielnicę wszystkim chętnym wstępnie puszczał rurki na ogródek. Teraz jak prosimy z 5 sąsiadami w boku to "nie opłaca im się". Wystarczy tylko puścić kabel. Aby było śmiesznie do ich szafy z światełkiem mam 300m. Wybieram usługi TP, drożej ale jestem zadowolony.

  • 0

    19. ~mike278  2008-03-03 14:55:28  host: dynamic-87-105-67-245.ssp.dialog.net.pl

    no. host mowi wiele nie? ;) a o technicznej stronie mowilem w swojej lokalizacji. nie tak stare kable i max 1 mbit na laczu tp. odleglosc od centralki tez nie liczona w jakis astronomicznych odleglosciach.

  • 0

    20. ~  2008-03-03 18:33:18  host: dri129.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ja kiedyś na technicznej Neo pracowałem. Odległość po kablu od centralki mam około 130m ;-). Łącze ma parametry idealne. Tylko niestety mam jeszcze umowę z Tp jakiś rok... Ale przy takiej linii chyba zmienie opcję. Może na 16MB ;-)

  • 0

    21.  2008-03-04 00:46:48

    O, fajnie, że w mojej strefie jest dostępne. Niestety nie skorzystam bo planuje całkowitą rezygnację z łącza w TP :P

  • 0

    22. ~Karol  2008-03-04 10:48:24  host: apn-77-113-104-118.gprs.plus.pl

    ...a tak z innej beczki...kiedy w końcu TP zmieni plan numeracyjny i dostosuje go do nowego podziału administracyjnego? UKE powinna im to w końcu nakazać...

  • 0

    23.  2008-03-04 17:24:04

    Karol: Gdzieś czytałem, że UKE planuje zniesienie stref numeracyjnych. Wtedy będzie jedynie rozgraniczenie na połączenia krajowe i zagraniczne. Zniesienie stref spowoduje też, że będzie można przenosić numer stacjonarny po całej Polsce, a nie w obrębie strefy. Jeśli dobrze pamiętam to taki pomysł był poruszany w planie zagospodarowania numeracji, który zakładał też powiększenie zasobów numeracji o jedną cyfrę.

  • 0

    24. ~ukenamuniu  2008-03-04 19:34:32  host: nat-go2-1.aster.pl

    Biotyt: to jest takie gadanie docentów, że jak jedna cyfra wspólna dodana jako pierwsza przed obecną numeracvją krajową 9D, to jedna strefa numeracyjna. Ponieważ w projekcie planu numeracji krajowej przewiduje się w pierwszym kroku LIKWIDACJĘ prefiksu "0", to jestem spokojny. Nie uda się pokryć numeracji sieci stacjonarnej jedną cyfrą ze względu na małe rezerwy w cyfrach AB i konflikty/kolizje numeracyjne. Prefiks "0", chociaż uciążliwy dla abonentów sieci stacjonarnej (bo trzeba go wybierać)jest naszym największym skarbem. Tak łatwo chce się z niego zrezygnować.

  • 0

    25. ~ukenamuniu  2008-03-04 19:46:46  host: nat-go2-1.aster.pl

    Biotyt: pojęcie strefowy/strefowa/strefowe odnosi się nie tylko do numeracji lecz głównie do hierarchicznej budowy sieci PSTN i różnicy w kosztach połączeń i interkonektu strefa/międzystrefowe. Przenośność numerów międzystrefowa byłaby możliwa przy zmianie sposobu rozliczeń międzyoperatorskich i jednej taryfie krajowej (cena połączeń strefowych = połączeniom międzystrefowym). Bez tego np. dzwonię do kolegi na jego warszawski numer, on przeniósł się do Gdańska. Myślę że płacę za połączenie lokalne a płacę za międzystrefowe.

  • 0

    26. ~ukenamuniu  2008-03-04 20:13:32  host: nat-go2-1.aster.pl

    Biotyt: jeszcze- przy przenośności numerów w centralach trzeba wykreować tzw. grupy tysięczne. Np dla numeru 673 21 61 w Warszawie jego grupa tysięczna to 6732 (bez 22 bo wiadomo, że przenośność w strefie). Centrale TP po wielu bojach implementacyjnych, czy jak to nazywają: up-grade programów, potrafią wykreować 1024 (o ile dobrze pamiętam)grup tysięcznych. Gdy przenosi się do centrali chociaż jeden abonent z grupy jeszcze w niej nieistniejącej, to taką grupę trzeba wykreować/otworzyć (wpisać do systemu). Nie wiem, czy technicy by sobie poradzili (ew.za jaką kasę i po jakim czasie)z zapewnieniem możliwości wykreowaniem w każdej centrali w kraju każdej grupy tysięcznej wraz ze wskaźnikem strefy numeracyjnej. Z mojego przykładu grupa 226732 powinna mieć możliwość zaistnienia w każdej centrali.

  • 0

    27. ~  2008-03-07 11:17:27  host: cin2.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Wiedza gdzie uderzyc. Sama Netia zabrała TePsie 100 tysiecy abonentow wojując niską cena i solidna ofertą. Bo na zdrowy rozsadek po co placic wiecej za to samo. Mnie chyba tez czeka exodus.

Dodaj swoją opinię