Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Internet: będzie VAT, ale będzie i ulga

Internet: będzie VAT, ale będzie i ulga

WitekT 21 Października 2004 17:28

1 0

Komisja Finansów Publicznych jednogłośnie zaakceptowała poprawkę, która pozwoli na korzystanie od przyszłego roku z odliczenia od podatku 760 zł wydatków ponoszonych z tytułu użytkowania Internetu.

Wprowadzenie ulgi jest jednym z pomysłów na zrekompensowanie indywidualnym użytkownikom zwiększonych wydatków na sieć po zapowiadanym wzroście stawki VAT do 22%. Podstawa odliczeń mają być faktury VAT wystawiane przez usługodawców. Rada ministrów ma zaproponować alternatywny projekt obniżenia kosztów dostępu do Internetu, gdyż ta nie zyskała jej poparcia. Wprowadzenie ulgi poprała m.in. Ogólnopolska Izba Gospodarcza Komunikacji Kablowej
Głosowanie poprawek do projektów nowelizacji ustawy o podatku PIT oraz ustawy o podatku CIT ma się odbyć w piątek.

Źródło tekstu: wł, wp     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-166-141-12.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uruchamianie Windowsa 10 na urządzeniach mobilnych z Androidem ma sens?

Na smartfonach Huaweia można uruchomić Windowsa 10 dzięki chmurze

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet