Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Internet 600/60 Mb/s w ofercie UPC

Internet 600/60 Mb/s w ofercie UPC

LuiN 7 Grudnia 2016 15:11

5 2

UPC udoskonalił swój najwyższy pakiet Internetu w ofercie dla biznesu poprzez podwojenie oferowanej w nim szybkości wysyłania plików - teraz wynosi ona 60 Mb/s.

Co ważne, dotychczasowi abonenci usługi 600/30 Mb/s nie muszą czekać do końca umowy, by uzyskać wyższe transfery - UPC udostępnił im wyższą przepustowość bezpłatnie.




Usługa Biznes Internet 600/60 jest dostępna obecnie w 30 miastach i jej zasięg będzie stopniowo poszerzany.

UPC Biznes daje swoim klientom możliwość sprawdzenia produktów w codziennej pracy. Gwarantuje satysfakcję lub możliwość rozwiązania umowy w ciągu 60 dni, bez konieczności zwrotu rabatów. W ofercie UPC Biznes znajduje się również usługa Gwarancja SLA, w ramach której operator zobowiązuje się do usunięcia awarii w ciągu nawet 6 godzin od zgłoszenia.

Źródło tekstu: UPC     

Dodaj do:

Tagi: upc | upc biznes

w sumie: 19
  • -1

    1.  2016-12-07 15:36:12

    Wstawić tę ofertę także dla zwykłych, prywatnych zjadaczy chleba i jazda. Trzeba reagować na billboard-ową ofertę orange.

  • 0

    2.  2016-12-07 15:41:03

    jedrek - zapłacisz za to?

  • 5

    3. ~~  2016-12-07 15:52:01  host: ddw124.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Mi by wystarczyło 60/60 symetryczne.

  • 0

    4.  2016-12-07 16:06:04

    @wlo: UPC ma w sporej większości lokacji możliwości na gigabit, światełko jest docelowo, pozostaje konfiguracja łącza. Jak słusznie zauważył jedrek, Orange oferuje takie łącza indywidualnie - a ich zasięg konsekwentnie rośnie. Zdziwiłem się potężnie (acz pozytywnie) kiedy FTTH Tepsy dotarł do mnie, w tym momencie jest doskonała podstawa rozmawiać z UPC, acz oni nie mają 600/60, jedynie 250/20 (które mam aktualnie, zależy mi jak większości osób na uploadzie, symetryk 100 za rozsnądną byłby świetny ale alternatyw brak). Niby mógłbym wziąć na działalność, ale nawet oferty przedłużeniowe po wypowiedzeniu umowy nie były na firmę rozsądne (oczywiście po wrzuceniu w koszty i odliczeniu podatku). Mogę się założyć, że UPC wprowadzi indywidualne 600/60 w pierwszym kwartale 2017, absolutny max w pierwszej połowie roku.

  • 2

    5.  2016-12-07 16:27:42

    szok i niedowierzanie, 10% downloadu jako upload

  • 3

    6. ~  2016-12-07 16:28:09  host: 188.146.97.212.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Dlaczego większość operatorów stacjonarnych tak oszczędza na uploadzie, że rzadko przekracza on 10% downloadu?

  • 2

    7.  2016-12-07 16:36:51

    Małym, lokalnym firmom opłaca się oferować symetryczne łącza FTTH (np 600/600 za 85 zł/m-c), a dużym nie ? Orange, UPC - wszędzie upload to max 1/10 downloadu. Czy to jakaś zmowa ? Standardem przy FTTH powinno być łącze symetryczne (albo upload przynajmniej 1/2 downloadu).

  • 0

    8. ~rtg  2016-12-07 17:01:02  host: pi20-46.blast.pl

    @7: problemem jest overselling usług, ponieważ ściągasz generalnie ograniczoną ilość danych, a wysyłać przy jakiś torrentach / serwerach można dużo więcej. wiadomo że ściągać też sztucznie można sporo, ale tak się generalnie nie dzieje, a przy uploadzie tak.

  • 0

    9. ~Optymista^2  2016-12-07 18:43:11  host: apn-31-0-64-119.dynamic.gprs.plus.pl

    @6: wynika to przeważnie z technologii. Na kanał zwrotny przeznacza się mniejszy zakres częstotliwości. Inaczej sprzęt po stronie klienta musiał by być zdecydowanie lepszej jakości i obsługiwać większy upload. Poczytaj sobie o technologii DOCSIS bo z taką działa UPC.

  • 1

    10. ~3er  2016-12-07 19:17:19  host: public-gprs357401.centertel.pl

    Dlatego też nie rozumiem pogoni za światłowodem w domu. Wystarczy na osiedle, blok, punkt dostępowy a później to już ethernet do 1 giga.

  • 0

    11.  2016-12-07 19:30:32

    @2 za co mam płacić? Dla takich jak ty net się powinien zatrzymać na pilotażowej usłudze neostrada tp 512kbps.

  • 0

    12.  2016-12-07 19:33:10

    @4 on tego nie zrozumie, bo to jednostka z innej bajki. Wiadomo, że chodzi o upload.
    Idąc jego tropem to tym http://tlp.is/9w3 a zwłaszcza tym http://tlp.is/9w4 zapewne ktoś dopłaca, żeby raczyli takie usługi świadczyć.

  • 0

    13.  2016-12-07 19:33:35

    jedrek - ja korzystałem, wcześniej z symetrycznego ze sztywnego SDI. Dzisiaj mam Neostardę 10 Mbps. Chciałoby się więcej, nawet za wyższą cenę, ale nie ma możliwości. ;-)
    Jeśli Ty byś zapłacił cenę za jaką dla firm oferują to co mówisz, to problemu nie ma. Tylko o to pytałem ;-)

  • 0

    14.  2016-12-07 19:37:26

    jedrek - a co do lokalnych dostawców - nie czekaj na UPS tylko podłącz się do winogradzkiej spółdzielni...

  • 0

    15.  2016-12-07 20:38:23

    @14 jak widać tu się nie sprawdza reguła, że duży może więcej. Mała kablówka ma lepszą ofertę niż duży kablowy operator. A to przecież się przyjęło, że duży gracz rozdaje karty, a mały mu nie podskoczy. Gdyby nie kablówka to też bym miał tylko neo typowo w okolicy 6Mbps, upload tam nawet nie osiągał pełnego 1Mbit. W tym wypadku mniejszemu od oranżady upc (wtedy jeszcze Polska Telewizja Kablowa) opłacało się inwestować w prowadzenie kabla do bloku, francuzom nawet się nie opłacało VDSL, o światłowodzie francuskim tylko tutaj słyszano na billboard-ach.

  • 0

    16.  2016-12-07 20:45:39

    jedrek - u mnie nie ma UPS. Więc mogę powiedzieć - widać im się nie opłaca na mnie zarobić ;-)

  • 0

    17.  2016-12-07 20:46:12

    UPC oczywiście ;-)

  • 0

    18. ~  2016-12-08 11:45:12  host: user-31-174-177-50.play-internet.pl

    A orange dalej nie ma podobnej oferty...

  • 0

    19. ~net-real  2016-12-09 09:53:49  host: 031011142171.warszawa.vectranet.pl

    Magia liczb !
    Dla przeciętnego klienta aktualna oferta kablówek jest aż za dobra- nigdy nie wykorzystają jej możliwości a tu taki "jedrek" płacze .

Dodaj swoją opinię