Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Internet - 22% VAT i ulga

Internet - 22% VAT i ulga

WitekT 19 Listopada 2004 11:25

0 0

W projekcie nowelizacji ustawy o VAT Internet nie będzie już zwolniony z podatku. Od pierwszego stycznia przyszłego roku stawka wyniesie 22%.

Decyzja rządu to efekt nacisków ze strony Komisji Europejskiej. Zwolnienie wprowadzone przy uchwalaniu ustawy jest niezgodne z przepisami unijnymi - pisze dziennik Rzeczpospolita.
Obecnie w Polsce 22% stawkę VAT za Internet płacą tylko niektórzy przedsiębiorcy. Od 2005 roku zapłaci ją każdy, również odbiorcy prywatni. Jedyne możliwości zwolnienia będą przysługiwały placówkom oświatowym.

Wydatki związane z Internetem będzie można za to odliczać od dochodu i skorzystać ze specjalnej ulgi podatkowej. Całoroczne odliczenia z tytułu np. abonamentu i podłączenia do sieci nie będą mogły jednak przekroczyć 760 zł.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~stz  2004-11-19 18:10:00  host: ciu88.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Zawsze rząd się tłumaczy naciskami ze strony Komisji Europejskiej, że w całej Unii musi być jedna stawka Vat. To pytam się: kiedy nasz rząd obniży stawki Vat? W Niemczech np. stawka podatkowa od instrumentów muzycznych wynosi 16% a u nas 22. Jak chcemy zrównać nasze stawki z unijnymi, to też należy Vat obniżać.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-71-219.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz pomysł z aparatami chowanymi w obudowie smartfonu?

Oppo Find X oficjalnie

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet