Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Interfejs Symbian^4

Interfejs Symbian^4

LuiN 15 Stycznia 2010 21:42

0 0
Mimo, że interfejs Symbian^3 nie został jeszcze oficjalnie przedstawiony, do sieci trafiły już zrzuty ekranu przedstawiające pierwsze przymiarki Nokii do interfejsu Symbian^4.

nokia symbian^4 ui concept 2011 nokia symbian^4 ui concept 2011

W opisie przeczytać można o wolnym miejscu na widżety pulpitu, menu kontekstowym wyświetlającym listę dostępnych pozycji, czteroikonowym panelu: kontakty, aplikacje, muzyka i zdjęcia oraz przebudowanym panelu sterowania i nowym menadżerze aktywnych aplikacji. Symbian^4 powinien być gotowy do końca 2010 roku, jednak pierwsze telefony Nokii z tym interfejsem trafią na rynek dopiero w roku 2011.


Źródło tekstu: Symbian Developer, wł     

Dodaj do:
w sumie: 54
  • 0

    35. ~bosz  2010-01-16 11:02:08  host: chello089076078244.chello.pl

    #26 co do filmiku nie dodałeś,ze to są dwie różne przeglądarki: Opera mini vs Opera mobile. Mini faktycznie zdecydowanie szybciej rederuje strony, ale mobile na pewno dokładniej. Wg mnie to symbian mógłby już umrzeć a nokia powinna postawić na coś innego.

  • 0

    36. ~Cpr  2010-01-16 11:12:07  host: acux34.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Dostępność programów też przemilczę. Bez certyfikatu dostępność programów spada do 2 w dziesięciostopniowej skali. Symbian jest po prostu zacofany w porównaniu do konkurencji, napisałem we wcześniejszych komentarzach dlaczego tak jest.

  • 1

    37. ~Cpr  2010-01-16 11:13:56  host: acux34.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Do thonki: Nikt mnie nie zmusza do danego systemu, tylko stwierdzam, po przetestowaniu dwóch systemów, dostępności oprogramowania, stabilności i nawet wyglądowi, że symbian jest daleko w tyle.

  • 1

    38. ~xxx  2010-01-16 12:24:52  host: 87-205-155-125.adsl.inetia.pl

    Polska mentalność. Nie stać mnie na dotykowy to wszystkim będę rozpowiadać że jest do ****. Tak samo iphone. Zły nie, dzieci nie stać na niego, więc zamiast siedzieć cicho to rozgadują że jest do niczego.

  • 1

    39. ~xxx  2010-01-16 12:31:40  host: 87-205-155-125.adsl.inetia.pl

    a panu 19. Gratuluję intelektu który rozróżni każdą barwę z 16mln, a nawet nazwie. Porównaj wyświetlacz 800x480 w windows mobile, a następnie spójrz na swoją nokię z śmieszną rozdzielczością 320x240 z 16 mln kolorami. 16 mln czyli 256tyś kolorów + dithering ma sens przy dużych ekranach, ale to i tak LCD da radę wyświetlić nie więcej niż 500 tyś. Trzeba by dać 4 subpiksele zamiast 3. Najlepsze kolory daje CRT, Plazma, Amoled, ekran z projekcją tylną.

  • -1

    40. ~  2010-01-17 02:19:44  host: v11-11.opera-mini.net

    39. Pierdoły piszesz. 65tys kolorów a 256 tys to niebo a ziemia, widać to dobrze w aparacie, filmach, tapetach, całkowicie inaczej zastosowana barwa kolorów.

  • 0

    41. ~  2010-01-17 10:21:09  host: v07-15.opera-mini.net

    @19. A co Ty się tej miedzi uczepiłeś?

  • 1

    42.  2010-01-17 11:33:10

    Symbian to dobry system na telefony ale znacznie już gorszy na wysokiej klasy smartfony z dotykowym ekranem. Taka Nokia e51 ładnie śmiga na Symbianie - rzadko się zawiesza, chodzi szybko i ogólnie ok. Jako telefon znakomicie ale jako smartfon już o wiele gorzej. Największy problem jest z instalowaniem aplikacji. W telefonach z Androidem po prostu palcem dotykamy ikonki Market, wchodzimy i wybieramy co potrzebujem , następnie klikamy Instaluj. 30 sekund i już jest. Na Symbianie często to droga przez mękę. Chcąc na e51 zainstlować alternetywny klient email (ten fabryczny nie usuwał nagłówków) to jak nie zapłacisz to nie masz. Kłopoty z odszukaniem takiego programu, kłopoty z instlacja (te przeklęte certyfikaty). Znalazłem w końcu klienta email Nokia Messaging. Przez kilka tygodnii działa bardzo dobrze, później się zablokował bo skończył się darmowy okres próbny. Telefon średnio raz na tydzień się zawieszał, czasami jakby zamierał na 20-30 sekund. Na HTC Magic nic takiego oraz ani jednej zwiechy od 4 miesiecy. Co tu dużo mówić Symbian Androidowi nie dorasta do pięt.

  • 0

    43. ~  2010-01-17 13:06:40  host: v10-02.opera-mini.net

    Symbian wystarczy złamać i po problemie, jest parę sposobów. Android to inna historia, to system stworzony niedawno na podstawie Linuxa, za market też się płaci więc wcale nie jest lepiej, temu systemowi brakuje dużo do pełnej funkcjonalnosci, też nie generuje więcej niż 65tys kolorów co dla mnie jest kompletną porażką. Muzycznie też nie daje rady.

  • 0

    44. ~Fakier  2010-01-17 13:25:06  host: plus-96-101.polkomtel.com.pl

    Jak każdy system operacyjny symbian musual dojrzec i sprzęt musial dojrzęć do symbiana. Musiało dojść do wersji 4 bo po np.5800 i mojej E52 juz dalej nie można było się posunąc na tym samym szablonie. Mam nadzieje że upgrade będzie możliwy..

  • 0

    45. ~  2010-01-17 14:17:12  host: p07-12.opera-mini.net

    Do 42: też mam e51. I co do tych aplikacji na które tak narzekasz za certyfikaty każda musi mieć itp to jest taka opcja gdzie można wylaczyc sprawdzanie certyfikacji i po problemie

  • 0

    46. ~  2010-01-17 14:30:55  host: ip-91.189.216.48.skyware.pl

    @43 "wystarczy złamać i po problemie"... dla wielu to duży problem, bo dlaczego w ogóle istnieje? mówisz, że za market się płaci... w Polsce dostępne są tylko darmowe aplikacje i gry, a jest w czym wybierać bez biegania po forach warezowych. Poza tym aplikacje kosztują średnio 1-2$, a nie jak w Symbianie 5-7$. Muzycznie nie daje rady? Na podstawie jakiego urządzenia tak mówisz? Ja mam zupełnie inne zdanie.

  • 0

    47.  2010-01-17 15:50:39

    @45 wylaczyc sprawdzanie certyfikatow z poziomu menu to nie problem - to o czym piszesz to tylko sprawdzanie poprawnosci certyfikatu. natomiast nie zainstalujesz na telefonie oprogramowania niepodpisanego zadnym certyfikatem. dodajac do tego wiele odmian certyfikatow mamy efekt taki, ze wiele programow nie mozna zainstalowac mimo tego, ze jakistam certyfikat maja...

  • 0

    48. ~  2010-01-17 15:58:19  host: f142-047.opera-mini.net

    Do 47: to dziwne co piszesz bo ja mam e51 i odkąd sobie wyłączyłem tą specyfikację w telefonie to nie mam problemów z instalacją przeróżnych programów. Mam i gmail, mam jakas tam wersję gg,nimbuzza i mnóstwo gier ściągniętych z netu.Mam radio internetowe zarówno te nokii jak i te gaga czy jakoś tak. I mnóstwo różnych programów.Wiele mi się znudziło i je wyrzuciłem. Innymi słowy nie narzekam na E51

  • 0

    49.  2010-01-17 16:16:00

    nibuzz, gmail itp aplikacje sa podpisane ceryfikatem bezposrednio przez nokie. producent aplikacji wysyla ja do nokii, a ona podpisuje ja ogolnym certyfikatem, by dzialala na wszystkich telefonach. sa jednak aplikacje, ktore przez nokie nie zostaly podpisane, bo sa np. dla nich niewygodne (patrz rompatcher czy tez xplore) tu bez wlasnego certyfikatu nic nie zrobisz. tak samo aplikacje spiracone - tez nie da sie ich zainstalowac. u mnie podpisania wymagaly jbaktaskman, xplore, coreplayer, ale takie aplikacje jak wefi, quickoffice premier, fring czy tez energy profiler byly juz przez nokie certyfikowane wiec poszly bez problemu.

  • 0

    50.  2010-01-17 16:59:49

    Gdyby kogos interesowala kwestia certyfikatow , takze oprogramowania do masowej dystrybucji to polecam: flex2.blogspot.com/2009/07/certyfikaty-na-symbiana.html

  • 0

    51.  2010-01-17 17:14:50

    Kwestę certyfikatów rozwiązuje http://www.opda.hk/

  • 0

    52. ~Mike  2010-01-19 18:27:27  host: dynamic-81-168-143-239.ssp.dialog.net.pl

    Ludzie, wejdźcie na ipmart-forum.pl, złamanie Symbiana trwa 15 sek. i żadne certyfikaty nie będą już ci w życiu potrzebne, instalujesz jak leci,a aplikacji 100x więcej niż na Androida.

  • 0

    53. ~Sam.eR.  2010-01-20 18:35:07  host: grafi.ae.krakow.pl

    A mi HTC Magic już kilka razy się zawiesił. A bateria trzyma co najwyżej 1 dobę!!! - I to przy niezbyt intensywnym użytkowaniu... ;-/

  • 0

    54. ~rappy  2010-01-24 18:49:01  host: acx122.internetdsl.tpnet.pl

    @52 - ale jakich aplikacji? Gównianych ;]

Dodaj swoją opinię