Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Interaktywna platforma pracowni Orange

Interaktywna platforma pracowni Orange

LuiN 11 Grudnia 2012 14:02

0 0

Dziś uruchomiona została interaktywna platforma internetowa pracowni Orange. Pozwoli ona na wielowymiarową wymianę informacji i doświadczeń, tworzenie wspólnych projektów między poszczególnymi pracowniami i rozwój kompetencji.

Pracownie Orange to inicjatywa społeczna skierowana do mieszkańców małych miejscowości. Od trzech lat Orange Polska wspiera ponad 3,5 tys. gminnych bibliotek publicznych w całej Polsce, gwarantując im darmowy dostęp do Internetu. Fundacja Orange dostarcza bibliotekom pakiety edukacyjne na temat bezpieczeństwa w Internecie, angażuje się też w popularyzację twórczego i świadomego korzystania z nowych technologii. W 2012 roku osoby starsze mogły w bibliotekach skorzystać z bezpłatnych szkoleń z korzystania z komputera i Internetu. Wzięło w nich już udział blisko 3000 seniorów.

Teraz Orange wdraża narzędzia komunikacji miedzy pracownią i skupioną wokół niej społecznością, poszczególnymi pracowniami oraz Fundacją Orange a pracowniami. Pomogą w tym bezpłatne szkolenia, baza inspiracji pełna gotowych do wdrożenia projektów oraz grywalizacja - aplikacja, która na niespotykaną w Polsce skalę wykorzystuje mechanizmy z gier do wspierania działań społecznych.

By umożliwić współpracę rozsianym po całej Polsce pracowniom powstał specjalny, interaktywny portal. Mechanizm jego działania jest tak skonstruowany, by możliwe było przełożenie wirtualnych aktywności na działania w świecie rzeczywistym. Służy temu grywalizacja, która stanowi jeden z głównych modułów portalu. Jej celem jest zmotywowanie użytkowników pracowni do wspólnego działania na rzecz swojej społeczności i pokazanie, że oprócz wymiernych korzyści, taka aktywność przynosi także wiele radości.

Włączając się w grę, użytkownicy zdobywają medale i punkty dla swoich pracowni lub odznaczenia indywidualne. Będą one przyznawane za wykonanie różnorodnych zadań. Zostały tak dobrane, by każdy, niezależnie od wieku, mógł w trakcie ich realizacji zdobyć nowe kompetencje i rozwijać swoje pasje (np. przez udział w przedsięwzięciach edukacyjnych, szkoleniach, medialabach, projektach kulturalnych, organizacji wydarzeń dla mieszkańców, mapowaniu, tworzeniu filmów czy artykułów).
Punkty zdobyte przez uczestników rywalizacji będą wymieniane na bonusy dla danej pracowni: nagrody rzeczowe, szkolenia czy pokazy. Na platformie, zintegrowanej z serwisami społecznościowymi, każda pracownia może pochwalić się swoimi osiągnięciami, miejscem w rankingu i zaprosić do pozytywnej rywalizacji pozostałych członków swojej społeczności.

To kolejny etap rozwoju pracowni Orange. Wcześniej w 50 małych miejscowościach powstały punkty edukacji i spotkań otwarte dla wszystkich mieszkańców. Orange Polska pomógł w ich remoncie i wyposażył je w stanowiska komputerowe z bezpłatnym dostępem do Internetu, konsole do gier, telewizory LCD z zaawansowanymi funkcjami.

W pracowniach Orange już od kilku miesięcy prowadzone są zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W małych miejscowościach często są one jedynym miejscem, w którym mieszkańcy mogą spotkać się, rozwijać swoje pasje czy korzystać z bezpłatnego dostępu do Internetu. Łącznie może z nich korzystać ok. 250 tysięcy osób.

Fundacja Orange wdrożyła także cykl bezpłatnych szkoleń dla liderów poszczególnych pracowni, m.in. z korzystania z nowych narzędzi internetowych, mediów społecznościowych, kierowania zespołem czy technik animacji społeczno-kulturalnych.

Źródło tekstu: Orange     

Dodaj do:
w sumie: 8
 • 2

  2.  2012-12-11 14:25:20

  1 - pracownie komunikują się między sobą oraz z Fundacją Orange.

 • 0

  3. ~ibnalqq  2012-12-11 15:02:34  host: user-94-254-145-146.play-internet.pl

  W Orange (co typowe dla tej sieci) wciąż zajmują się pierdołami. Tymczasem wciąż nie ma możliwości sprawdzania stanu zużytych środków w czasie rzeczywistym (zawsze wyświetlają się stany sprzed kilku godzin), kod *124*# nie działa (bo i po co), łączenie dwóch kont abonenckich to Himalaje problemu technicznego. O czym my ty w ogóle mówimy? Gdyby nie Note I, kupiony kilka dni temu za grosz w umowie wymagającej ode mnie wyłożenia przez 24 miesiące ok. 1200 złotych nigdy bym do nich nie wrócił.

 • 0

  4. ~  2012-12-11 15:07:20  host: afpc227.neoplus.adsl.tpnet.pl

  3 daj linka

 • 0

  5. ~  2012-12-11 15:09:33  host: afpc227.neoplus.adsl.tpnet.pl

  3 daj linka bo na stronie nawet dwójki nie widać

 • 0

  6. ~  2012-12-11 15:10:28  host: afpc227.neoplus.adsl.tpnet.pl

  3 poprawaka daj linka bo na stronie nawet jedynki nie widać jest tylko dwójka

 • 0

  7. ~  2012-12-11 15:55:19  host: acwx145.neoplus.adsl.tpnet.pl

  To wszystko to głupota i idiotyzm, po co komu jakieś konferencja pracownie i inne bzdury. Tak jak niedawno Witucki gadał w portalu dla pracowników TP i PzP i pokazywali że robili jakieś konferencje gadali cały dzień śmiali się kawki pili i co z tego wyszło, nic, dalej jest lipa w Orange tak jak była, niekompetencja, tragedia i urabianie ludzi.

 • 0

  8. ~Jeszcze klient Orange  2012-12-12 02:57:51  host: aaxa59.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Korporacja rozrasta się jak biurokracja w patologicznym państwie i tworzą takie głupoty zamiast obniżać ceny. Muszą pokazać, że coś robią. Ale dzięki takim głupotom małym firmą powinno być łatwiej walczyć niskimi cenami. Bo najważniejsze, żeby coś działo bez zbędnej wybajerzonej pomocy technicznej. Bo jak coś działa to po co to? Taka logika korporacji. Niech ginie.

 • 0

  9. ~5656  2012-12-12 21:19:40  host: host-31-6-144-37.dynamic.mm.pl

  wkurza mnie juz biadolenie ludzi! ile mozna? nie podoba sie to zmien operatora. mialem przyjemnosc prowadzic takie szkolenie dla seniorów :) zainteresowanie bylo duze, liczylem ze moze uda zlapac sie klienta na neta a tu sie okazalo ze Ci seniorzy to juz dawno maja internet w domu hehe

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-167-243-214.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy Internet LTE jest w stanie zastąpić Internet kablowy?

Test szybkości LTE sieci Plus

 

Zobacz wynik | Opinie (18)

Archiwum Ankiet