Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Intelowi w końcu się udało

Intelowi w końcu się udało

WitekT 3 Czerwca 2005 18:42

0 0

Po przeszło dwóch latach od premiery przeznaczonego dla telefonów komórkowych chipu Intel Manitoba, na rynek trafi pierwszy produkt wykorzystujący ten układ. Będzie to multimedialny telefon komórkowy pod marką mmO2.

Premiera układu Intel Manitoba miała miejsce w lutym 2003 r., jednak jak do tej pory producent nie znalazł ani jednej firmy zainteresowanej wykorzystaniem chipu. Wobec ewidentnej porażki, Intel zdecydował się więc znacząco obniżyć cenę, co zaowocowało pierwszym kontraktem. Telefon mmO2 będzie oferowany na terenie Niemiec i Wielkiej Brytanii.
Manitoba to zintegrowany procesor aplikacji, układ DSP i pamięć flash. Chip miał być początkiem ekspansji Intela na rynek telefonów komórkowych, jednak nie był w stanie poradzić sobie z konkurencją ze strony tradycyjnie silnych w tym segmencie rynku firm Texas Instruments i Motorola.

Źródło tekstu: ZDnet, 4Press     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-92-174-251.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy protestowałbyś/protestowałabyś, gdyby sieć komórkowa chciała zbudować BTS-a blisko Twojego domu?

Telefonem jajka nie ugotujesz - twierdzi gość Marcina Gruszki

 

Zobacz wynik | Opinie (8)

Archiwum Ankiet