Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Inteligentny dom z poziomu telefonu? Czemu nie! [wideo]

Inteligentny dom z poziomu telefonu? Czemu nie! [wideo]

Q! 21 Czerwca 2012 12:23

0 0

belkin wemoJeszcze w czerwcu będzie można stworzyć i zarządzać inteligentnym domem z poziomu swojego iPhone’a. Wszystko za sprawą firmy Belkin i jej przystawki do kontaktu.

Zasada działania WeMo, bo o nim mowa, jest prosta. Urządzenie wystarczy włączyć pomiędzy wtyczkę urządzenia a kontakt, a następnie podłączyć do domowej sieci Wi-Fi.

Do obsługi systemu niezbędna będzie darmowa aplikacja dla iOS. Pozwoli ona na kontrolowanie elektroniki użytkowej z dowolnego miejsca na świecie.




Zobacz: inne filmy z kategorii Reklamy


Urządzenie dostępne jest w dwóch wersjach - bez (za 49,99 dolarów) oraz z czujnikiem ruchu (99,99 dolarów). Jest ono dostępne w przedsprzedaży m.in. w amerykańskim oddziale sklepu Amazon, a na półki sklepowe trafić ma 26. czerwca.

Źródło tekstu: Belkin, Amazon     

Dodaj do:
w sumie: 20
  • 0

    1. ~Peter  2012-06-21 12:36:05  host: 81.219.84.18

    Spoko wiec jak zapomnie wylaczyc swiatla a gdzies wyjade to bez problemy je wylacze. A i dla dzieci mozna bedac w pracy wylaczyc komputer/tv...

  • 0

    2. ~  2012-06-21 12:41:00  host: z52-01.opera-mini.net

    1. Haha dzieciak komputer /tv podepnie se bezpośrednio do gniazdka :-p

  • 0

    3. ~zzz  2012-06-21 12:44:28  host: gw4.grupazpr.pl

    do czasu az to bedzie standard i bedziemy to miec w kazdej scianie :)

  • 0

    4. ~PEter  2012-06-21 12:47:40  host: 81.219.84.18

    2. No fakt nie pomyslalem ze dzieci nie sa glupie i ajk bym im odlaczyl to by bezposrednio do gniazdka mogl podlaczyc. Lepsze by bylo takie urzadzenie ze sterowalo by calym zasilaniem w mieszkaniu. np: światło w kuchni: on/off TV w salonie:on/off itd:P oczywscie podpisy co podpiete jest pod konkretnym gniazdkiem robili bysmy sami. Ale dobre by to bylo.

  • 0

    6. ~John  2012-06-21 12:50:49  host: 81.219.84.18

    autobus nr 199

  • 0

    7.  2012-06-21 13:11:59

    takk. Adaptery wsadzane do gniazek po 300 zł / szt. "Dziękuję" za takie rozwiązanie.

  • 0

    8. ~mariusz  2012-06-21 13:20:58  host: ip-93-154-177-40.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

    podobne rozwiazanie, tyl ze z gsm z rodzimego rynku www.psenso.com

  • 0

    9. ~  2012-06-21 13:25:30  host: bfs11.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Spuszczanie wody w kiblu przez smartfona? Czemu tak?

  • 0

    10. ~Kamil  2012-06-21 14:01:49  host: apn-31-0-4-223.dynamic.gprs.plus.pl

    Podobną funkcjonalność oferuje ruter Dovado 4GR w połączeniu ze sterownikiem Telldus TellStick, ale sterowanie odbywa się za pomocą komend SMS wysyłanych na numer karty włożonej do modemu wpiętego do rutera.

  • 0

    11.  2012-06-21 14:10:35

    A jak ktoś ma stałe ip? Czy to łączy sie przez ich serwery?

  • 0

    12.  2012-06-21 14:13:30

    Pomysł owszem dobry, cena już stanowczo mniej.

  • 0

    13. ~MIKU  2012-06-21 14:47:23  host: 178.219.120.38

    he he KOT MU NAPISAŁ ESA że za gorąco

  • 0

    14.  2012-06-21 14:48:32

    @1,2,3,4 nawet gdyby było to wbudowane w każde gniazdo wystarczyło by podpiąć przedłużacz np. pod lodówkę i heja, mamy problem z głowy :D

  • 0

    15. ~Peter  2012-06-21 15:04:57  host: 81.219.84.18

    14. Tez na to wpadlem:P ale jak pod 1 przedlurzacz to pozneij problem jak chce komus cos konkretnego wylaczyc:P to jak zrobie switch off to wszystko jest off:D

  • 0

    16.  2012-06-21 15:10:24

    @15 to się mówi do rodziców: -albo zostawisz mi kontakt w pokoju albo WYŁĄCZYSZ WSZYSTKO W DOMU gdy naciśniesz ten guzik!!! :D

  • 0

    17. ~Peter  2012-06-21 15:16:59  host: 81.219.84.18

    hehehe xD ale dobra zabaewczka by byla:P domownikow chetnie bym tak denerwowal xD

  • 0

    18.  2012-06-21 15:49:24

    -o sorry Siostrzyczko, myślałem, że tylko u siebie wyłączyłem prąd :D nie mogłaś pogadać przez skypa? ooo.. jaka szkoda.

  • 0

    19. ~Peter  2012-06-21 16:04:05  host: 81.219.84.18

    -o sorry braciszku by bylo w zemscie. Myslalam ze u siebie tlyko prad wylaczylam. Jak byles w piwnicy to myslalam ze cie tam nie ma, zamknelam wiec piwnice i wylaczylam prad wychodzac z domu... to by jazda byla xD

  • 0

    20.  2012-06-22 00:08:41

    Żadna rewelacja, wie to każdy kto na interesował się automatyką budynku. Osobiście korzystam z OpenRemote - potrafi więcej, jest na kilka platform, a i kosztuje tyle co sprzęt (oprogramowanie jest darmowe).

  • 0

    21. ~  2012-06-22 00:28:42  host: z04-15.opera-mini.net

    @15 - bezpiecznik dobrany pod lodówkę, podpinasz coś więcej i sru. Socjalistyczna reforma ustrojowa...

Dodaj swoją opinię