Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Inteligentne profile użytkownika w Nokii

Inteligentne profile użytkownika w Nokii

Ringu 30 Listopada 2010 20:09

0 0

nokia situations Nokia Beta Labs zaprezentowała aplikację, która pozwala dostosować zachowanie telefonu do pory dnia i miejsca, w którym znajduje się użytkownik.

Nokia Situations - bo tak nazywa się nowy program - automatycznie wyłączy dzwonki telefonu, kiedy przekroczymy próg miejsca pracy, przejdzie w tryb oszczędzania energii podczas snu właściciela i wyśle SMS-a osobie, która próbuje się dodzwonić, podczas ważnego spotkania zapisanego w kalendarzu.



Użytkownik ma możliwość ustalenia zachowania telefonu w określonej sytuacji:




kiedy znajduje się w zasięgu określonego nadajnika sieci komórkowej, punktu dostępowego wi-fi, czy urządzenia Bluetooth.
kiedy znajduje się w ustalonym miejscu określonym przez odbiornik GPS.
podczas spotkania zapisanego w kalendarzu,
o określonej porze dnia.

W zależności od ustawień, telefon może odpowiednio:
zmienić głośność dzwonka, jego rodzaj, wyłączyć lub włączyć wibracje,
wysłać automatycznie wiadomość SMS osobie, która nie może się dodzwonić,
włączyć tryb oszczędzania energii (np. w nocy, w domu),
zmienić temat interfejsu użytkownika
otworzyć zdefiniowaną wcześniej stronę internetową, lub uruchomić konkretną aplikację.

Program dostępny jest dla urządzeń działających pod kontrolą systemu Symbian ^3 lub S60 (edycja 3. i 5.). Nokia Situations w wersji beta można pobrać z tej strony.

Źródło tekstu: Nokia     

Dodaj do:
w sumie: 16
  • -3

    1. ~cyb  2010-11-30 20:05:52  host: 178.182.198.1.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    zerzneli z "Locale" na Androida.

  • 3

    2.  2010-11-30 20:07:40

    Wcześniej już była taka aplikacja na Symbiana (tyle, że innej firmy), jeszcze przed pojawieniem się Androida...

  • 0

    3.  2010-11-30 20:17:17

    @Ringu: poprawcie linka :P /brakuje slowka 'situations' :)/

  • 0

    4.  2010-11-30 20:29:14

    @3 - dzięki, poprawione;)

  • 0

    5. ~evad  2010-11-30 20:39:08  host: net.adl.pl

    Całe te Situations to nic innego jak zaawansowana aplikacja do kontrolowania profili. Polecam Best Profiles w Ovi Store - coś w tym stylu, używałem 2 lata temu w E71. ;P

  • 0

    6.  2010-11-30 21:39:27

    Psiloc miniGPS na przykład - w 2005 roku, kiedy jeszcze nikomu się o żadnym androidzie nie śniło.

  • 0

    7. ~pepsi  2010-11-30 22:16:38  host: staticline56775.toya.net.pl

    a czy jest taka aplikacja na iphone ?

  • -2

    8. ~Seven  2010-11-30 22:23:23  host: 86-140-n1.aster.pl

    @7: A to ten cudowny wszytkomający iphone nie ma tak podstawowej funkcji? Wstyd! ;)

  • 2

    11. ~nokiowiec  2010-11-30 23:37:12  host: public-gprs128602.centertel.pl

    Aplikacja podobnego typu była na Symbiana od polskiego Psilocka. Nazywała się MiniGPS. Było to wieki temu. Całe wieki ;)O Androidzie rzeczywiście nikt nie myślał. Swoją drogą, Android spowodował to, że niemal wszystkie telefony są takie same. Nudne to się zaczyna robić, bo do tej pory, to właśnie te różnice powodowały sentymenty do każdego z producentów. Google unifikuje świat. Szkoda ...

  • 0

    12. ~Muchozol  2010-12-01 01:00:12  host: 87-206-191-199.dynamic.chello.pl

    Testuję. Póki co działa na 5800 bez zarzutów:) Nie wiem jak będzie z baterią jeśli to działa w tle i co chwile łączy z GPSem, ale jak na razie podoba mi się. Były wcześniej takie aplikacje, ale jakoś zapomniałem o tym, bo nie miałem tela z GPSem. Bardzo dobry ruch ze strony Nokii.

  • 0

    13.  2010-12-01 04:39:09

    Och jej, tyle czasu zajęło inteligentnym inżynierom z Nokii wymyślenie takiej pierdoły, która powinna być wbudowana w telefony od dawna...

  • 0

    14. ~wibra  2010-12-01 08:10:23  host: nat2-138.ghnet.pl

    widac, ze koledzy z Nokii probuja byc oryginalni na swoj sposob. Pali sie pod krzeslem i trzeba byc kreatywnym ? A nie jest juz za pozno ???

  • 0

    15. ~bzz  2010-12-01 10:05:37  host: korp14.avistamedia.pl

    Jest już za późno, Symbian Foundation zamyka swoje strony do 17 grudnia.

  • 0

    16. ~luky  2010-12-01 10:13:29  host: dpn157.neoplus.adsl.tpnet.pl

    a propos użytkowników Nokii, to czy korzysta ktoś może z usługi Nokia Mail np. w Orange i może mi powiedzieć, czy wysyłane wiadomości są jakoś kompresowane?

  • 0

    17. ~  2010-12-01 17:08:49  host: atm.ssnet.pl

    Używam i jestem zadowolony. Można zamiast lokalizacji GPS używać lokalizację opartą o anteny gsm, na pewno nie wpłynie to na czas gotowości urządzenia ;)

  • 0

    18.  2010-12-06 16:37:08

    a czy ta usługa działa może na Nokii N8? Czy jak wezmę w planach optymalnych to nie będzie żadnego problemu?

Dodaj swoją opinię