Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Intel zawiera strategiczne porozumienie z Rockchip

Intel zawiera strategiczne porozumienie z Rockchip

sirmark 28 Maja 2014 01:24

0 0

Intel poinformował o zawarciu strategicznego porozumienia z Rockchip, w celu poszerzenia oferty produktowej oraz przyspieszenia tempa wprowadzania architektury i rozwiązań komunikacyjnych Intela na światowy rynek budżetowych tabletów z systemem Android.

Zgodnie z warunkami umowy obie firmy będą dostarczać mobilną platformę SoC pod marką Intel. Czterordzeniowa platforma będzie oparta na procesorze Intel Atom zintegrowanym z technologią modemową 3G Intela.

Nowe, czterordzeniowe rozwiązanie SoFIA 3G, powiększające rodzinę Intel SoFIA ? zintegrowanych platform mobilnych SoC do podstawowych i budżetowych urządzeń mobilnych z systemem Android ? ma być dostępne w pierwszej połowie 2015 roku. Będzie przeznaczone przede wszystkim do tabletów z niższej półki cenowej. Rodzina Intel SoFIA została dodana do mapy drogowej produktów mobilnych Intela pod koniec ubiegłego roku i obejmuje pierwszy procesor aplikacyjny Intela zintegrowany z platformą komunikacyjną.

Jako że rynek tabletów rozrasta się, oferując coraz większy wybór urządzeń o różnych wielkościach ekranu, formatach i cenie, strategiczne porozumienie z Rockchip pozwala Intelowi dotrzeć do nowych klientów, dzięki szerszej ofercie produktów.
Powiększona rodzina Intel SoFIA o nowy produkt, obejmuje teraz trzy różne rozwiązania: dwurdzeniową wersję 3G planowaną na czwarty kwartał bieżącego roku, czterordzeniową wersję 3G, która ma pojawić się w pierwszej połowie 2015 r., oraz wersję LTE - również planowaną na pierwszą połowę przyszłego roku.

Cena czterordzeniowego układu SoFIA 3G zostanie ujawniona w późniejszym terminie. Zgodnie z umową, zarówno Intel, jak i Rockchip będą sprzedawać nowy układ producentom OEM i ODM - przede wszystkim obecnym klientom każdej z firm.

Rockchip to chiński producent półprzewodników i dostawcą rozwiązań SoC do mobilnego Internetu, założony w 2001 roku. Firma skupia się na mobilnej platformie internetowej, oferując produkty przeznaczone do terminali mobilnego Internetu (tablety/przystawki OTT/modemy/czytniki e-booków) i przenośnych terminali multimedialnej rozrywki (MP3/PMP). Rockchip połączył swoje doświadczenie w dziedzinie audio/wideo z osiągnięciami w systemie Android, by produkować rozwiązania półprzewodnikowe (IC) dla światowych potentatów OEM/ODM oraz markowych. Rockchip ma siedzibę w Fuzhou, gdzie prowadzona jest większość prac projektowych i rozwojowych, a ponadto ma trzy dodatkowe oddziały w Pekinie, Szanghaju i Shenzhen koncentrujące się głównie na oprogramowaniu i marketingu.

Źródło tekstu: Intel     

Dodaj do:

Tagi: intel | rockchip

w sumie: 1
  • 0

    1. ~Adam M  2014-05-28 12:27:23  host: h6-52.net.euron.pl

    I pomyśleć że młodzież już wcale nie zna firmy Intel albo coś tam tylko słyszeli.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-225-55-174.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Optymalna liczba obiektywów dla tylnego aparatu fotograficznego w smartfonie to:

Pixel 3 XL będzie inny niż poprzednicy - oto nowe zdjęcia smartfonu

 

Zobacz wynik | Opinie (3)

Archiwum Ankiet