Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Intel wychodzi z komórkowego biznesu

Intel wychodzi z komórkowego biznesu

WitekT 29 Czerwca 2006 11:13

0 0

Intel sprzeda za 600 mln dolarów swój dział produkujący chipy dla takich urządzeń przenośnych, jak palmtopy czy telefony komórkowe, spółce Marvell Technology.

To pierwsza poważna decyzja Intela, po tym jak spółka ogłosiła w kwietniu plan restrukturyzacyjny. Zakłada on m.in. cięcia w wydatkach o 1 mld dolarów. To reakcja na to, co dzieje się na rynku - sprzedaż komputerów nie rośnie tak szybko, jak się spodziewano.
Od kilku lat spółka próbowała też swoich sił w segmencie chipów dla małych urządzeń przenośnych - jak choćby smartfonów. Jak szacuje Mark Edelstone, analityk Morgan Stanley, dział chipów dla komórek tracił rocznie 80 mln dolarów.

Źródło tekstu: gazeta.pl     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-91-246.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz nową ofertę dla biznesu w sieci Play?

Play wprowadza nowe oferty dla klientów biznesowych

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet