Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Intel prezentuje RealSense [wideo]

Intel prezentuje RealSense [wideo]

LuiN 8 Stycznia 2014 15:45

5 0

Firma Intel przedstawiła pierwszy na świecie miniaturowy moduł łączący funkcje czujnika głębi 3D i kamery 2D oraz najnowszą wersję osobistego asystenta z obsługą języka naturalnego.

Intel udostępni we współpracy z innymi producentami nowe rozwiązania sprzętowe i programowe z rodziny Intel RealSense, które pozwolą w przyszłości wyposażyć urządzenia tablety i komputery w "zmysły" podobne do ludzkich. Pierwszymi produktami z nowej rodziny są kamera 3D Intel RealSense (pierwszy na świecie miniaturowy moduł łączący funkcje czujnika głębi 3D i kamery 2D) oraz nowa wersja aplikacji Nuance Dragon Assistant, współpracującej z technologią Intel RealSense.

Urządzenie umożliwia wykrywanie nawet nieznacznych ruchów palców i mięśni twarzy w celu rozpoznawania gestów i emocji, a także pozwala odróżnić pierwszy plan od tła. Dzięki temu zapewnia większą kontrolę nad rejestrowanym obrazem, umożliwia bardziej interaktywną obsługę środowisk rzeczywistości rozszerzonej (ang. augmented reality), pozwala skanować przedmioty w trzech wymiarach itd.

ces2014 dell with intel realsensem Kamera 3D Intel RealSense będzie dostępna już w drugiej połowie 2014 roku, jako integralny element wielu tabletów i komputerów firm Acer, Asus, Dell, Fujitsu, HP, Lenovo i NEC. W trakcie prezentacji Intel przedstawił siedem różnych urządzeń z wbudowaną kamerą, wyprodukowanych przez firmy Dell, Lenovo i Asus.

Aby wykazać w praktyce możliwości kamery 3D Intel RealSense w dziedzinie rozmów wideo i wideokonferencji, firmy Intel i Microsoft pracują wspólnie nad udoskonaloną obsługą połączeń wideo w programach Skype i Lync. Nowa kamera 3D umożliwi zmianę lub usunięcie tła użytkownika, dzięki czemu inne osoby będą widzieć tylko rozmówcę, nie zaś to, co znajduje się za nim. Nowa funkcja pozwoli zarówno zmienić wygląd tła (poprzez zastąpienie go na przykład prezentacją, filmem czy transmisją sportową), jak i całkowicie je usunąć.
Intel przewiduje, że obsługa za pomocą gestów, głosu i dotyku zachęci dzieci do bardziej aktywnego zaangażowania się w gry edukacyjne. Aby podkreślić możliwości nowej technologii w dziedzinie nauki przez zabawę, Eden poinformował o nawiązaniu współpracy z firmą Scholastic (globalnym wydawnictwem multimedialnym oferującym materiały edukacyjne) w celu opracowania gier interaktywnych z wykorzystaniem dwóch najbardziej znanych marek firmy: Clifford the Big Red Dog oraz I SPY. Podczas prezentacji pokazano, w jaki sposób kilkoro dzieci w wieku od 3 lat wzwyż może wspólnie bawić się w trybie gry wieloosobowej, wykorzystując przy tym ruchy ramion i dłoni oraz mowę i dotyk do interakcji z grą oraz nabywając podstawowe umiejętności z zakresu czytania i pisania.

Zobacz: inne filmy z kategorii Oprogramowanie


Intel przedstawił również nowe rozwiązanie wyostrzające "słuch" komputerów - najnowszą wersję aplikacji Dragon Assistant firmy Nuance, która jest już dostępna w urządzeniach firm Acer, Dell, HP i Lenovo, a na początku 2014 roku pojawi się również w produktach firm Asus i Toshiba. Aplikacja Dragon Assistant będzie również po raz pierwszy dostępna w tabletach - początkowo w urządzeniach Lenovo oferowanych w pierwszych miesiącach 2014 roku.

Aplikacja oferuje do wyboru różne osobowości i umożliwia prowadzenie ciągłego dialogu z urządzeniami wyposażonymi w układy firmy Intel. Użytkownik może uruchamiać odtwarzanie muzyki, uzyskiwać odpowiedzi na pytania, kontaktować się ze znajomymi oraz wyszukiwać treść przy użyciu języka naturalnego. Ponadto aplikacja Dragon Assistant umożliwia sprawdzanie wpisów w kalendarzu, przeglądanie map i uzyskiwanie wskazówek dotyczących dojazdu, wyszukiwanie lotów oraz rezerwowanie stolików w restauracjach. Produkt działa w trybie offline, dzięki czemu użytkownik może sterować urządzeniem, dyktować notatki i wykonywać inne czynności niezależnie od tego, czy ma połączenie z Internetem.

Źródło tekstu: Intel     

Dodaj do:

Tagi: intel | realsense

w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-111-185.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy masz antywirusa w swoim telefonie?

Nastolatki zabezpieczają się, a Ty chronisz się przed wirusami?

 

Zobacz wynik | Opinie (3)

Archiwum Ankiet