Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Intel łączy Wi-Fi i 3G

Intel łączy Wi-Fi i 3G

sirmark 4 Sierpnia 2004 21:22

0 0

Gigant układów elektronicznych, firma Intel, przygotowuje elektroniczny układ do transmisji bezprzewodowej, łączący w sobie funkcjonalność technologii Wi-Fi i sieci komórkowych 3G. Oficjalna prezentacja rozwiązania ma się odbyć w ciągu kilku najbliższych miesięcy.

Nowy chip został nazwany WWAN (Wireless Wide Area Network) i jest wskazywany jako produkt, który ma zbliżyć Intela ku producentom telefonów komórkowych. Jak poinformował rzecznik firmy, bardziej przejrzysty obraz pozycji Intela na rynku telekomunikacyjnym powinien się pojawić za około dwa miesiące, nawiązując do zapowiadanej prezentacji możliwości niezauważalnego przełączania się użytkowników pomiędzy sieciami Wi-Fi i telefonii komórkowej. Prezentacja ta prawdopodobnie będzie miała miejsce w trakcie imprezy Intel Developer Forum, która rozpocznie się 7 września.
Co prawda, aktualnie jest już dostępnych wiele produktów – typowo to karty do notebooków – które łączą w sobie możliwości komunikacji w standardach Wi-Fi i 3G lub GSM/GPRS, a także wiele firm opracowuje oprogramowanie, które umożliwia użytkownikom niezauważalne przełączanie się pomiędzy obydwoma standardami komunikacji bezprzewodowej. Niemniej wszystkie te rozwiązania wykorzystują kilka różnych dedykowanych chipów kontrolerów, tak więc można przypuszczać, że rozwiązanie Intela będzie integrować wszystkie to układy w pojedynczą kość, co umożliwi łatwiejszą ich implementację w przenośnych urządzeniach.

Źródło tekstu: 4Press     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-196-5-6.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy korzystasz z usługi pocztowej Gmail?

Tryb poufny trafia do Gmaila na Androida

 

Zobacz wynik | Opinie (2)

Archiwum Ankiet