Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Intel inwestuje w ogniwa paliwowe

Intel inwestuje w ogniwa paliwowe

WitekT 23 Sierpnia 2004 15:59

0 0

Firma Intel znalazła się wśród inwestorów, którzy dofinansowali kwotą 12 mln USD spółkę Neah Power Systems, pracującą nad rozwojem ogniw paliwowych.

Propozycja NPS jest dość nietypowa – to ogniwo metanolowe, w którym tradycyjna membrana polimerowa została zastąpiona cienką płytką wykonaną z porowatego krzemu. Rozwiązanie ma zasilać notebooki oraz inne urządzenia przenośne, zapewniając dużą wydajność i równocześnie wysoki poziom bezpieczeństwa.
Jak do tej pory w dziedzinie ogniw paliwowych dla notebooków przewodzą firmy japońskie – NEC, Toshiba i Hitachi. Oczekuje się, że już w przyszłym roku wprowadzą one do sprzedaży notebooki z takim źródłem zasilania. Być może dzięki nowemu zastrzykowi gotówki, do tego wyścigu już wkrótce włączy się także NPS.

Firma Intel od lat inwestuje w przedsięwzięcia, których powodzenie może napędzić sprzedaż jej produktów. Przykładami mogą być firmy Rambus i Samsung, którym pieniądze od Intela pomogły w rozpoczęciu produkcji modułów pamięci nowej generacji.

Źródło tekstu: 4Press     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-80-208-105.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Optymalna liczba obiektywów dla tylnego aparatu fotograficznego w smartfonie to:

Pixel 3 XL będzie inny niż poprzednicy - oto nowe zdjęcia smartfonu

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet