Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Intel i Nokia tworzą pierwsze wspólne laboratorium

Intel i Nokia tworzą pierwsze wspólne laboratorium

LuiN 24 Sierpnia 2010 11:45

0 0

Intel Corporation, Nokia i Uniwersytet Oulu oficjalnie otworzyły dziś Wspólne Centrum Innowacji Intela i Nokii. Będzie ono zatrudniać około 25 badaczy i stanie się najnowszym członkiem europejskiej sieci badawczej Intela, Intel Labs Europe.

Początkowo laboratorium będzie prowadzić badania nad nowymi, atrakcyjnymi interfejsami użytkownika, które wykorzystają rosnące możliwości urządzeń mobilnych. Stworzenie interfejsów, które bardziej przypominają interakcje w rzeczywistym świecie, zapewni użytkownikom bardziej naturalne i intuicyjne doświadczenia, tak jak współczesne gry i filmy stały się bardziej immersyjne za sprawą realistycznej grafiki 3D.

Nowe laboratorium będzie korzystać z platformy open source MeeGo niedawno wprowadzonej przez Intela i Nokię. MeeGo zapewni najwyższą elastyczność tworzenia nowych doświadczeń 3D na urządzeniach mobilnych, ponieważ duża część aktywności badawczej laboratorium będzie również skupiać się na rozwiązaniach open source.
Innym potencjalnym obszarem badań są technologie, które pozwolą na wyświetlanie trójwymiarowego hologramu osoby, z którą rozmawiamy przez telefon, co dziś można zobaczyć tylko w filmach science-fiction. Konsumenci będą bardziej zaangażowani w doświadczenia mobilne, niż ma to miejsce w przypadku bieżących metod.

Obecnie europejska sieć badawczo-rozwojowa firmy Intel, Intel Labs Europe, składa się z 22 laboratoriów zatrudniających ponad 900 ekspertów.

Źródło tekstu: Intel, wł     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 0

  1. ~  2010-08-24 12:28:31  host: 212.160.172.70

  bede jak obraz princess lei generowany z projektora r2-d2 albo jak palpatine ukazujacy sie vaderowi w wersji mobile na telefon komorkowy - swietnie sie zapowaida ;d moze za pol wieku... kto wie ;p

 • 0

  2. ~  2010-08-24 15:16:20  host: 77.236.10.230

  Dlaczego niby za pol wieku..? Moniaturowe projektory juz sa. Chyba Samsung planuje wypuszczenie telefonu z takim. Projekcja holograficzna tez istnieje, tylko trzeba ja zminiaturyzowac. Szacuje, ze za 10 lat bedziemy miec taka mozliwosc. Ale szacuje takze, ze rozmowy wideo zdrozeja ;)

 • 0

  3. ~mr. Wolf  2010-08-25 10:15:54  host: public-gprs128070.centertel.pl

  Witam serdecznie! Brzmi to wszystko (jeszcze) ciut futurystycznie,ale nie na tyle,bym (sądząc po tempie rozwoju technologii) nie zdążył się na to załapać jeszcze nie będąc staruszkiem... ;-) Heh,pikantne rozmowy z płcią piękną w wersji "holo",mmmmm...

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-41-76.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze