Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Intel będzie robił chipy dla Nokii z Symbianem

Intel będzie robił chipy dla Nokii z Symbianem

WitekT 7 Października 2004 11:25

0 0

Intel dołączył do fińskiej Nokii i firmy Symbian, zamierza w ten sposób włączyć się w proces produkcji układów przeznaczonych dla telefonów typu smartphone. Do tej pory, udział Intela w konstrukcji telefonów komórkowych ograniczał się głównie do dostarczania im pamięci flash. Z wartej około 32 mld dolarów sprzedaży firmy, pamięci te generowały ponad 2 mld dolarów.

Nowoutworzone trio oznacza, że Intel zajmie się tworzeniem układów przeznaczonych dla telefonów korzystających z kombinacji systemu operacyjnego Symbian i oprogramowania Nokii Serii 60, pisze Yahoo!
Serwis wspomina, że nowe porozumienie nie oznacza wcale, że zaraz w Nokiach pojawią się nowe chipy Intela. Obecnie, Finowie wykorzystują produkty firm Texas Instruments i STMicroelectronics.

W zeszłym roku sprzedano około 6,7 mln telefonów smartphone z systemem Symbian. Dało to systemowi około 71-procentowy udział w rynku. Większość z tych aparatów była wytworem fińskiej Nokii, większość też sprzedano w Europie. IDC przewiduje, że w tym roku nabywców znajdzie około 18 mln tego rodzaju rozbudowanych komórek.

Źródło tekstu: pclab.pl     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~SHW  2004-10-07 19:51:00  host: ber238.neoplus.adsl.tpnet.pl

    no, ja tez tak mysle

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-96-198.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy korzystasz z usługi pocztowej Gmail?

Tryb poufny trafia do Gmaila na Androida

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet