Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Instinct - samozachowawczy?

Instinct - samozachowawczy?

LuiN 6 Czerwca 2008 17:38

0 0

Samsung przygotował dla amerykańskiej sieci Sprint telefon, który ma być alternatywą dla dostępnego w AT&T Apple iPhone. Instinct w znacznym stopniu kopiuję koncepcję Apple-a, daje jednak też coś zupełnie nowego.

Oprócz zupełnie nowego interfejsu przygotowana została funkcja Speech To Action. Niby to tylko wybieranie głosowe, jednak forma w jakiej została przygotowana ta funkcja oraz pełna integralność z przeglądarką internetową i aplikacją do nawigacji satelitarnej niosą ze sobą zupełnie nową jakość.






Co właściwie oferuje nowy telefon Samsunga? Wspomniany GPS, 3,1-calowy ekran dotykowy o rozdzielczości 240x432 piksele (262 tys. kolorów), Bluetooth z A2DP, aparat 2 Mpix z autofokusem, czytnik kart microSDHC i wizualną pocztę głosową - funkcję dostępną do tej pory tylko w telefonie Apple-a. Wymiary telefonu to 116 x 55 x 12,5 mm.

Instinct trafi do sprzedaży 20. czerwca w cenie 249 dolarów bez dotacji operatora. Niestety nie znajdziemy w nim HSDPA, tylko stosowany przez Sprint EV-DO Rev.A.

Źródło tekstu: Sprint, wł     

Dodaj do:
w sumie: 20
  • 0

    1. ~jojo  2008-06-06 17:44:19  host: efl221.neoplus.adsl.tpnet.pl

    No i co? Zmarnowaliście telefon. Trzeba było wprowadzić go na rynek Europejski, to miałby HSDPA.

  • 0

    2. ~kiler  2008-06-06 17:44:58  host: bgw132.neoplus.adsl.tpnet.pl

    NO tak, ostatnio Samsung tylko kopiuje pomysły.. A to LG (Armani, U900), teraz Apple'a... Zwolnili gości od innowacji?

  • 0

    3. ~  2008-06-06 17:47:28  host: efl221.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Czasem kopia jest lepsza od oryginału...

  • 0

    4. ~Wiklef  2008-06-06 17:51:28  host: f142-178.opera-mini.net

    Mysle,ze niezly pomysl, tym bardziej za taka cene. Brawo samsung :)

  • 0

    5.  2008-06-06 17:56:44

    kiler- koreańczyki nic oprócz kopiowania nie umieją- czy to w komórkach, telewizorach, czy samochodach mają produkt dobrej jakości i w niezłej cenie, ale to podpatrzone konstrukcje, niedlugo chinole przestana tak bezlitosnie kopiowac i beda mieli taka pozycje jak samsung czy kia ;)

  • 0

    6.  2008-06-06 18:02:30

    #2 Miałem nieprzyjemność pracować przez rok w LG Electronics i tak niestety wygląda postęp w wydaniu koreańskim i chińskim (kopiowanie dobrych wzorców). Byłem nawet na szkoleniu pod tytułem "szkoła innowacji" na którym oglądaliśmy i rozbieraliśmy produkty konkurencji... Z moich (i nie tylko moich) doświadczeń i obserwacji wynika że cechą wszystkich narodów z Azji południowo-wschodniej (pomijając japonie) cechuje totalny brak własnej inwencji i strach przed podejmowaniem odważnych decyzji (strach przed porażką i przełożonymi). Według mnie wynika to z obciążeń historyczno-kulturowych gdzie nie można się było wychylać tylko cicho i posłusznie zapierniczać w równym szeregu....

  • 0

    7. ~jojo  2008-06-06 18:08:24  host: efl221.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Alienus, a skąd wiesz, że Nokia, SE nie rozbierają produktów konkurencji? Ciekawe dlaczego tyle osób wciąż wybiera konkretną markę (np. Samsunga), bo się z nią utożsamia i widzi jej odmienność w stosunku do pozostałych telefonów.

  • 0

    8.  2008-06-06 19:20:29

    super - nic dodać nic ująć

  • 0

    9.  2008-06-06 19:22:11

    Powiem tak 5 lat temu nie kupilbym za zadne skarby telefonu samsunga. Teraz kupuje tylko samsungi. Zrobili ogromny postep i oferuja najnowoczesniejsza technologie w stylowych i niewielkich formach.

  • 0

    10. ~skalarek  2008-06-06 20:36:43  host: nat10.siec.alfa.pl

    @Vincenzo dokładnie. obecnie chyba najlepsze telefony.

  • 0

    11. ~skalarek  2008-06-06 20:41:40  host: nat10.siec.alfa.pl

    dziwię się że dopiero teraz ktoś wprowadza takie funkcje na szerszą skalę, wybieranie głosowe to przecież już stara technologia. od dawna coś takiego powinno być... he he przyszła mi do głowy "Seksmisja" i hasełko uruchamiające platformę ;) to też by było dobre rozwiązanie np specjalny "tryb samochodowy" w którym telefon czuwa i reaguje na komendy głosowe bez żadnego "wciskania"

  • 0

    12. ~skalarek  2008-06-06 20:44:15  host: nat10.siec.alfa.pl

    z litością spoglądam na tych wszystkich miłośników Nokii którzy nadal żyją w przekonaniu że wybrali świetną markę gwarantującą trwałość i niezawodność ;) żeby nie być gołosłownym mam na myśli na przykład swojego brata ;) przed nim kolejny serwis ;)

  • 0

    13. ~skalarek  2008-06-06 20:49:25  host: nat10.siec.alfa.pl

    @Alienus gadasz totalne bzdury. Właśnie na tym polega mądrość że się nie wyważa otwartych drzwi. Przyglądasz się rozwiązaniom konkurencji i je ulepszasz. Inaczej ciągle byśmy wymyślali koło ;) Tak się składa że Samsung ma wiele innowacyjnych technologii.

  • 0

    14.  2008-06-06 20:54:59

    nie trudno sie z Wami nie zgodzic, rowniez stoję murem za samsungiem dawniej mylnie uwazalem, że jedyne telefony to nokia i se warte uwagi, od kilku m-cy uzywam l760 i jestem ogromnie zadowolony w przeciwienstwie do poprzeniczki nokii...

  • 0

    15.  2008-06-06 21:24:04

    pewnie ten szajsung podzieli los LG który miał być konkurentem dla iphona w stanach , a co do noki to fony miała dobre ale nie te low-endowe za 300-800 zl ale nokia już jest w tyle wciąż tylko symbian i brak dotykowego wyświetlacza, już nie wyobrażam sobie abym mogł wrócić do używania telefonu z klawiszami bądź rysikiem

  • 0

    16. ~  2008-06-06 23:26:26  host: p07-13.opera-mini.net

    quzo masz słaba wyobraźnie...hehe śmieszny gostek,"nie wyobraza sobie używania telefonu z klawiszami"...he he

  • 0

    17. ~golfiarz  2008-06-06 23:29:46  host: systemy22.toya.net.pl

    Czyli kolejny interesujący telefon ominie Europę? :(

  • 0

    18.  2008-06-06 23:51:41

    taki wyswietlacz bez 16 mln kolorow? Wstyd.

  • 0

    19. ~dzwonek  2008-06-08 06:30:19  host: x66x17133.jaskom.pl

    Samsung w tym momencie popełnia błąd. W europie ten telefon gdyby miał HSDPA zamiast EV-DO podejrzewam że sprzedawałby się świetnie. No i jeszcze gdyby utrzymali taką cenę. Stałby się hitem sprzedarzy w europie bardzo szybko. Ale cóż ich strata.

  • 0

    20. ~Adamek  2008-06-08 11:44:11  host: bug154.internetdsl.tpnet.pl

    A będzie u nas po 1zł w abo 20zł ?

Dodaj swoją opinię