Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości ING Bank Śląski wprowadza płatności zbliżeniowe od Orange

ING Bank Śląski wprowadza płatności zbliżeniowe od Orange

LuiN 2 Grudnia 2014 10:21

3 5

Klienci Orange mogą od dziś korzystać z płatności zbliżeniowych telefonem, używając karty płatniczej Visa do konta ING Banku Śląskiego.



To kolejna karta dostępna w ramach usługi i aplikacji NFC Pass, która pozwala płacić smartfonem z NFC w Orange w sklepach oraz w punktach handlowo-usługowych. Karta do konta ING Banku Śląskiego jest jednocześnie pierwszą kartą płatniczą NFC w systemie Visa, wydaną we współpracy z polskimi operatorami komórkowymi.




Usługa i aplikacja NFC Pass w Orange umożliwia instalowanie w jednym telefonie NFC, z kartą SIM NFC, debetowych i kredytowych kart płatniczych różnych banków, a w przyszłości innych dostawców usług - kart miejskich, kart dostępu itp.

Oferta usługi NFC Pass w Orange jest adresowana do wszystkich klientów - indywidualnych oraz firmowych, korzystających z usług mobilnych na abonament oraz na kartę. Aby z niej skorzystać, wystarczy podpisując lub przedłużając swoją umowę na telefon komórkowy wybrać aparat telefoniczny zgodny z usługą NFC Pass oraz kartę SIM NFC, na której możliwe jest zainstalowanie karty płatniczej banku.

Aplikacja NFC Pass jest już dostępna dla ponad dwudziestu modeli smartfonów NFC z systemem Android. W przyszłym roku planowane jest uruchomienie usługi NFC Pass na urządzeniach z systemem Windows Phone 8.1.

Źródło tekstu: Orange     

Dodaj do:

Tagi: ing bank śląski | nfc pass | orange | visa

w sumie: 27
  • 0

    8. ~  2014-12-02 13:00:06  host: apn-46-76-30-246.dynamic.gprs.plus.pl

    @7 po to, ze statystycznie czesciej zapominasz portwela niz telefonu;)
    ja wplacam stowke na konto przedplacone na sim'ce z orange i w razie co mam awaryjne pieniadze do zaplaty zblizeniowo.

    W tej chwili uzywam beep'nGo na samsungu i nie nosze w portfelu kart znizkowych i lojalnosciowych, podłączenie normalnego konta do sim nfc pozwolilo by mi dodatkowo zostawic w domu jedna z 2 kart płatniczych, których muszę uzywać.
    to tak jak powiedziec po co komu aparat w telefonie, od tego jest mały kompaktowy aparat. Tylko po co wypychac sobie dodatkowo kieszenie?

  • 0

    9. ~orange i play  2014-12-02 13:00:31  host: public-gprs516887.centertel.pl

    No właśnie ograniczenie nie jest dobre tylko do jednego operatora

  • 0

    10. ~MiMiMiM  2014-12-02 13:01:20  host: ip-89-200-163-093.system-net.pl

    A czy w nju to też działa?

  • 0

    11.  2014-12-02 13:02:20

    Ciekawe czy kiedyś będzie PKO ???

  • 0

    12.  2014-12-02 13:07:42

    PLANET - może i wcześniej nawet. Nie śledziłem tego, natomiast czytałem te ich komunikaty regulaminy kiedy powstał bank, więc tu raczej jestem pewien ;-)

  • 0

    13. ~Heniek  2014-12-02 13:40:06  host: 87-207-172-102.dynamic.chello.pl

    @7, ja to wiem, Ty to wierz, dzieci jeszcze tego nie rozumieją i myślą, że obecnie rozwiązania są ohh i ahh, nie, nie są. To archaizm w czystej postaci. Zwykła naklejka zbliżeniowa wciąga nosem ten cały cyrk w postaci bank+telekom+specjalna karta SIM/płatnicza.
    @8, dzieci może tak mają, że zapomną wziąć z domu portfela z kieszonkowym od mamy, zamiast swojej zabaweczki w postaci telefonku. Pożyjesz trochę, to może zrozumiesz o czym piszę. Życzę Ci tego.

  • 0

    14. ~  2014-12-02 13:41:51  host: user-188-33-53-129.play-internet.pl

    "Aby z niej skorzystać, wystarczy podpisując lub przedłużając swoją umowę na telefon komórkowy wybrać aparat telefoniczny zgodny z usługą NFC Pass"
    1. Czy ta usługa działa również na telefonach zakupionych poza Orange?
    2. Czy kartę SIM NFC można otrzymać w ofercie pre-paid Orange albo w dowolnej z Nju Mobile?

  • 0

    15. ~  2014-12-02 13:44:53  host: user-188-33-53-129.play-internet.pl

    @8: portfela jak już.
    Ja chyba jednak częściej mam ze sobą portfel (ze względu na ważne dokumenty, bilety, karty, itp) niż telefon.

  • 0

    16. ~Pete  2014-12-02 14:01:21  host: host-176-221-120-246.dynamic.mm.pl

    A kiedy Plus uruchomi płatności NFC ??????????????

  • 0

    17.  2014-12-02 14:08:56

    16 - jak mu się zachce?
    Zapytam - kto z Was używa płatności NFC z telefonu albo karty SIM w telefonie?

  • 0

    18.  2014-12-02 14:17:12

    Chyba czas przejść się do Orange i zrobić wywiad, czy np nexus 4 z customem (AOSP 5.0) przejdzie.. bo nawet nexa nie widziałem w spisie telefonów dostępnych...

  • 0

    19. ~  2014-12-02 14:40:16  host: afen121.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ~6 TM było pierwsze, nie wiem jak teraz, ale wcześniej płacenie mobilne opierało się na naklejce...

  • 0

    20.  2014-12-02 14:49:22

    a ja tam dalej wolę swojego zbliżaka od ING i mam taką ofertę operatora jaką ja chcę ;) bez przymusu wyboru sieci Orżnąć

  • 1

    21. ~potrx  2014-12-02 15:03:38  host: hosted.by.the.cthulhu

    Pekao dzisiaj wprowadziło HCE w PeoPay. Działa jako prepaid zasilany przelewem lub kartą. Ciekawe jak w praktyce.

  • 0

    22. ~  2014-12-02 16:03:55  host: user-188-33-65-121.play-internet.pl

    A ja twierdzę, że "wkładanie" jest fajniejsze od "zbliżenia"

  • 0

    23. ~pabloki  2014-12-02 16:11:28  host: 188.146.41.36.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    zarówno nie czas jeszcze ani na zwykłe zbliżeniówki jak i na sim z NFC. klienci nie sa zadowoleni bo kazdy właściciel posa ma inny ustawiony przez siebie limit dla off line. ludzie często skarżą sie że po 7 dniach wpadaja w debet lub z konta nagle znika kasa. oczywiście wynika to z braku wiedzy jak i odpowiedzialności kupujacych. a rossman rozwiązał to lepiej -wszystko offline, także transakcje pinowe. zresztą technologia sim NFC jest zbyt skomplikowana przez konieczność posiadana odpowiedniej sim , odpowiedniego termiala.to jest podobnie śmieszne jak naklejki zbliżeniowe.
    płacąc telefonem to tak jakby za kazdym razem chwalić sie "zobaczcie jako mam telefon" ale naiwn zawsze sie znajda podobnie jak na naklejki oraz na mobilne aplkacje bankowe pokazujące na głównym ekranie stan konta.

  • 0

    24.  2014-12-02 16:13:36

    Skądinąd, jak jest z wypłacaniem gotówki przez bankomaty zbliżeniowe? Aktualnie ma je tylko właśnie ING i nie udostępnia ich innym bankom (na razie).

  • 0

    25. ~Tomunia  2014-12-02 17:10:14  host: user-94-254-145-21.play-internet.pl

    Do działania Orange NFC Pass potrzebne będzie oczywiście też urządzenie z chipem NFC i odpowiednim oprogramowaniem, a aplikacja pozwalająca skorzystać z usługi dostarczana będzie wraz z brandowanym oprogramowaniem Orange.

  • 0

    26. ~el  2014-12-02 17:34:09  host: public-gprs515003.centertel.pl

    O kur... to już całe dwa banki współpracują z Orange! Mają rozmach s... I jakie tempo - prawie rok od udostępnienia! Normalnie nie wierzę! Jak tak dalej pójdzie to już w 2016 podpiszą umowę z TRZECIM bankiem! A już w 2021 w Google Play pojawi się apka NFC Pass, która teraz jest tylko w brandowanym sofcie! No szał!

  • 0

    27. ~mila  2014-12-02 21:24:32  host: public-gprs515071.centertel.pl

    A ja mam Ing i nie chce tego... Bo nie ma żadnych korzyści. Zamiast tego używam od miesiąca Orange Finanse, polecam: Strefa Korzyści w miesiąc zwrot za zakupy ponad 150zł, np. tankowanie zwrot 30zl, McDonald 10zl za zakupy za 20zł, zakupy w sklepach internetowych : zwrot 20%... Do tego zwrot kasy 5% za transakcje naklejką do 600zł... Żaden bank nie daje teraz takich profitów... Pozdr

Dodaj swoją opinię