Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Informacje o warszawskich drogach bezpłatnie SMS-em

Informacje o warszawskich drogach bezpłatnie SMS-em

WitekT 28 Kwietnia 2010 09:10

0 0
Warszawskie Biuro Koordynacji Remontów uruchomiło usługę bezpłatnego powiadamiania przez SMS o zmianach w organizacji ruchu - pisze Życie Warszawy.

Usługę można zamówić na stronie inwestmapa.um.warszawa.pl w zakładce SMS.

Każdy zarejestrowany w serwisie będzie otrzymywał SMS-y informujące o utrudnieniach na drogach w związku z miejskimi budowami i remontami. Co sześć miesięcy trzeba będzie odnawiać aktywacje usługi. Z serwisu można z w każdej chwili zrezygnować.


Źródło tekstu: Życie Warszawy     

Dodaj do:
w sumie: 15
  • 2

    1. ~Gracjan Rostowski  2010-04-28 09:18:51  host: 212.160.172.70

    Fajne, podoba mi się takie coś.

  • 1

    2. ~komar  2010-04-28 09:27:34  host: gw-netia.pl.hurra.com

    Dobry pomysł, w Krakowie by się przydało, tu ostatnio sporo remontów...

  • 1

    3.  2010-04-28 09:38:00

    A kiedy coś takiego dla Wrocławia? Pomysł fajny

  • -1

    4. ~pduncz  2010-04-28 09:46:39  host: borzoi.net.icm.edu.pl

    Lepiej by przychodził SMS z informacją, gdzie nie ma korków :-)

  • 2

    5.  2010-04-28 10:11:50

    "Lepiej by przychodził SMS z informacją, gdzie nie ma korków :-)" - ta funkcja dziala od kilku lat, ale poki co, nir maja o czym powiadamiac ;)

  • 2

    6. ~Aster  2010-04-28 10:47:43  host: 1.184.rev.mni.pl

    Bardzo ładnie działa - właśnie dostałem pierwszego smsa :)

  • 1

    7. ~:))  2010-04-28 11:14:04  host: 109.243.122.174

    a ktoś wie ile takich informacji dziennie dostanie odbiorca? i czy to wytrzyma nerwowo...

  • 1

    8. ~ad  2010-04-28 11:22:40  host: 195.187.250.190

    nie przychodzi do mnie kod potwierdzający rejestrację

  • 1

    9.  2010-04-28 11:24:24

    ja wczoraj aktywowałem i dziś dostałem 1. info. Fajnie się to zapowiada, tym bardziej że za darmo :)

  • -1

    10. ~pduncz  2010-04-28 11:40:26  host: borzoi.net.icm.edu.pl

    @9 wiklef - nie za darmo, tylko za nasze pieniądze, które mogłyby pójść na coś pożytecznego, a nie na głupie gadżety.

  • -1

    11. ~k  2010-04-28 12:17:36  host: ip-217-98-101-1.eltronik.net.pl

    ....a możne by tak artykuł o wczorajszych awariach Playa ? ? ?

  • 1

    12.  2010-04-28 12:23:14

    @10 dzięki temu możesz zaoszczędzić czas i nerwy. Jak wszyscy wiedzą czas to pieniądz, a nerwy... wiesz będziesz zdrowszy i spokojniejszy co przełoży się na Twoją wydajność w pracy i wzrost PKB. W efekcie być może będzie więcej zysków niż strat. Trzeba rozumować jak urzędnik:) Poza tym wysłanie hurtowo 100 tys smsów nie jest chyba tak drogie. Wystarczy kupić 100 abonamentów play 1000sms co daje nam 4900zł podzielić przez 1700 000 mieszkańców daje 0,002882 zł. Czyli niewiele. Jeśli każdy mieszkaniec miałby otrzymywać smsy daje to nam 5gr miesięcznie. Moim zdaniem się opłaca.

  • -1

    13. ~pduncz  2010-04-28 13:20:41  host: borzoi.net.icm.edu.pl

    @12 - żartujesz chyba? :-) jak przez SMS przekazać użyteczną informację o robotach drogowych, tak żeby każdy nie dostawał 90% komunikatów które go nie dotyczą lub nie interesują? Chyba to będzie użyteczne dla taksówkarzy... A Play blokuje SIMy z których SMSy są wysyłane maszynowo :-P

  • 1

    14. ~Ado  2010-04-28 19:12:34  host: dns2.stansat.pl

    @13 to jest serwis Warszawskiego Biura Koordynacji Remontów, więc dotyczy tylko remontów. Fakt że serwis trochę niedopracowany bo wysyła za dużo tekstu i link do strony wiec zawsze 2 sms na jeden remont.

  • 0

    15.  2010-04-29 14:08:34