Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Informacje o programie Orange Partner

Informacje o programie Orange Partner

WitekT 19 Października 2005 14:26

0 0

Orange Partner to światowy program, który zakłada współpracę z Orange w celu komercjalizacji aplikacji, materiałów i rozwiązań mobilnych.

Program Orange Partner zapewnia fachowe doradztwo i wsparcie firmom zajmującym się projektowaniem, konstrukcją i komercjalizacją rozwiązań mobilnych.

Obecnie program Orange Partner liczy sobie ponad 34 tys. członków na całym świecie. Zespołem Orange Partner kieruje dyrektor Orange Partner, Steve Glagow. Członkostwo w programie Orange Partner jest darmowe, przy czym wyróżnia się dwa rodzaje członkostwa:

1. Członkostwo w programie Orange Partner, gdzie przywileje członków to m.in.:
pełen dostęp do obszernej bazy danych on-line,
najnowsze narzędzia techniczne do wspierania rozwoju,
kluczowe informacje od dostawców platform i producentów urządzeń,
szczegółowe informacje dotyczące zapotrzebowania Orange,
informacje i wskazówki dotyczące procedur testowych w przemyśle,
szkolenia on-line w formie wirtualnych seminariów,
kształcenie i doradztwo w ramach imprez na żywo,
wsparcie typu P2P poprzez internetowe fora dyskusyjne.

2. Premiowane członkostwo w programie Orange Partner. Członkowie, którzy są w posiadaniu potencjalnych rozwiązań komercyjnych, chcą skorzystać z narzędzi testowych czy zasięgnąć indywidualnej porady i wsparcia, muszą ubiegać się o członkostwo premiowane. Członkostwo to jest również bezpłatne, a warunkiem jego uzyskania jest podpisanie umowy o zachowaniu poufności i zgoda ze strony Orange Partner. Premiowani członkowie mogą przedkładać własne aplikacje, produkty lub rozwiązania mobilne do rozważenia i potencjalnego włączenia do katalogu produktów wewnętrznych Orange, które następnie mogą zostać wprowadzone na rynki w krajach, w których Orange prowadzi działalność. Oprócz wyżej wymienionych korzyści, premiowani członkowie zyskują również:
rzetelną, otwartą opinię o danej koncepcji lub gotowym rozwiązaniu,
wsparcie techniczne podczas prac rozwojowych, udzielane zarówno wirtualnie, jak i poprzez działające na całym świecie Developer Centres (ośrodki rozwojowe) w Bostonie, Glasgow, Maidenhead, San Francisco i Velizy (Francja),
możliwość integrowania własnych rozwiązań z różnymi API firmy Orange,
pełniejszą wiedzę o wymogach Orange dotyczących rozwiązań mobilnych,
możliwość przeprowadzania testów zgodności ze standardami Orange, on-line i off-line,
okazje zmierzenia się z wyzwaniami deweloperów, które mogą przyspieszyć komercjalizację własnych rozwiązań.

Developer Centres to ośrodki, w których członkowie programu mogą korzystać z narzędzi i wsparcia, a także przeprowadzać ostateczne testy przy pomocy urządzeń Orange, za pośrednictwem sieci Orange 2G oraz - niektórych miejscach - 3G. Każdy z ośrodków oferuje dobrze wyposażone zaplecze techniczne, zaprojektowane tak, by zapewnić dogodne warunki efektywnego opracowywania aplikacji. Ośrodki dysponują salami spotkań, laboratoriami oraz centrum konferencyjnym dla potrzeb większych imprez. Najnowocześniejsze słuchawki z mikrofonem oraz karty SIM firmy Orange udostępniane są do wykorzystania w trakcie prac rozwojowych i testów.

W przypadku, gdy premiowany członek programu opracuje i przedłoży własny produkt do oceny przez Orange Partner (o ile zainteresowana firma spełni określone wymagania odnośnie dochowania należytej staranności) i jeśli produkt ten zostanie pozytywnie oceniony pod kątem potencjalnego wprowadzenia na rynek, przejdzie pomyślnie wymagane testy przemysłowe oraz testy zgodności ze standardami Orange, może zostać zamieszczony w katalogu produktów wewnętrznych Orange.
Zainteresowane strony z krajów, w których działa Orange, mogą dokonać wyboru z oferty przedstawionej w katalogu, nawiązać rozmowy handlowe z trzecimi stronami, a następnie przeprowadzić komercjalizację produktu.

Każdy produkt znajdujący się w katalogu otrzyma w przyszłości specjalny certyfikat. Potwierdzenie zgodności ze standardami Orange oznacza, że aplikacja, materiały lub rozwiązanie mobilne zostało przetestowane i spełnia wymogi technologii Orange.

Premiowani członkowie programu Orange Partner będą mieli możliwość opublikowania uzyskanego statusu zgodności ze standardami Orange.

Orange Code Camp (odbywający się w dniach 17-19. października w Opio koło Nicei) to nieformalna, rozrywkowa impreza, która skupia deweloperów aplikacji mobilnych, wydawców gier i dostawców materiałów z całego świata. Pierwszy Code Camp odbył się w Poitiers w północnej Francji we wrześniu 2004, a druga impreza miała miejsce a kwietniu 2005 roku w Sarasocie na Florydzie. Podczas trzydniowej imprezy Code Camp w Opio, uczestnicy mieli okazję uczestniczyć w 100 sesjach, przyglądając się wszelkim aspektom rozwoju i komercjalizacji rozwiązań mobilnych, od opracowywania aplikacji Java, API na rynek francuski, aż po strategię urządzeń Orange. Code Camp stwarza okazję do spotkania przedstawicieli firm z przedstawicielami Orange, a co za tym idzie, prezentacje produktów w ramach specjalnych sesji, których uczestnicy mają szansę indywidualnego omówienia swoich projektów z członkiem zespołu Orange Partner. Istnieje również możliwość kodowania i testowania produktów przy pomocy sieci i urządzeń Orange w dostępnym na miejscu ośrodku rozwojowym, wyposażonym w system 3G, jak również uzyskania indywidualnych konsultacji z ekspertami, wsparcia technicznego i porad handlowych.

W powitalnym wesołym miasteczku uczestnicy mogli sprawdzić swoje siły, umiejętności i odporność w różnego rodzaju tradycyjnych konkurencjach, natomiast drugi wieczora odbyła się impreza Fun Fest. Nie zabrakło na nim koncertu popularnej grupy rockowej, konkursów z nagrodami, byka rodeo i nie tylko. Była to również okazja zgłaszania produktów do konkursu Orange Code Camp Contest, w której nagrodą jest innowacyjny pojazd: Segway Human Transporter (ginger).

Uczestnicy spotkania mieli również okazję uzyskania fachowych porad ze strony sponsorów. Złotymi sponsorami Orange Code Camp w Opio są: Nokia, Sony Ericsson, Symbian oraz UIQ Technology. Srebrni sponsorzy to: Gemplus, Microsoft, Palm, Texas Instruments i Sybase.

Katalog produktów wewnętrznych Orange zawiera szereg innowacyjnych aplikacji, treści i rozwiązań mobilnych. Wiele z nich jest obecnych na rynku w jednym lub kilku spośród z 17 krajów. Do dotychczasowych sukcesów członków programu Orange Partner należy m.in. opracowanie usług:
Push-to-Video (przesyłanie plików wideo),
Meet-U (umożliwia użytkownikom kontakt wideo),
Traffic-I (informacje na temat ruchu drogowego dostarczane bezpośrednio na telefon),
Fizz Traveller (informacje dla podróżujących w dowolnym miejscu świata).

Źródło tekstu: Orange     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 0

  2. ~ewelina  2007-10-06 12:44:00  host: host-89-229-192-79.gizycko.mm.pl

  ORANGE, POP- ZLODZIEJE!!!! Pobieraja Ci z konta tak jak im sie podoba, nie tak jak jest w planie taryfowym! Zawsze mialam sms do Anglii po 20gr a teraz pobieraja 2zl, 60gr jak im sie podoba...Zaladowalam pakiet 600sms ktory jest na 30dni a mi po 7 zaczelo za kazdego pobierac 20gr, ze niby pakiet sie skonczyl?! Akurat przed zaladowaniem pakietu wyzerowalam licznik wiaodmosci wyslanych w telefonie i tam mam 300 w tym nie tylko do ORANGE! Masakra po prostu, zmieniam siec, nie ma co ze zlodziejami....

 • 0

  3. ~  2007-12-10 20:53:33  host: 195.117.172.150

  dla inteligentnych są regulaminy które trzeba czytać, a poza tym jak ktoś jest na tyle inteligentny i nie umie sobie włączyć pakietu wg kodu który jest na 30dni, a zamiast tego włącza pakiet który jest na 7dni to chyba powinien mieć pretensje do siebie że się czytać nie nauczył a nie do operatora, a już napewno nie powinien się błaźnić na forum

 • 0

  4. ~solaris  2008-11-17 22:40:30  host: aaw229.neoplus.adsl.tpnet.pl

  zna ktos moze maila na ktory mozna wyslac skarge na jeden z pukntow orange?

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-105-205.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uruchamianie Windowsa 10 na urządzeniach mobilnych z Androidem ma sens?

Na smartfonach Huaweia można uruchomić Windowsa 10 dzięki chmurze

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet