Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Info-TV-FM z neutralnością technologiczną

Info-TV-FM z neutralnością technologiczną

WitekT 4 Marca 2011 19:22

0 0

Info-TV-FM uzyskało prawomocną decyzję UKE, wykreślającą z pozwolenia rodzaj używanej technologii do świadczenia hurtowych usług telewizji mobilnej - dowiaduje się TELEPOLIS.PL.

1. marca UKE podtrzymał swoją decyzję, w której wykreślono obowiązek stosowania technologii DVB-H, pozostałe warunki dalej znajdują się w rezerwacji. Mówią one m.in. o tym, że rozpowszechniane musi być co najmniej 16 programów radiowych lub telewizyjnych od 16 różnych dostawców. Decyzję UKE skarżyła Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji, której członkiem są czterej najwięksi operatorzy komórkowi.




Kilka miesięcy temu Albert Kuźmicz, prezes NFI Magna Polonia, głównego udziałowca Info-TV-FM mówił TELEPOLIS.PL, że firmie zależy na neutralności technologicznej, bo chipsety DMB są tańsze od DVB-H, a dodatkowo prościej o urządzenia wspierające ten pierwszy standard.

Przypomnijmy, że po nieudanych próbach współpracy z czterema największymi operatorami infrastrukturalnymi, NFI Magna Polonia nabyła udziały w Vedii, firmie zajmuje się projektowaniem i produkcją w Chinach odtwarzaczy muzycznych i prostych tabletów. Firma ma wyprodukować tablet, który ma być centrum dystrybucji treści - nie tylko telewizyjnych, ale i "gazetowych". Szerzej pisaliśmy o tym w tej wiadomości. Dzięki temu Info-TV-FM chce się uniezależnić od umów z "dużymi" operatorami i zaoferować bardziej kompleksowe rozwiązanie dla grup medialnych. Szerzej pisaliśmy o tym w tej wiadomości.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 14
  • -2

    1. ~ala  2011-03-04 19:30:50  host: 31.60.86.109

    czyli dopiero kup Tv z DVB-H, a teraz wywal na złom i kup z DMB??? ciekawe....

  • 1

    2. ~ala  2011-03-04 19:32:58  host: 31.60.86.109

    a poprawię się :) DMB, DVB-H - telefony. DVB-T telewizor :)

  • 1

    3.  2011-03-04 20:18:30

    możliwość oglądania telewizji na telewizorze była by czymś no ale nie można mieć wszystkiego ! hahaha !

  • 1

    4.  2011-03-04 20:31:34

    Łooooo, już zapomniałem całkiem o tym DVB-H:)

  • -2

    5. ~M  2011-03-04 20:40:02  host: 77-253-208-120.ip.netia.com.pl

    Powróżę z fusów od kawy. Info wpuści na rynek parę tysięcy telefonów z wbudowanym tunerem DVB-T i uruchomi telewizję mobilną w standardzie DVB-T. A potem, "przypadkiem" okaże się, że da się to oglądać na normalnych telewizorach. Oczywiście nie będzie to czwarty multiplex, tylko telewizja mobilna dla paru tysięcy telefonów i paru milionów telewizorów.

  • 0

    6.  2011-03-04 21:40:27

    Proponowałem od razu, zeby sami sprzedawali to co mają do zaoferowania... ;-) Ktoś na głowę upadł chyba sądząc, ze operatorzy komórkowi będą wprowadzać trerminale wyposażone w tunery tylko dlatego, że ktoś sobie tego życzy bo ma na sprzedaż ofertę. No sorry - kretyn jakiś tylko to mógł być ;-)

  • 1

    7. ~mirekb  2011-03-04 23:50:25  host: v01-16.opera-mini.net

    a jak sie zakonczyla sprawa przeprosin..pisemka byly niezle-szczegolnie odpowiedz prezesa info tvfm.niech robią swoje.dodajmy jedna polska spółka na tym medialnym torcie.na 2012 musza sie jednak spieszyc z infrą i ofertą jak chca naprawde zarobic choc troche

  • -1

    8. ~  2011-03-05 06:42:40  host: afqd38.neoplus.adsl.tpnet.pl

    slepy zaułek

  • -1

    9.  2011-03-05 15:51:15

    czyli telefony odpadaja zupelnie, bo po za LG i Samsungiem DMB nie wspiera zaden czolowy producent telefonow... cos czuje, ze bedzie to meganiewypal...

  • -1

    10. ~  2011-03-06 09:13:02  host: z31-12.opera-mini.net

    Wpychają się z tą telewizja na hama. Jest już tyle kanałów tv że chocho. mobilna telewizja. skorzystają nieliczni dla ciekawości.

  • -1

    11. ~DVB-T  2011-03-06 09:25:30  host: 84-10-186-250.dynamic.chello.pl

    Teraz kiedy chipsety DVB-T MPEG-4 są coraz mniejsze i energooszczędniejsze całe to DVB-H nadaje się do kosza - ślepa uliczka tak jak WAP.

  • 1

    12. ~  2011-03-06 10:31:11  host: z12-10.opera-mini.net

    Tydzień temu była akcja Orange pt. Usługi tv za darmo. Mam drugi telefon w Orange- Sony Ericsson k800i, więc postanowiłem wypróbować te ich usługi. Byłem akurat u rodziców na wsi, gdzie jest maszt Orange 900 i 1800 GSM. Dźwięk jako tako był dobry, ale obraz beznadziejny, bo zacinał się, rozlewał, pojawiały się smugi. Możliwe, że SE k800i wraz z GSM 900 poprostu sobie nie radzą z tą telewizją od Orange, ale jeśli taka sama sytuacja byłaby na np. SE XPERIA X10 wraz z UMTS 2100 to ja dziękuję za taką telewizję. Już wolę na starym telewizorze dawnej polskiej marki Elemis sobie oglądać mecze i seriale. Lukas

  • 0

    13. ~ORANGE telewizja mobilna HAHAHH  2011-03-15 16:04:49  host: fw.etel.pl

    Ja zrobiłem test tych dwóch telewizji od ORANGE i od INFO (DVB-H). Telewizja od orange to jakieś nieporozumienie. DVB-H jest ciekawym rozwiązaniem ale brakuje odbiorników, chyba NOKIA N8 obsługuje tą telewizję. Moim zdaniem operatorzy powinni podpisać umowę z INFO na rok i sprawdzić jak to będzie się sprzedawać przed i w czasie mistrzostw europy.

  • 0

    14. ~inter  2011-10-30 11:12:22  host: 89-76-136-194.dynamic.chello.pl

    nokia n8 ?? gdzie ?? jak??

Dodaj swoją opinię