Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Info-TV-FM: mobilna telewizja na własnym tablecie

Info-TV-FM: mobilna telewizja na własnym tablecie

WitekT 7 Października 2010 11:51

0 0

Info-TV-FM, po ciągle nieudanych próbach podpisania umowy na telewizję mobilną z którymś z czterech największych operatorów, zmienia strategię. Zaproponuje własne urządzenie - tablet na Androidzie z wbudowanym tunerem telewizyjnym.



Producentem tunera ma być Vedia, w którym udziały od wczoraj ma NFI Magna Polonia - właściciel Info-TV-FM. Niecałe 9% udziałów zakupiono za 0,52 mln zł.




Na konferencji prasowej przedstawiono prototyp urządzenia - jeszcze bez wbudowanego tunera, z ekranem oporowym i dość starym Androidem w wersji 1.5. Docelowo ma tam znaleźć się tuner DVB-H, DVB-T i DMB, Android w wersji 2.1 i lepszy ekran pojemnościowy. Oprócz telewizji, ma on także zapewniać dostęp do płatnych treści (gazet, książek, muzyki) zabezpieczonych DRM. Wstępne rozmowy z dostawcami już trwają.

vedia dvb vedia dvb vedia dvb vedia dvb

Tablet ma być dostępny komercyjnie na przełomie I i II kwartału przyszłego roku, a pierwsze urządzenia do klientów operatorów, którzy podpiszą umowy z Info-TV-FM. Ze słów Alberta Kuźmicza, prezesa NFI Magna Polonia wynika, że chodzi głównie o tych mniejszych, często działających w modelu MVNO. Do czasu Euro 2012 Info-TV-FM liczy na sprzedaż 100-200 tys. urządzeń, co powinno stać się, zdaniem Kuźmicza, masą krytyczną potrzebną do rozwoju usługi mobilnej telewizji.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 22
  • 0

    3.  2010-10-07 12:16:43

    A skoro już mają urządzenie i mają telewizję, to po co im ci operatorzy?

  • 1

    4. ~  2010-10-07 12:22:46  host: 212.160.172.70

    az ciekaw jestem przyszlosci info-tv. wydaje soe to nieco futurystycznym obrazem, wydawac by sie moglo, ze chetnych moze byc niewielu, ale jesli cena nie odstraszy a wygoda uzytkowania, jak widac (dostajemy gotowy tablet w ofercie) calkiem calkiem, to byc moze uda sie zapuscic korzenie na polskim rynku. 3majmy kciuki

  • 1

    5.  2010-10-07 12:29:20

    @2 z wiadomosci wynika, ze zakladaja, iz sprzedaza wraz ze swoimi aktywacjami zajma sie MNVO a ci zapewne jaka taryfe data skleca pod to. wielka szansa CP na rozszerzenie swojej oferty (jako jedyny MVNO ma wlasna platforme billingowa i moze z miejsca zaproponowac abonamenty i zasieg HSPA czy to via aero2 czy tez roamingowo)

  • 1

    6. ~Th0mas  2010-10-07 12:57:50  host: 178-36-33-21.adsl.inetia.pl

    To może się udać, nawet jako telewizja w aucie. Podłączasz i dzieciaki po drodze nad morze mogą się zająć tv, żeby jeszcze to miało wbudowany odtwarzacz dvd.

  • -2

    7.  2010-10-07 14:09:55

    Th0mas: mad morze to dzisiaj się lata samolotami:) Jest taniej i można się wykąpać bez obawy, że Ci kostki powykręca z zimna

  • 1

    8. ~  2010-10-07 14:15:34  host: t07-10.opera-mini.net

    a cena?

  • 1

    9.  2010-10-07 14:28:55

    Jak dla mnie, to musieliby dodac modul transmisji danych, ostatecznie zrobic dwie wersje. Do tego naprawde solidna bateria, zeby to choc kilka godzin podzialalo. Musze przyznac racje, ze CP ma tu szanse - mieliby wtedy telefonie, internet, TV sat i telewizje mobilna.

  • -1

    10. ~czill  2010-10-07 14:54:34  host: chello089074230228.chello.pl

    Jak na razie pomysł dobry, tylko wykonanie kiepskie. Stary android, bez 3g i mocno średni ekran. Babciom się przyda w autobusach tv posłuchać. Realnie ludzie będą kupować sobie takie odbiorniczki za 10 lat.

  • 1

    11. ~lubię  2010-10-07 15:44:34  host: fw.etel.pl

    Ja to na bank łyknę taki Tablecik jak się tylko pojawi w SATURNIE. DOBRA SPRAWA.

  • 1

    12. ~poluś  2010-10-07 17:22:49  host: 87-205-153-154.adsl.inetia.pl

    Dobra ale tablety kosztują jak nie patrzeć w cenie dobrego laptopa. Nie wiem czy ktoś będzie chciał kupić tableta m.in tylko do tv mobilnej, mija się to z celem przy obecnych cenach. I dokładnie 3g przydało by się a także większy wyświetlacz.

  • 0

    13. ~PATA  2010-10-07 17:47:35  host: user-89-108-220-4.play-internet.pl

    A opy zanim to się miałoby upowszechnić to walną TV po 3G/4G i pozamiatane. Z takiej TV większość ludzi będzie korzystać okazyjnie, np meczyk na wczasach obejrzeć. Koszty malutkie, serial zużyje w takiej rozdzielczości góra 100MB, skoro Play nie traci dając mi 10GB za 45zł to 100MB wychodzi 45 groszy. Niech dadzą i znacznie wyższą cenę za te pół godzinki oglądania to i tak wyjdzie korzystniej. Wiadomo że najlepiej stworzyć dedykowaną ofertę dla TV ale chodzi mi o technologię, po co zabawa z DVB-H jak transmisja po necie kosztuje grosze a będzie tanieć.

  • 1

    14.  2010-10-07 18:54:14

    I można było? Mówiłem... Jeśli twierdzą, że ludzie tylko na to czekają, wystarczy zamówić sprzęt oi sprzedać ludziom w promocji po złotówce... Teraz tylko czekać aż będa potęgą na rynku telewizji mobilnej... Tylko co wtedy UOKiK zrobi mając takiego monopolistę?

  • -2

    15. ~  2010-10-07 20:46:53  host: t15-04.opera-mini.net

    @thonka, ja tam sie nie znam ale czy GaduAir i Carrefou Mova nie maja swoich systemow bilingowych? U mnie w Ossie pewnie i tak nie bedzie tej tv bo nie ma 3G

  • 2

    16. ~  2010-10-07 20:49:42  host: t18-06.opera-mini.net

    @15. Do odbioru tej telewizji nie będzie potrzebne 3G.

  • 1

    17. ~ab  2010-10-07 21:47:59  host: 81.219.162.70

    Do @13 - chłopie niech opy najpierw dadzą zasięg 3g wewnątrz budynków w centrum Warszawy a potem niech obiecują streaming video...Nie wierzę w TV puszczaną w streamingu w Polsce - za słabe opy mają sieci...

  • 1

    18.  2010-10-07 21:56:03

    @17: To ja myślałem, że w stolicy to człowiek złapie zasięg jaki tylko chce, od GPRS po HSPA+/LTE a ty mówisz, że w budynku nie ma. Dziwię się, na prawdę. Rozumiem tereny z wykluczeniem cyfrowym, no ale stolica, gdzie co ulica, na dachach node'y stoją, każdego z operatorów.

  • 0

    19. ~PATA  2010-10-07 23:40:25  host: user-109-243-46-19.play-internet.pl

    #17 Ja tam nie mam problemów i nawet nie potrzebuję Warszawy tylko średnie podkarpackie miasto ...chłopie. A tym bardziej za 2-3 lata bo nie pisałem o chwili obecnej.

  • -2

    20. ~pik  2010-10-08 10:04:07  host: apn-77-112-189-45.dynamic.gprs.plus.pl

    O jakim 3D rozmawiacie? Trzy wymiary oglądane na ekranie poniżej 36' nie mają sensu.To tylko bajery które wlepiają produceńci bo jeszcze prysznica z kompa nie zrobili. Natomiast telewizja mobilna na tabletach to jest coś.Wyobrażacie sobie ,że nosicie telewizję kablową i satelitarną w kieszeni? Tyle tam może być programów.

  • 2

    21. ~mayka  2010-10-08 10:23:16  host: user-188-33-181-34.play-internet.pl

    ~pik -> O jakim 3d ty mówisz ? wszyscy rozmawiają o 3G ! Widać że z czytaniem ze zrozumieniem problemy.. A wracając do rzeczy - Myśle że fajna sprawa taki tablet z TV ale jak nie bedzie faktycznie miało jakiegoś modemu hsdpa to bedzie niewypał..

  • 1

    22. ~jarekt  2010-10-08 13:38:24  host: 178-37-49-253.adsl.inetia.pl

    Tak mi chodzi po glowie jakis tablecik - bylby powod zeby kupic akurat ten jesli mialby tv. Tyle, ze pewnie wszystkie spiernicza - doplacac do niego nie beda mogli wiec cena zaporowa, do tego abonament na TV albo specyfikacja taka, ze nie da sie tego przelknac. Wystarczy, ze dadza pocietego androida bez dostepu do marketu (jak w wiekszosci tabletow) i juz odpada z mojej listy zakupow :)

Dodaj swoją opinię