Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Inea zmigrowała ponad 20 tys. kart SIM do P4

Inea zmigrowała ponad 20 tys. kart SIM do P4

WitekT 28 Listopada 2014 11:14

4 2

Co dziesiąty abonent wielkopolskiej Inei korzysta z oferowanych przez spółkę usług mobilnych. We współpracy z nowym partnerem - P4 - Inea upatruje szansy na dalsze rozwijanie projektu MVNO.



Z usług Inea na co dzień korzysta ponad 200 tys. gospodarstw domowych w Wielkopolsce. Od 2010 roku w swoim portfolio operator oferuje dostęp do usług mobilnych - Internetu i telefonii. Do dziś pozyskał 24 tys. abonentów usług mobilnych, którzy korzystają z 27 tys. usług mobilnych - w tym 22 tys. z Internetu oraz ok. 5 tys. z telefonii. Oznacza to, iż więcej niż co dziesiąty klient Inea zamawia w pakiecie usługi mobilne jako uzupełnienie usług świadczonych stacjonarnie.

Kilka miesięcy trwała migracja kart klientów Inei z Orange (we współpracy z MVNE Telogic) do P4. Wszyscy klienci pracują już teraz w sieci czwartego operatora. Zarówno oferta głosowa, jak i dedykowana do transmisji danych, obejmuje transfer danych w sieci własnej P4 oraz partnerów roamingowych w kraju.




To jest usługa na której zarabiamy, a marża jest całkiem znośna - powiedział Tomasz Zmyślny, dyrektor marketingu w Inei. Dodał jednak, że nie jest to jednak główna część bizesu firmy, a dla Inei ważna jest też bardzo wygoda klienta i kilka usług na jednej fakturze, co obniża wskaźnik odejść.

Współpraca jest obustronna. P4 dzierżawi część swojej sieci szkieletowej w zachodniej Polsce od Inei. Czwarty operator bardzo sobie tę współpracę ceni.

Zobacz: Inea zmigrowała ponad 20 tys. kart SIM do P4.

Źródło tekstu: Inea, wł     

Dodaj do:

Tagi: inea | p4

w sumie: 18
  • -4

    1. ~  2014-11-28 11:26:53  host: 77-255-7-98.adsl.inetia.pl

    To teraz klientów powita komunikat sieć zajęta :-). W sumie Inea działa w większości tam, gdzie jest zasięg macierzysty Play, ale jeżeli kleint się przemieści,l ub jest skazany na roaming krajowy to nie ma żadnej gwarancji działania telefonu. Nie raz i nie dwa, nawet po zmianie głównego partnera na T-Mobile przy próbie połączenia powitał mnie komunikat sieć zajęta, albo ktoś probówał do mnie dzwonić, a ja byłem poza siecią... Dlatego, jeżeli Play (lub wiertualne sieci Play) - tylko numer zapasowy/do internetu, nic wymagającego ciągłej dostępności i możliwości kontaktu.

  • -4

    2. ~ola  2014-11-28 11:43:34  host: ip-37-248-255-26.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

    @1 po dwóch latach w play, muszę się zgodzić, zawsze działało jak nie było potrzebne... roaming niczego nie załatwia, bonie wyreklamujesz tego, spuszczą Cię na drzewo, a własna sieć play gsm 900 to chyba jest tylko po co aby do t-mobile wywalić...

  • 3

    3.  2014-11-28 11:44:55

    @2
    szkoda tylko, że Play już prawie nie ma GSM900. od dawna zmienia go na U900.

  • 2

    4. ~.we  2014-11-28 12:06:17  host: 77-253-40-212.adsl.inetia.pl

    @1,2 mam numer w play od ponad 5 lat - działa bez problemu, czy to w kraju czy za granicą...

    @3 nie wszędzie niestety :(

  • 1

    5. ~z  2014-11-28 12:20:15  host: 193-22-83-73.komster.pl

    Inea rozwija się ostro w kablu oraz z powietrza,nie analizuje rynku jak orange (rok temu łazili zaciągali języka i tak się zakończyła inwestycja) a inea stawia a analiza będzie później moim zdaniem z cenami aby coś osiągnąć muszą sporo zejść z cennika ponieważ nikt nie weźmie drożyzny z cennika.

  • -1

    6. ~ola  2014-11-28 12:27:52  host: ip-37-248-255-26.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

    @3 masz UMTS900 i GSM900 razem... 4,2Mhz na 3G + pasmo ochronne + reszta na GSM, wtedy ten GSM jest chyba tylko po to aby przechwytywać własne karty i pchać je do DCS lub roamingu. Ponad 2 lata przy automacie (stacje w okolicy GSM/DCS/LTE/UMTS2100i900), play nie istniał na 2G. DCS jest za słaby - albo w całości poszedł na LTE, a GSM to porażka. Owszem w 3G to działa, ale i tak szczególnie wieczorem wywali do roamingu... Nie twierdzę iż konkurencja jest bez wad, ale stopień skutecznych połączeń jest na wiele wyższym poziomie...

  • 1

    7. ~Adam  2014-11-28 12:38:22  host: public-gprs516334.centertel.pl

    Witam
    Ciekawe że od razu wam nie działa Play macie stare komórki Play przechodzi tylko na 3.5g jest lepsza jakość
    A że macie tylko ustawione 2g to dla tego przełącza na T mobile.
    Tak jest w Krakowie i okolicach do Zakopanego .
    Mam telefon na kartę od 2010r. Zawsze się dodzwoniłem wszędzie nawet w roamingu z Izraela góry Tabor co Orange zawodziło

  • -1

    8.  2014-11-28 13:00:17

    @7 dużo ciekawsze jest co innego. Mianowicie to, że w chwilę po napisaniu swoich komentarzy przez nr 1 i 2 dostali po 3 minusy. Świeży artykuł, ledwo co się pokazał a natychmiast jakakolwiek krytyka Play i od razu minusy i to 3. Tak jest pod każdym artykułem. Masz jakiś pomysł skąd to się bierze?

  • -1

    9. ~  2014-11-28 13:51:18  host: 178-36-212-181.adsl.inetia.pl

    Nie znam oferty Inea ale po takim komunikacie rozglądałbym się za innym operatorem. Wieczny roaming i komunikaty o nieodebranym połączeniu bądź zajętej sieci już przerabiałem i nie zamierzam więcej do tego wracać.

  • 2

    10.  2014-11-28 13:54:06

    porządki, sprzątanie również dotyczą telefonu od wewnątrz, czasem proste zabiegi a pomagają w lepszym funkcjonowaniu telefonu, zajęta sieć nic nowego zdarza się we wszystkich sieciach komórkowych, jakość połączeń mogła być lepsza w play, mimo to można wytrzymać.

  • 2

    11. ~Sk.  2014-11-28 13:55:32  host: e127-221.icpnet.pl

    Gdyby tak było Play traciłby klientów a nie zyskiwał. Mam w rodzinie mnóstwo numerów w Play i nie słyszę o takich wypadkach, ani sam ich nie doświadczam. Play obecnie działa podobnie jak W3.

  • -4

    12. ~Kuzyn1920  2014-11-28 13:58:41  host: 92.60.132.22

    @PiotrM ... gdzieś w tym kraju jest Call Center P4... i mają swojego Koordynatora... Powiedział : "... piszcie ile wlezie, wszędzie! Macie pokazać konkurencji że z nami niema żartów. Każde złe słowo na P4 banujemy...." dlatego jak wchodzi nowy temat pokazujący konkurencyjnego opa w za dobrym świetle !!! beszty i minusy :] trolololooooo loo loo loooo...

  • -4

    13. ~Kuzyn1920  2014-11-28 14:44:05  host: 92.60.132.22

    Jak dla mnie niech wezmą wszystkie MNVO. Sieć już bardziej sie nie zapcha i tak mają mega dużo Prepaidów. To ze połączenia zdrywa albo ze net w fonie chodzi : PING 217ms D 0.02Mbps U 0.01Mbps to żadna nowość. Tak było jest i będzie. Białych plam nikt nie zaleje, a Roaming krajowy ma dno. Do którego często sięgają zapchane nadajniki. Ludzie nie potrfią się przyznać do głupiego wyboru. Wolą mówić ze to wszędzie sie zdarza i ze to normalne, a wcale tak nie ma. P4 wchłonie wszystkie prepaidy i w zestawieniu poda jak to jego baza klientów wzrasta. ARPU nie pokażą wogóle. Dopiero wycena akcji ujawni rzeczywistą wartość zdarzenia. A kto czyta jak finansowo stoi jego operator? Ludzie patrzą na TV i widzą 7 na 10 przechodzi do play..... z czego 4 podpisuje nową umowe przy kombinacji SIM... Tutaj znów P4 pochwali sie jak szybko wzrasta ilosć klientów..... Modernizacji sieci nie ma i nie bedzie.... napewno w najbliższym czasie. IDZCIE TAM WSZYSCY ja sie ciesze.

  • 2

    14. ~  2014-11-28 15:10:46  host: 212.109.132.194

    @13
    polecam maść na ból D.

  • 2

    16. ~  2014-11-28 15:30:40  host: 212.109.132.194

    @15
    Ja w odróżnieniu od ciebie nie stękam w komentarzach i nie przejmuje sie problemi innych.

  • -2

    17. ~Kuzyn1920  2014-11-28 15:48:01  host: 92.60.132.22

    @16 Stękanie a wyrażanie opini ( pozytywnej-negatywnej ) to wielka róznica. Tutaj stwierdzam fakt. Widze zę Ciebie coś boli? Na upartego moge stworzyć profil na fb i pokazywać z lokalizacją na śląsku prędkość internetu P4. Wtedy powiesz że stękam? Co powiesz na Twoich popleczników co ciągle w każdym temacie wrzucają info zę PLK ma lejki?

  • 1

    18. ~  2014-11-28 16:01:58  host: 212.109.132.194

    @17
    co powiesz na Twoich popleczników co ciągle stękają na play'a?
    ty stękasz, bo opinię wyraża się raz czy ewentualnie dwa razy, a ty piszesz to samo pod prawie każdym artykułem o play'u.
    co do testów to też mogę sobie stanąć na granicy zasięgu, włączyć pobieranie i zrobić test i oczywiście wyjdzie mi prędkość o jakiej mówisz w każdej sieci. i jeszcze jedno: śląsk to nie cała Polska. wejdź na rfbenchmark.pl i zobacz jakie są wyniki testów w innych częściach Polski, więc nie wypowiadaj się za wszystkich. może na ślunsku Play źle działa, ale nad morzem czy w Poznaniu już lepiej. gdyby Play był taki zły to po tych 8 latach działania mieliby klientów tylu ilu w jakimkolwiek MVNO. skoro ludzie przedłużają umowy to znaczy, że im się podoba.

  • -2

    19. ~Kuzyn1920  2014-11-28 16:04:31  host: 92.60.132.22

    @18 masz racje. Już sie przenosze spowrotem do play.

Dodaj swoją opinię