Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Inea wybuduje infrastrukturę komórkową z CenterNetem

Inea wybuduje infrastrukturę komórkową z CenterNetem

WitekT 29 Marca 2010 17:25

0 0

29. marca Inea i Mediatel podpisały list intencyjny zapowiadający współpracę przy budowie infrastruktury telekomunikacyjnej umożliwiającej świadczenie usług telefonii ruchomej na terenie Wielkopolski. Przedmiotem negocjacji będą też zasady wykorzystania tworzonej sieci nadawczej przez Ineę - napisał Mediatel w komunikacie prasowym.

Dzięki współpracy z Mediatelem będziemy w stanie w przyszłości zaoferować usługi mobilne w oparciu o własną infrastrukturę. Wspólny projekt budowy fizycznej infrastruktury pozwoli nam również na świadczenie usług MNO. Inea będąc współwłaścicielem tej infrastruktury na terenie Wielkopolski uzyska przewagę nad innymi podmiotami ponieważ, będzie mogła wykorzystywać nową sieć na preferencyjnych zasadach. W efekcie realizacji projektu z Mediatelem zwiększy się więc konkurencyjność naszej oferty. Chcemy wkrótce rozpocząć negocjacje szczegółów porozumienia - powiedział Janusz Kosiński, prezes Inei.

Obecnie z usług Inei korzysta blisko 140 tys. gospodarstw domowych.
Zaprezentowana koncepcja współpracy pomiędzy Mediatelem i CenterNetem została dobrze przyjęta przez rynek. Szybkie rozpoczęcie rozmów o nowym projekcie z Ineą pokazuje jakie możemy osiągać korzyści dzięki synergii naszych potencjałów. Liczę także na zawarcie podobnych porozumień z innymi partnerami i przyspieszenie budowy infrastruktury na terenie całego kraju - powiedział Grzegorz Tomczyk, wiceprezes CenterNetu.

W przyszłości możliwa będzie szersza współpraca między Ineą i Mediatelem. W liście intencyjnym strony zobowiązały się do podjęcia szybkich negocjacji nad szczegółami porozumienia oraz zadeklarowały wymianę informacji przy tworzeniu długofalowego modelu współpracy. Partnerzy uzgodnili też wzajemne wsparcie oraz wspólne badania i testy mające na celu zapewnienie najwyższej jakości świadczonych usług.

Szerzej o tej transakcji przejęcia CenterNetu przed Mediatel pisaliśmy w tej wiadomości, a o planach połączonych operatorów - w tej wiadomości. Szerzej o komórkowej ofercie Inei pisaliśmy z kolei w tej wiadomości.

Źródło tekstu: Mediatel     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~  2010-03-29 20:53:07  host: wap.mobile.project4.pl

    to z centertela do centernetu(w istocie ptc).pytanie za ile taniej?

  • 0

    2. ~  2010-03-29 23:50:11  host: 78.152.205.233

    no to sie posypia stacje bazowe "zasilane" nie swiatlowodem lub adslem w jakiejkolwiek postaci, tylko xdslem z kablowki :D

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-60-122.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy masz antywirusa w swoim telefonie?

Nastolatki zabezpieczają się, a Ty chronisz się przed wirusami?

 

Zobacz wynik | Opinie (3)

Archiwum Ankiet