Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Inea przejmuje Tesat - konsolidacja w Wielkopolsce

Inea przejmuje Tesat - konsolidacja w Wielkopolsce

WitekT 8 Lipca 2013 11:14

0 0

Wielkopolska Inea zakupiła 100% udziałów lokalnej spółki Telewizja Kablowej Tesat. W zasięgu Tesatu jest blisko 100 tys. gospodarstw domowych, a z jej usług korzysta około 21 tys. abonentów, głównie w Poznaniu oraz w miejscowościach zlokalizowanych w pobliżu stolicy Wielkopolski, takich jak Luboń, Baranowo, Tarnowo Podgórne, Czempiń, Kórnik, Mosina i Skórzewo.






Zawarta umowa to element długofalowej strategii rozwoju Inei w Wielkopolsce. Chcielibyśmy, aby za 5 lat w zasięgu naszej sieci był co drugi mieszkaniec województwa. Naszą strategię realizujemy wielotorowo, zarówno poprzez budowę nowoczesnych sieci światłowodowych NGN i sieci bezprzewodowych WiMAX, udział w projekcie WSS, jak i poprzez akwizycje - komentuje prezes Inei Janusz Kosiński.

Inea chce zachować markę Tesat przynajmniej do końca 2013 roku. Nie planuje również radykalnych zmian w obecnym zatrudnieniu. Tesat prowadzi działalność na rynku telewizji kablowej od 1990 roku. W 1992 roku, przy współpracy z największymi osiedlami i zespołami mieszkaniowymi Poznania operator stworzył sieć Telewizji Kablowej Tesat. W latach 2005-2009 zainwestował w budowę sieci światłowodowych w Poznaniu oraz w pobliskich miastach i gminach. W 2006 roku Tesat, jako jedna z pierwszych firm w Polsce, wdrożyła usługę Triple play. Od 2010 roku operator wdraża technologię FTTH , czyli światłowód bezpośrednio do mieszkania. Abonenci korzystają również z bogatej oferty telewizji cyfrowej, w tym telewizji cyfrowej HD i usługi multiroom, a także usługi telefonii stacjonarnej.

Źródło tekstu: Inea     

Dodaj do:

Tagi: inea | tesat

w sumie: 22
  • 1

    3. ~smmog  2013-07-08 14:11:53  host: 4.net.igaz.net

    Napewno będzie drożej i gorzej, konsolidacja zawsze prowadzi do pogorszenia oferty bo jest odwrotnościa konkurencji która ożywia rynek. INEA powoli buduje małe monopolowe imperium niestety za publiczne (z dotacji) pieniądze, jest na tyle mała by władze nie dostrzegły problemu a na tyle duża by mieć zasoby techniczne i finansowe by osiągnąć swój cel choćby po trupach

  • 0

    4.  2013-07-08 14:12:28

    Droższy nie jest. W Inei denerwujące jest przedłużanie się każdej umowy o kolejne 6 miesięcy, a nie tylko o miesiąc, czy przekształcanie się w umowę na czas nieokreślony.

  • 1

    5. ~  2013-07-08 14:22:43  host: 77-253-132-2.adsl.inetia.pl

    @4 - to i tak korzystne. Takie głąby z Netii wprowadziły jakiś czas temu odnawianie się umowy z automatu o rok...

  • 0

    6. ~wolf  2013-07-08 14:23:01  host: 109.58.145.233.bredband.tre.se

    To następuje w całej wielkopolsce

  • -1

    7.  2013-07-08 17:13:42

    @smogg Przy obecnych regulacjach prawnych i zróżnicowanych technologii odbioru TV i dostępu do internetu, mówienie o monopolu nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Konsolidacja, rozwój firm też bardzo często pozwala na zaoferowanie tańszych usług, na inwestycje, których by nie były w stanie zrealizować mniejsze organizacje. @norwid Każdą umowę można rozwiązać w terminie i uniknąć przedłużenia. A przedłużenie na warunkach promocyjnych ma właśnie na celu uniknięcia wyższych opłat przez osoby, które o rozwiązaniu nie pamiętają. Jako jedna ze stron umowy również potrzebujemy pewnej przewidywalności stąd okres 6-miesięczny.

  • 1

    8. ~Lubon  2013-07-08 17:41:16  host: host-79.173.48.144.tesatnet.pl

    dla mnie to smutna wiadomość i zapowiedź podwyżek... Takie same parametry w tv+Internet to 10 zl więcej i mniej programów. Skończy się nsport bbc knowledge i tak dalej

  • 1

    9. ~Smmog  2013-07-08 19:36:31  host: 213-199-207-114.tktelekom.pl

    TAaaaaaaaaaa jak sie platforma "N" z C+ łączyły to dzięki temu też zaoferowały "lepszą" ofertę. Konsolidacja zawsze jest ze stratą dla klientów, a mydlenie oczu że duży może więcej zostawcie sobie na rozmowy z głupimi urzędasami może uwierzą wam że nie robicie sobie monopolu i że tylko tak zbudujemy szerokopasmową polskę

  • 0

    10.  2013-07-08 20:14:22

    @Inea Tesat widać nie potrzebuje owej przewidywalności. Rozumiem argumenty, jednak tego o uniknięciu opłat nie zaakceptuję, gdyż w Tesacie umowa przedłuża się na czas nieokreślony na promocyjnych warunkach (!) - zatem można być bardziej proklienckim. A aż 6 miesięcy uważam za okres zbyt długi. Myślę, że kwartał byłby bardziej 'przyzwoity'. I nie piszę w swojej sprawie, ja z warunków umowy promocyjnej jestem zadowolony, znam tylko parę osób, które spóźniły się jeden dzień i... zonk. Ich wina - nie zanotowali sobie kalendarzyku...

  • -1

    12.  2013-07-09 15:31:56

    No, może za rok kupię Internet w Inei :) Długo czekałem na ten ruch. Tesat ostatnio wymienił prawie cały szkielet więc sieć jest dobrze przygotowana. A Inea strasznie mocno inwestuje w Wielkopolsce - od kilku lat zainstalowali mega dużo km światłowodów poza miastem, a ceny są OK.

  • 0

    13. ~lolcio  2013-07-10 13:27:26  host: c144-219.icpnet.pl

    kiedyś walczyli w sądzie w końcu tesat kupili. dla mnie brak konkurencji jest tylko stratą dla klienta. tylko dzięki różnym ofertom rynek się rozwija, to właśnie zmieniło ofertę inei, która początkowo nie chciała sprzedawać modułów CAM. na terenie winograd jest tańsza oferta (Winogradzka Telewizja Kablowa)

  • 0

    14. ~kesarr  2013-07-13 00:18:56  host: c35-227.icpnet.pl

    pracowałem w Tesacie 6 lat, ta firma zasługiwała na miano solidnego pracodawcy, w tle zawsze przyświecał priorytet - klient. Właściciele dbali o biznes, inwestowali w wizerunek i rozwój, niestety nie wytrzymali konkurencji ... szkoda , jest to porażka prywatnego biznesu w warunkach wolnej konkurencji

  • 0

    15. ~kolorofon  2013-07-25 00:05:56  host: 109.232.30.72

    Inea nie jest jedyna w Poznaniu i okolicach. są inni dostawcy. Żaden z nich nie jest taki duży ale da się znaleźć w ich ofercie coś czego nie ma w Inei, takie firmy jak http://eastwest.com.pl/ , www.echostar.pl i http://wtvk.pl/ z najszybszym i najtańszym w Polsce kablowym Internetem. Te sieci się nakładają miejscami na siebie tak więc nie jest tak, że mieszkaniec nie ma gdzie pójść jeśli nie lubi Inei , Zawsze pozostaje jeszcze TPSA, Netia i coś takiego jak http://www.komster.pl/ i www.maverick.com.pl i operatorzy satelitarni. Jak się poszuka można znaleźć alternatywę tańszą szybszą i nie gorszą niż Inea. Ale trzeba się trochę wysilić i z tym jest trudno.

  • 0

    16. ~pit  2013-07-29 13:55:30  host: 217.153.202.83

    @kesarr, prosze juz tak nie wychwalaj proklienckiego nastawienia Tesatu. Wymienię 2 przykłady na wsłasnej skórze przetestowane. raz jak chciałem obecna ofertę skonstruować "pod swoje potrzeby" czyli wziąć 3 w 1 ale internet 15 mega i telefon 150minut, a nie internet 50 mega i 30 minut to nie dało rady. Teraz mając umowe na czas nieokreslony 3 w 1 chciałem dodatkowo pakiet sport i co? NIE wolno bo mam za stary pakiet niby - umowę (a nieprawda bo dekoder mam HD więc nie ma przeszkód) i mi babka mówi że musze nową umowę podpisać. To jej podziękowałem grzecznie i stwierdziłem że ta mi pasuje :), chyba sobie cyfrowy polsat kupie

  • 0

    17. ~SMOKU  2013-08-21 18:15:25  host: host-79.173.10.206.tesatnet.pl

    to se kufa kupisz ale raczej problem

  • 0

    18. ~7  2013-08-21 18:57:14  host: 37.228.24.117

    Wcześniej w Inea po cyrografie umowa przechodziła na czas nieokreślony i to nadal na warunkach promocyjnych. Była to nieformalna prokliencka oferta, bo regulamin promocji tego nie gwarantowal ale Inea to robiła. Jak widać można ale tylko wtedy, gdy jest konkurencja i operatorowi zależy na walce o klienta - teraz widać już nie zależy. Podobnie robiła Netia i tez już chyba maja za dużo klientów, bo nowe oferty sa gorsze od starych. W wielu miejscach Poznania Inea to monopol jeśli chodzi o kablówkę. W dobie neta do 10Mb to ADSL mógł konkurować z kablówką lecz obecnie na linii telefonicznej tylko nieliczni mogą mieć prędkość (VDSL) porównywalną z kablówką, wiec wybór staje się ograniczony. Korpo dba tylko o swój zysk, wiec sprawa jasna, a w zasadzie tylko realna konkurencja ożywia rynek, bez niej jest stagnacja.

  • 0

    19. ~5  2013-09-03 19:33:00  host: public-gprs102060.centertel.pl

    na wildzie by mieć internet z inea,konieczna jest umowa na tv z tesatem.to jest dopiero radość!!!!!!!!!!!!!!!!

  • 0

    20. ~5  2013-09-03 20:07:32  host: public-gprs102060.centertel.pl

    tym bardziej,jak się czyta ,że inea przejęła już tesat.

  • 0

    21. ~Włodas z Lubonia  2013-09-14 21:01:56  host: ehg84.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A ja "leję" na tą kablówkę, i tak jest w niej sam szajs ! Kalki z przed lat i "hamerykanskie" badziewie dla umysłowo ograniczonych kmiotów ! Z petli na balkonie odbieram 20 kanałów cyfrowych ze Śremu i to tak o 20 za wiele !

  • 0

    22. ~rck  2013-10-11 20:59:19  host: 46.250.168.26

    Nie dziwi mnie, że ta zarządzana przez kmiotków firemka padła. I tak się dziwię, ze Inea ich wcześniej nie zjadła.

  • 0

    23. ~Rynek Wildecki  2015-03-31 18:36:39  host: host-79.173.29.191.tesatnet.pl

    Właśnie wypowiedziałem umowę firmie INEA - półtora roku po przejęciu Tesatu. Koszt pozostał ten sam (99 zł ..., jednak od dwóch miesięcy to już 102), a oferta dostępnych kanałów z miesiąca na miesiąc niestety uboższa. Znikały atrakcyjne dla mnie kanały, a na ich miejsce wprowadzano inne, z intelektualnie odmóżdżającą papką. Kiedy niedawno zgłosiłem problem z tunerem tv (ADB - zaniki dźwięku lub nagłe przerwanie transmisji na oglądanym właśnie kanale) w miejscowym biurze, to odprawiono mnie, żebym przekazał problem na infolinię. 10 min. oczekiwania na komórce pozbawiło mnie złudzeń.
    Przez okres po przejęciu Tesatu odnotowałem też kilkukrotny (4-5) brak internetu. Najdłuższy to prawie 3 dni. Ciekawe, że przeważnie miało to miejsce w weekendy, kiedy nie było możliwości dodzwonienia się na z interwencją.
    Na łącze internetowe w Tesacie nie narzekałem. Praktycznie miałem to co zamówiłem - 25/2 Mb
    Po przejęciu INEA obcięła pasmo na 24/poniżej 2 Mb, zachowując dotychczasową opłatę.
    Konsolidacja konsolidacją, jednak po czasie można stwierdzić, że użytkownik końcowy z tego tytułu nie uzyskał żadnych korzyści. Technologie te same, oferta programowa coraz gorsza, a ceny jednak w górę. Postanowiłem więc zrezygnować z usług tej firmy. Pomimo że dopinguję zespołowi Lech Poznań, nie zamierzam dalej opłacać jego sponsora.

Dodaj swoją opinię