Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Inea przejdzie z MVNO do P4

Inea przejdzie z MVNO do P4

WitekT 26 Listopada 2014 11:25

6 1

Wielkopolska kablówka Inea zmieni operatora, z którym współpracuje na zasadach MVNO. Z Orange przejdzie do P4 - wynika z informacji TELEPOLIS.PL.



Do tej pory Inea działała w sieci Orange przy współpracy z firmą Telogic. W ciągu ponad 5 lat udało jej się zbudować bazę ponad 20 tys. aktywnych kart SIM.




Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:

Tagi: inea | mvno | p4

w sumie: 21
  • 1

    2. ~  2014-11-26 11:34:00  host: user-94-254-144-37.play-internet.pl

    @1 dziwne by współpracowali i płacili z głównemu konkurentowi sieci światłowodowej, telewizji. Biznes to biznes. Dlatego mbank się przenosi od Polko bo zawarł alians z Orange, dlatego nie ma Avocado w Plusie odkąd wszedł Plus Bank itd.

  • 1

    3. ~Sk.  2014-11-26 11:35:45  host: chem162.chemd.amu.edu.pl

    Jak się nie mylę, to ta zmiana zaszła już jakiś czas temu, przynajmniej z forum Inei tak wynika. Dyskutowano o tym z miesiąc temu, gdy telefony z simlockiem Orange odmówiły współpracy z nowymi kartami SIM:-)

  • 1

    4. ~me  2014-11-26 11:36:16  host: 194.114.62.124

    Nie przejdzie, bo już działa od jakiegoś czasu na P4. Informacje trochę zwietrzałe.

  • 0

    5. ~Sk.  2014-11-26 11:40:36  host: chem162.chemd.amu.edu.pl

    Poza tym oferta żałosna, np.: rozmowy no-limit 40zł, smsy no-limit 15zł, 2GB 20zł.

  • 4

    6.  2014-11-26 11:41:37

    Dziwne to Orange, Żadna sieć wirtualna nie ma bytu u nich. Nawet Play rezygnuje z ich roamingu. A czy nie zauważyliście, że odkąd Orange przestało być sponsorem narodowej drużyny w piłce nożnej, nasza drużyna zaczęła przynosić efekty i zaczęła wygrywać. Przypadek?

  • 1

    7. ~z  2014-11-26 12:01:35  host: 193-22-83-73.komster.pl

    Inea,trochę słuchawek i netu z powietrza ma.Przede wszystkim żyją z kabla i mocno inwestują w kabelki i światłowody szczególnie tam gdzie jest już straszny tłok w mojej lokalizacji idą jako piąty op kablowy.Mogli się dogadać nawet na 800 MHz

  • 2

    8. ~PanKracy  2014-11-26 12:09:58  host: user-94-254-144-82.play-internet.pl

    Przecież już od dawna działa na zasięgu P4.

  • 2

    9.  2014-11-26 12:30:40

    Stare info - już dawno jest P4. Poza tym teraz to Alior jest sponsorem reprezentacji Polski i mamy same sukcesy, a pomarańczowi niech sobie wracają do Francji !

  • 1

    10. ~Sk.  2014-11-26 13:03:04  host: 150.254.86.22

    Zmieńcie czas na przeszły:)

  • 1

    11.  2014-11-26 13:13:39

    @7 I jak to wytłumaczyć, że taka Inea nie ma problem inwestować w rejon gdzie jest tłok operatorów? Gdyby mieli analizowanie jak orange to by im się nigdzie nie opłacało inwestować.
    Dobry operator wie, że nawet jak wejdzie jako 5 gracz od końca i da dobrą ofertę to klient się pojawi i odbije go innym.
    U mnie takiego tłoku nie ma. W czasach szczytu konkurencyjnego na osiedlu były tylko dwie kablówki Aster i dawny PTK (potem Chello przechrzczone na UPC). Tym wszystkim się opłacało inwestować, okablowywać. A francuskim nic się nie opłaca tam gdzie są nawet tylko sami i większość gdy zapewnią usługę weźmie ją z pocałowaniem w rękę. Niezła patologia oranczowska... Szacunek dla Ineii!

  • 0

    12. ~Sk.  2014-11-26 13:32:55  host: 150.254.86.22

    Zmartwię cię, Inea ma monopol kablowy w większości osiedli poznańskich i stąd ofertę taką sobie. Tam gdzie jest konkurencja, czyli na paru procentach osiedli, często oferta jest dumpingowa (z innymi cenami).

  • 0

    13. ~robotron  2014-11-26 13:52:43  host: public-gprs514997.centertel.pl

    Nie zgodzę się że ma monopol. Możesz korzystać z usług Orange i Netii, kto Ci broni. Z tego co wiem Orange i Netia na poznańskich osiedlach jest i usługi TV w swoim portfolio też mają.

  • 1

    14. ~Sk.  2014-11-26 15:21:25  host: e127-221.icpnet.pl

    To jest po kablu telefonicznym a nie kablówka. Taka alternatywa jest prawie wszędzie w większych miastach. Pisałem o operatorach stricte kablowych.

  • 1

    15. ~Pixel  2014-11-26 16:48:27  host: c128-28.icpnet.pl

    Internet w inei już jest od Play przy roamingu na t mobile.

  • 0

    16. ~Tomcio  2014-11-26 17:09:42  host: public-gprs514550.centertel.pl

    Co do monopolu Inei to ja tez mam takie wrażenie. Patrzę realnie na ich ofertę i uważam ze w zakresie mnie interesującym jest dla mnie nie atrakcyjna. Co to znaczy? Pełen pakiet tv z C+ i internetem to koszt około 190 zł. W netii internet z telewizja gdy wybiorę tylko programy które mine interesują z pakietem C+ to wydatek około 120 zł. Co prawda net to tylko 20 MB a w Inei 100 MB. Ale przy korzystaniu z komputera przez wifi to taka prędkość jest naprawdę wystarczająca. Jeżeli Inea nie skoryguje swoich cen lub nie przygotuje pakietów na miarę to cieżko widze

  • 0

    17. ~Tomcio  2014-11-26 17:09:45  host: public-gprs514550.centertel.pl

    Co do monopolu Inei to ja tez mam takie wrażenie. Patrzę realnie na ich ofertę i uważam ze w zakresie mnie interesującym jest dla mnie nie atrakcyjna. Co to znaczy? Pełen pakiet tv z C+ i internetem to koszt około 190 zł. W netii internet z telewizja gdy wybiorę tylko programy które mine interesują z pakietem C+ to wydatek około 120 zł. Co prawda net to tylko 20 MB a w Inei 100 MB. Ale przy korzystaniu z komputera przez wifi to taka prędkość jest naprawdę wystarczająca. Jeżeli Inea nie skoryguje swoich cen lub nie przygotuje pakietów na miarę to cieżko widze

  • 1

    18.  2014-11-26 18:00:06

    Niestety INEA zatrzymała się technologicznie. Na początku rosło bardzo szybko aż do mniej więcej 50-100 Mbps. Potem dołożono tylko pakiet 250 Mbps. Uploady zostały w zeszłej epoce. Przy moim 50 Mbps downloadu mam ledwo 2 Mbps uploadu, co powoduje, że wysłanie pliku o pojemności 1,3 GB (45 minutowy film HD 720p) trwa aż 1,5 godziny !!! Pingi np. do wp.pl przy zamulonym uploadzie lecą rzędu 350 ms.

  • 1

    19.  2014-11-26 23:21:39

    I jeszcze duży minus za brak IPv6 :(

  • 2

    21. ~pantmsz  2014-11-27 07:40:34  host: d183-141.icpnet.pl

    No cóż, właśnie podpisałem aneks przedłużając umowę - miałem w Inei 50 Mb/s a teraz dorzucili do tego 6GB mobilnego w cenie i żegnaj Aero2 :)

    Jaką appkę polecacie do testowania prędkści na smartfonie? Bo akurat będę jeździł po wiochach dzisiaj.

  • 2

    22. ~  2014-11-27 07:50:40  host: public-gprs516421.centertel.pl

    @21
    Speedtest by ookla

Dodaj swoją opinię