Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Inea oficjalnie sprzedana

Inea oficjalnie sprzedana

orson_dzi 7 Lutego 2018 17:41

3 2

inea logo wide

W Amsterdamie nastąpiło przejęcie większościowych udziałów w Grupie Inea przez fundusz inwestycyjny Macquarie European Infrastructure Fund 5 (MEIF5).

2 grudnia 2017 roku podpisano umowę sprzedaży Grupy Inea. Na jej podstawie fundusz Macquarie European Infrastructure Fund 5 (MEIF5), zarządzany przez Macquarie Infrastructure and Real Assets (MIRA), nabył 7 lutego większościowe udziały w Inea. Umowa została pozytywnie zaopiniowana przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów na początku stycznia.
Jesteśmy zadowoleni z tak sprawnego przebiegu transakcji z MEIF5. Cieszymy się z tego partnerstwa oraz wsparcia nowego właściciela we wdrożeniu naszych nowych, ambitnych planów oraz umocnienia pozycji na rynku - komentuje transakcję Janusz Kosiński, Prezes Zarządu Inea.

MEIF5 wesprze Grupę INEA w realizacji strategii dalszego rozwoju, przede wszystkim w realizowanej przy wsparciu funduszy unijnych inwestycji rozbudowy sieci światłowodowej w całej Wielkopolsce. W ramach tego rozpoczynającego się właśnie projektu Inea zainwestuje w regionie blisko 500 mln złotych. Operator rozważa również rozszerzenie swoich działań poza Wielkopolskę, głównie w ramach trzeciego konkursu Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.

Zobacz: [Aktualizacja] Inea zmienia właściciela

Źródło tekstu: Inea     

w sumie: 3
 • 0

  1. ~Gość  2018-02-07 21:38:59  host: 89-66-250-121.dynamic.chello.pl

  No i skończyło się rumakowanie.... Fundusz zdecydowanie poczuje się "właścicielem" - tak samo jak plantator względem niewolników. Tanio już było...

 • 0

  2. ~ehhh  2018-02-08 01:22:37  host: 89.238.131.140

  kolejna polska firma przynoszaca zyski sprzedana za granica. Smutne :(

 • 0

  3. ~Piotr-0702@wp.pl  2018-02-08 09:02:12  host: public-gprs390466.centertel.pl

  Ja nie narzekam jak się ma ofertę od przedstawicieli co chodzą a nie z salonu ceny są znacznie lepsze niż w konkurencji są oferty limitowane kwestia dostać taką

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-80-87-62.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Optymalna liczba obiektywów dla tylnego aparatu fotograficznego w smartfonie to:

Pixel 3 XL będzie inny niż poprzednicy - oto nowe zdjęcia smartfonu

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet