Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości INEA i ASTA-NET zbudują WSS

INEA i ASTA-NET zbudują WSS

Ringu 3 Grudnia 2010 18:25

0 0

Spółki INEA S.A. i ASTA-NET zostały partnerami projektu "Budowa Wielkopolskiej Sieci Szerokopasmowej". Do połowy 2014 roku zasięgiem sieci mają zostać objęte wszystkie wielkopolskie gminy. Całkowity koszt projektu netto to prawie 368 milionów złotych.

W wyniku realizacji inwestycji powstanie sieć szkieletowa oraz sieć dystrybucyjna wraz z węzłami szkieletowymi i węzłami dystrybucyjnymi dostępna dla różnych operatorów. Umowa podpisana 3 grudnia br. zobowiązuje spółki INEA i ASTA-NET do zainwestowania 60 milionów złotych w budowę infrastruktury teleinformatycznej w Wielkopolsce. Kwota zainwestowana przez partnerów będzie stanowić wkład własny, niezbędny do realizacji przedsięwzięcia przy wykorzystaniu środków unijnych na poziomie 85 proc. Tym samym projekt budowy Sieci będzie realizowany bez zaangażowania środków samorządu województwa. Wielkopolska jako pierwszy region w kraju pozyskała prywatnych partnerów do tego rodzaju przedsięwzięcia. W negocjacjach na temat udziału w projekcie brało udział 9 operatorów działających na terenie województwa wielkopolskiego.
Węzły sieci szkieletowej zostaną zlokalizowane we wszystkich miastach będących siedzibami powiatów. Oprócz tego powstanie 576 węzłów dystrybucyjnych, w każdej gminie Wielkopolski znajdzie się przynajmniej jeden węzeł dystrybucyjny. W ramach projektu utworzona zostanie także sieć administracji publicznej, stworzona na potrzeby agend administracji, w tym jednostek samorządu terytorialnego. Sieć obejmować będzie siedziby wszystkich gmin na terenie Województwa Wielkopolskiego i zapewniać będzie łączność na potrzeby działalności samorządów i innych instytucji publicznych.

Wielkopolska Sieć Szerokopasmowa S.A. działa na rynku od listopada 2009 r., została powołana przez Sejmik Województwa Wielkopolskiego w celu zaprojektowania, wybudowania i eksploatacji sieci światłowodowej na terenie Województwa Wielkopolskiego w ramach projektu "Budowa Wielkopolskiej Sieci Szerokopasmowej".

Źródło tekstu: Inea     

Dodaj do:
w sumie: 5
 • 0

  1. ~HubiCom  2010-12-04 01:26:51  host: 86-63-120-24.sta.asta-net.com.pl

  To się mój dostawca internetu rozwija. :) Congratulatons :)

 • 0

  2. ~ineowiec  2010-12-04 15:05:49  host: c201-0.icpnet.pl

  No mój też, zapewne za to zapłacimy :(

 • 0

  3.  2010-12-05 12:29:24

  @ienowiec no koszty podniesienia poziomu sieci zazwyczaj nieubłaganie wiążą się z podwyżkami cen, ale innego, lepszego wyjścia nie ma.

 • 0

  4. ~michal  2010-12-05 21:05:58  host: 86-63-111-18.sta.asta-net.com.pl

  jaka podwyżka cen? Ja mam umowę w asta-net na 2 lata i nie mogą mi tego ruszyć a jak za dwa lata nie będą aż tak konkurencyjni jak byli podczas podpisywania umowy to przejdę do konkurencji. Krótko mówiąc nie sądzę aby nagle ten dostawca internetu stał się najdroższy bo inwestuje w coś tam.

 • 0

  5. ~llll  2010-12-06 09:24:15  host: 77-45-100-49.sta.asta-net.com.pl

  WYSOKA pow. Piła już inwestują

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-111-185.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy doczekamy się cenzury internetu w Polsce?

Kolejna próba cenzurowania Internetu w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet