Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Indie zablokowały miliony telefonów bez numeru IMEI

Indie zablokowały miliony telefonów bez numeru IMEI

LuiN 2 Grudnia 2009 13:28

0 0
Telefony, które nie mają 15-cyfrowego numeru IMEI (ang. International Mobile Equipment Identity) są tańsze i niemożliwe do prostego namierzania. Właśnie z tej przyczyny zdobyły one uznanie wśród rozmaitych grup bojowych w Indiach. Władze kraju postanowiły zablokować dostęp do sieci komórkowych tego typu telefonom.

1. grudnia zasięg straciło w ten sposób ponad 25 mln telefonów. Większość z zablokowanych urządzeń wyprodukowano w Indiach lub Chinach.

Indie mają obecnie prawie 500 mln użytkowników telefonii komórkowej i są drugim największym na świecie rynkiem telekomunikacyjnym po Chinach.


Źródło tekstu: Tech2, BBC     

Dodaj do:
w sumie: 23
  • 0

    4.  2009-12-02 13:45:22

    Hose na prawie miliard ludności Indii to i tak mało ;-D

  • 0

    5. ~derek  2009-12-02 13:48:19  host: cust-133-210.on4.ontelecoms.gr

    tak z ciekawosci jak takie uzadzenie laczylo sie z siecia skoro nie mialo nr identyfikacyjnego ?

  • 0

    6.  2009-12-02 13:58:44

    kwitas, wiadomo że w stosunku do ludności to mały odsetek, jednak 25 baniek przemawia do wyobraźni.

  • 0

    7.  2009-12-02 14:00:08

    5@ karta SIM loguje się do sieci, Imei nie jest do tego konieczny.

  • 0

    8. ~z  2009-12-02 14:10:45  host: v01-15.opera-mini.net

    bardzo dobrze Przecież ostatnie zamachy tam były tak efektywne m.in. dzięki komórkom. Pieprzenie o wielkim bracie możecie sobie darować - w karju, gdzie działają różne grupy terrorystyczne każde utrudnienie im życia powinno być stosowane. No chyba że chcecie, jakbyście przypadkiem byli w tamtych rejonach, żeby w hotelu jakiś fanatyk zrobił sobie z was tarczę strzelniczą.

  • 0

    9. ~Batman  2009-12-02 14:11:16  host: dtj112.neoplus.adsl.tpnet.pl

    z tego co pamiętam to bodaj ten kod *06*# trzeba wpisać i wyskakuje imei-jeśli inny jak na pudełku to niestety-paserstwo się kłania

  • 0

    10. ~  2009-12-02 14:14:33  host: unused-077079210222.atman.pl

    ~z// popieram!!!

  • 0

    11. ~seba  2009-12-02 14:44:41  host: xdsl.160.c91.petrotel.pl

    ~z w jakim Ty swiecie zyjesz ^^? Przeciez caly ten zamach na wtc od ktorego wszystko sie zaczelo to fikcja sama ameryka trafila sobie w serce i sama ameryka do tego dazy. Oni pozbawiaja praw ludzi pod pretekstem terroryzmu w ameryce wprowadzono mozliwosc naruszania praktycznie kazdej prywatnosci. Moga wejsc Ci do domu bez pytania przeszukac wszystko moga podsluchac kazda rozmowe praktycznie czlowiek tam jest pozbawiony praw a wszystko pod pretekstem terroryzmu. Polecam jakies doglebsze reportaze o ataku na wtc i skutkach.

  • 0

    12. ~  2009-12-02 14:54:24  host: v12-16.opera-mini.net

    ja w samsungu mam same zera. jakis kod mi wyzerowal imei. tel bez problemu laczy sie.

  • 0

    13. ~as  2009-12-02 14:57:17  host: 87-205-4-136.ip.netia.com.pl

    w polsce dzialaja jak ta lala, podobnie jak te co maja imei z samymi zerami

  • 0

    14. ~wilku  2009-12-02 15:11:08  host: 81.168.254.12

    A u nas przychodzi terorysta do kiosku : Poprosze starter W Rodzinie :)

  • 0

    15. ~Alek  2009-12-02 16:34:16  host: chello087207070230.chello.pl

    No to się będą musieli zaopatrzeć w nieco droższe egzemplarze ze "zduplikowanymi" imei. Może to doprowadzić do tragikomicznych sytuacji, gdy do zupełnie przypadkowego człowieka zapukają smutni panowie i na przywitanie złamią kręgosłup -- a potem chwila konsternacji: "To nie był pan w Indiach w zeszłym tygodniu? Pomyłka, zdarza się... Wojna z terroryzmem."

  • 0

    16.  2009-12-03 00:18:32

    swoja droga to myslalem, ze telefony bez IMEI (czy tez z samymi zerami) nie sa dopuszczane do logowania w zadnej sieci z zalozenia (moze tak jest w europie)

  • 0

    17.  2009-12-03 00:41:59

    terminale bez nr IMEI to takie, które mają same zera? Na to wygląda. A tak swoją drogą to już w końcu nie wiem jak te sieci są skonfigurowane, bo u każdego z polskich operatorów (nie sprawdzałem tylko w play) udało mi się jednocześnie zalogować do sieci co najmniej 2 terminale o nr IMEI 12345678901234 i w ogóle nie wpływało to negatywnie na ich pracę. Czyli wygląda na to, że w sieci mogą działać zdublowane nr IMEI.

  • 0

    18. ~zenq  2009-12-03 01:36:54  host: lu-91-123-165-174.hypnet.pl

    a to po numerze telefonu sie nie da sledzic ? nawet jak podmieniaja karty, to zaden problem zmienic imei, jak ktos chwilke pomysli to zrobi boxa generujacego losowe imei i wgrywajacego do danego telefonu bez udzialu laptopa. na chwile pomoglo, na dluzsza mete - wszystko sie da obejsc...

  • 0

    19.  2009-12-03 02:10:23

    25mln! z dnia na dzień wyłączony telefon, trochę to niewyobrażalne.

  • 0

    20. ~tp  2009-12-03 11:13:24  host: 193.138.110.138

    To robota producentów telefonów. 25 mln nowych teraz się sprzeda...

  • 0

    21. ~ems  2009-12-03 19:23:02  host: ems210.neoplus.adsl.tpnet.pl

    cóż... będą zmieniać imei, kolejny rynek się stworzy: "zmieniaczy imei" ;) chyba specjalnie to zrobili, 25 mln. userów to pokaźna ilość, niech tylko kilka procent skorzysta. A walka z rzekomym terroryzmem to kit vide "Gladio" jak z globalnym ociepleniem.

  • 0

    22. ~A  2009-12-04 12:07:10  host: ip-89-174-121-128.multimo.pl

    Indianie to mają pomysły i z rozmachem je realizują.

  • 0

    23. ~Ehh  2016-07-11 13:56:00  host: apn-46-76-66-61.dynamic.gprs.plus.pl

    @22
    Hindusi, nie Indianie!

Dodaj swoją opinię