Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Indie: "nie" dla chińskich podróbek telefonów

Indie: "nie" dla chińskich podróbek telefonów

Q! 2 Lipca 2009 18:09

0 0

Indie zdecydowały o zakazie sprzedaży chińskich podróbek telefonów na swoim rynku. Decyzja ta podjęta została nie tylko ze względów bezpieczeństwa, ale także w wyniku silnego lobbingu ze strony największych producentów telefonów.

Według największych producentów telefonów, zrzeszonych w indyjskiej organizacji ICA (Indian Cellular Associaion), część telefonów trafiających do tego kraju jest wyposażona w niebezpieczne baterie, które mogą zagrażać życiu i zdrowiu ich użytkowników. Również część z urządzeń pochodzących z Chin pozbawiona jest numerów IMEI, które pozwalają na śledzenie danego telefonu. Fakt ten mógłby zostać wykorzystany przez terrorystów do planowania ewentualnych zamachów.
Argumenty te trafiły na podatny grunt, czego wynikiem jest podjęta przez indyjski rząd decyzja o zakazie sprzedaży podrobionych telefonów pochodzących z Chin.

Według szacunków analityków, 40% wszystkich sprzedawanych przez Chińczyków podrobionych telefonów trafia na rynek indyjski, który jest największym odbiorcą tego typu urządzeń. Co miesiąc trafia tam od 1 do 1.5 mln podrobionych telefonów. Są one sprzedawane w modelu biznesowym "whitebox" co oznacza, że na ich obudowie może się znaleźć dowolne logo czy symbol graficzny zamówiony przez odbiorcę.

Źródło tekstu: IntoMobile, wł     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~nick  2009-07-03 22:04:45  host: acle96.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Widać dbają o interes narodowy bo zakaz nie dotyczy ich własnych indyjskich podróbek :-D

  • 0

    2. ~Zenon  2009-07-05 12:32:58  host: chello089078120150.chello.pl

    Wielkie korporacje po prostu zabezpieczaja rynek chiński przy pomocy żenujących argumentów bezpieczeństwa. Niech pokażą te straszne wybuchające chińskie baterie, od których giną setki hindusów albo udowodnią, że tworzą jakąkolwiek przeszkodę dla "terrorystów".

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-162-165-158.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uruchamianie Windowsa 10 na urządzeniach mobilnych z Androidem ma sens?

Na smartfonach Huaweia można uruchomić Windowsa 10 dzięki chmurze

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet