Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Indie - czytam twoje maile…

Indie - czytam twoje maile…

LuiN 13 Marca 2008 15:41

0 0

Albo rząd Indii otrzyma dostęp do algorytmów szyfrujących pocztę w systemie BlackBerry, albo w całym kraju zablokowana zostanie sprzedaż usług RIM.

Polityka Indii, przypominająca nieco działania jakich zwykły podejmować się Chiny, jest dość drastyczna. Podjęte czynności są efektem presji ze strony indyjskich służb bezpieczeństwa, oczekujących dostępu do treści maili przesyłanych za pomocą urządzeń BlackBerry.
Oficjalne spotkanie przedstawicieli korporacji RIM i indyjskiego departamentu komunikacji odbędzie się 14. marca. Będzie ono decydujące dla losów rozwoju rozwiązań BlackBerry w tym regionie. Odmowa dostępu do poufnych danych oznaczać będzie wyłączenie wszystkich dedykowanych serwerów pocztowych na terenie kraju, na co RIM będzie miało czas do końca marca.

Szacuje się, że obecnie w Indiach jest około 400tys. użytkowników BlackBerry, którzy w przypadku negatywnego dla rządu Indii wyniku negocjacji, pozbawieni zostaną podstawowego narzędzia pracy.

Źródło tekstu: phonemag, wł     

Dodaj do:
w sumie: 4
 • 0

  1. ~!2  2008-03-13 15:53:41  host: 77-253-97-96.adsl.inetia.pl

  Wolałbym nie korzystać z BB niż pozwolić na to, by czytali to jacyś z SB...

 • 0

  2.  2008-03-13 15:57:47

  Totalna inwigilacja... Mozemy narzekac, ale w europie w porownaniu z azja czy dalekim wschodem bardziej dba sie o prywatnosc. Ostatnia wpadka prezesa China Mobile to potwierdza

 • 0

  3. ~  2008-03-13 16:28:35  host: aeai74.neoplus.adsl.tpnet.pl

  ale o czym wy do mnie rozmawiacie? w naszym kraju zreszta jak wszedzie na swiec sluzby maja dostep do wszystkich mejli, smsow, rozmow tel, komunikatory IM.

 • 0

  4. ~jarekt  2008-03-13 17:53:33  host: eci189.neoplus.adsl.tpnet.pl

  A taki problem postawic serwer za granica? Co za roznica gdzie on stoi?

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-196-31-117.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Co byś wybrał/a kupując iPhone'a z OLED-em?

Chińskie władze zatwierdziły nową fabrykę paneli OLED firmy LG

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet