Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Impas w PTC

Impas w PTC

WitekT 4 Marca 2005 10:23

0 0

Deutsche Telekom zamierza użyć prywatnej firmy ochroniarskiej, by uniemożliwić francuskiej grupie Vivendi Universal dostęp do biur polskiego operatora komórkowego PTC.
Komenda Stołeczna Policji twierdzi, że w związku z wojną między udziałowcami Polskiej Telefonii Cyfrowej pojawiły się próby wymuszenia przez strony konfliktu na Komendzie Stołecznej Policji interwencji, której celem byłaby pomoc w rozstrzygnięciu sporu na korzyść jednej ze stron. Policja jest zdania, że skoro sprawa ma charakter cywilnoprawny, a wydany w tej sprawie wyrok nie jest prawomocny to - jak oświadczyła KS Policji - funkcjonariusze nie są stroną i nie mogą także pełnić funkcji egzekutora, a w przypadkach określonych prawem mogą jedynie, na żądanie podmiotu uprawnionego sprawować asystę. Jak wyjaśniono, obecność policjantów przed siedzibą PTC ma zapewnić przestrzeganie prawa przez obie strony konfliktu. Vivendi Universal nie podjęło dotychczas rozmów z Deutsche Telekom i Elektrimem, na temat rozwiązania sporu udziałowców Polskiej Telefonii Cyfrowej, ponieważ chce by polski sąd nie przywrócił zapisu w Krajowym Rejestrze Sądowym, tak by kontrolowana przez francuski koncern spółka Elektrim Telekomunikacja (ET) była 48% udziałowcem PTC.

Źródło tekstu: ISB, Rzeczpospolista, wł     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~psia  2005-03-04 16:45:00  host: 213.199.218.2

    i tak ere mam gdzies wole idea!!!

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-83-221.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy masz antywirusa w swoim telefonie?

Nastolatki zabezpieczają się, a Ty chronisz się przed wirusami?

 

Zobacz wynik | Opinie (3)

Archiwum Ankiet