Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Ilu klientów ma Play?

Ilu klientów ma Play?

WitekT 24 Kwietnia 2007 09:18

0 0

Rzeczpospolita szacuje, że Play po pięciu tygodniach ma około 40-50 tys. użytkowników. Operator zapowiada, że na koniec roku chce mieć 500 tys. abonentów i ciągle podtrzymuje prognozę.

Analitycy spodziewają się nawet 700 tys. klientów. Tyle samo chciało Heyah, a zdobyło aż 2 mln, z czego przez pierwsze 2 tygodnie działania aż 200 tys.




W ciągu 5 tygodni złożono także 3,7 tys. wniosków o przeniesienie numeru do Play, o czym szerzej pisaliśmy w tej wiadomości.

Wydatki Play na sprzedaż i reklamę będą jednak rosły. W maju ofertę nowego operatora będzie sprzedawało kolejne 160 salonów Germanosa, które do tej pory współpracowały z Erą.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita     

Dodaj do:
w sumie: 35
  • 0

    16.  2007-04-24 10:31:38

    @Longman, oto cytat ze strony Pana Wacława datowany na 18 kwietnia: "Na koniec miesiąca kwietnia, Play przewiduje, iż aktywnych klientów będzie w sieci około 700 tysięcy. Obecnie sprzedano grubo ponad 600 tysięcy numerów" Jak widać ostro zaszalał z szacunkami, ciekawe czy będzie jakieś sprostowanie z jego strony ;)

  • 0

    17.  2007-04-24 10:31:55

    wlo: wyniki Play będą konsolidowane w raportach Netii - czyli wyniki Play od startu do 31. marca poznamy 15. maja, kiedy Netia opublikuje dane za I kwartał.

  • 0

    18. ~andrew  2007-04-24 10:46:04  host: doo121.neoplus.adsl.tpnet.pl

    dla mnie marką jest Heyah.Ich widoczna wszędzie łapa i hasła reklamowe i w ogóle reklamy są nie tak skrajne jak w playu, budzące obrzydzenie i operujące negatywnymi emocjami. W heyah jest odwrotnie!

  • 0

    19.  2007-04-24 10:53:46

    Klusek - dlatego niektórych serwisów nie powinno się cytować ani brać pod uwagę tego co w nich piszą... Red. Wacław, mam wrażenie, że nie czyta tego co sam pisze. Albo ma bardzo specyficzne podejście do pracy dziennikarskiej - wywołuje "sensację" bo myśli, że tak trzeba, że kontrowersyjny musi być materiał... No myli się - każdy materiał ma swoją specyfikę - reportaż, felieton, czy zwykła informacja, notatka itd. Miesza równo i przez to np. mnie zraził do swojego serwisu. Więcej - nie można się ustosunkować do Jego opinii, często, bardzo zęsto, błędnych po prostu. Pisanie prywatnych maili to nie to - publicznie to powinien umożliwić.

  • 0

    20. ~badenov  2007-04-24 11:08:34  host: 82.160.255.199

    To prawda, że ze startem heyah nie ma porównnania. Wzięli tych samych ludzi, ale oni swoje najlepsze pomysły już mieli:)

  • 0

    21.  2007-04-24 11:14:29

    nie zawsze wszystko co nowe jest super. A co raz częściej ludzie przekonują się, że reklamy są przesłodzone. Heyah do dziś wie jak uderzyć na rynek i ma oryginalne pozytywne pomysły, a nie obcięte palce.

  • 0

    22. ~Ynited  2007-04-24 11:29:11  host: 108-60.echostar.pl

    wyniki niezle.. jesli utrzymaja tempo wzrostu.. np bez problemu przekrocza plan 500tys na koniec roku. Ciekawe jeszcze, jakie asy z rekawa wyciagna w maju :D

  • 0

    23.  2007-04-24 11:32:31

    ~Ynited - asy z rękawa śmierdzą oszustwem... ;-D Wolałbym, żeby położyli na stół atutowy kolor po prostu ;-)

  • 0

    24.  2007-04-24 14:35:55

    KimdzonG: Heyah to pakieciarze!!!

  • 0

    25. ~malina  2007-04-24 16:34:17  host: chello081018209244.chello.pl

    Zacznijmy od tego, że Heyah to nie operator. Nie oferuje abonamentu, tylko pre-paidy, więc logiczne, że ma więcej użytkowników. Ja sądzę, że Play będzie wciąż się rozwijał, co z resztą jest podkreślane w każdym wywiadzie. I życzę im dobrze, bo zrobili coś, czego do tej pory w Polsce nie było- wyróżnili multimedia.

  • 0

    26. ~r  2007-04-24 16:38:53  host: chello087207229190.chello.pl

    #25: że ma tylko prepaidy to ma więcej użytkowników? To raczej nielogiczne jest

  • 0

    27. ~ozp  2007-04-24 20:31:42  host: aavv130.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A moim zdaniem za wcześnie żeby szacować wyniki sprzedaży...poczekajmy jak germanosy rusza ...

  • 0

    28. ~qaz  2007-04-25 01:16:53  host: docsis-21.nat.tvk.wroc.pl

    #27 germanosy tylko zaszkodza tej marce, ci ludzie nie wiedza co sprzedaja, brak kompetencji i dno totalne.

  • 0

    29. ~andrew  2007-04-25 12:18:19  host: dqb250.neoplus.adsl.tpnet.pl

    dobrze, że jest wybór coraz większy i nie jesteśmy zmuszeni na popa, a mamy tez i Heyah i Tak Taka.

  • 0

    30. ~Inspiron  2007-04-25 13:35:13  host: host-100-141.gprsbal.plusgsm.pl

    Proste, że im większy wybór, tym lepiej. Zamieszanie w numerkach zaczęło się od przenoszenia nr z jednej sieci do drugiej. Ponadto takie elementy jak MVNO także zamieszają z numeracją. I tu zaczyna liczyć się stawka poza sieć. Kto da najlepszą?...

  • 0

    31. ~malina  2007-04-25 21:05:04  host: chello081018209244.chello.pl

    #26 jest to logiczne, bo znacznie łatwiej jest kupić niezobowiązującą kartę, niż abonament. Poza tym warto dodać, że Heyah na początku swojej kampanii rozdawała startery na ulicach.

  • 0

    32.  2007-04-26 03:17:00

    @wlo - to zalezy, kto je wciaga ;)

  • 0

    33. ~DIS  2007-04-27 12:19:48  host: qd90.internetdsl.tpnet.pl

    Inspiration: no, ale jeśli ta usługa nie będzie taniała, lub jeśli opowie nie wezmą kosztów tego na siebie, to nie będzie zbyt rewelacyjnych statystyk przenośności... Pożyjemy zobaczymy PLAY czwarty, a kto będzie piąty?

  • 0

    34. ~Toff  2007-04-29 11:51:00  host: pu185.szczecin.sdi.tpnet.pl

    @gaz. A to ciekawe. Zapraszam do naszego salonu - CH Turzyn w Szczecinie. Zobaczymy czy dno nie jest sufitem. Trochę konkretów w komentarzach.

  • 0

    35. ~michal  2007-09-04 21:29:20  host: ip-84.38.160.60.resman.pl

    Witam !! mam pytanie. Czy ktoś się orientuje ile trzeba zapłacić w sieci plus gsm za przeniesienie numeru do play. Podobno w play nic sie nie płaci natomiast trzeba opłacić dezaktywację numeru w sieci plus. Czy ktoś coś wie na ten temat?? Proszę o kontakt na maila. mc_brx@interia.pl

Dodaj swoją opinię