Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Ile warte jest amerykańskie 4G

Ile warte jest amerykańskie 4G

LuiN 15 Marca 2011 08:53

0 0
Do sieci trafił ciekawy film porównujący szybkość działania Internetu na telefonach Apple iPhone 4 i Motorola Atrix 4G.

Atrix 4G oferuje łączność HSPA+ (wrzuconą do worka standardów "4G") z HSDPA do 14,4 Mb/s i HSUPA do 5,76 Mb/s. Tymczasem Apple iPhone 4 jest w teorii wolniejszy i oferuje HSPA z HSDPA do 7,2 Mb/s i HSUPA do 5,76 Mb/s. A oto jak wypadł test (witryna Engadget osiągnęła zbliżone wyniki):






Źródło tekstu: dailyiphoneblog, wł     

Dodaj do:
w sumie: 16
  • 1

    1.  2011-03-15 09:15:11

    Coś mało wiarygodny ten test skoro różnice w uploadzie aż tak duże.

  • 2

    2.  2011-03-15 09:17:47

    Ktoś wyżej powinien ograniczyć nadużycie polegające na korzystaniu ze skrótu 4G. Nie dość niestety, że ograniczenia nie ma, to jest przyzwolenie na używanie skrótu 4G na HSPA+. Pewnie chodzi o pieniądze i wszechobecną papkę marketingową "by się lepiej sprzedawało". Tragedia.

  • 1

    3.  2011-03-15 09:18:24

    iPhone szybszy tylko w uploadzie, pytanie czy nadajniki jakie byly w tym miejscu. Btw. SpeedTest w porownaniu do wersji na iPhona na Androidzie wygląda słabo :P

  • 0

    4.  2011-03-15 09:31:40

    Aplikacja speedtest jest bardzo dziwna i jak dla mnie bardzo niewiarygodna. Robiłem testy netu Play na telefonie HTC Magic i LG P500 (obydwa z Froyo). Upload w Magicu wynosił średnio 900-1100kb/s a w LG (300-440kb/s). Testy wykonywanie mniej wiecej w tym samym czasie i to robione kilkanascie razy. Za każdym razem tak samo. Już znacznie lepiej i co wazne wiarygodnie to zalogować się z przegladarki wwww (ale nie z Opery Mini czy innych kompresujacych dane) na stronę netmeter.pl i tam przeprowadzić stosowny test.

  • 0

    5. ~  2011-03-15 09:36:37  host: 213.25.50.41.net.kth.pl

    Wysyłanie na Motoroli kompletnie leżało pomimo użycia dokładnie tej samej technologii co w iPhonie: HSUPA. Stąd także bardzo wysoki ping 512ms! Poza tym jeżeli prędkość pobierania nie przekracza 14,4Mb/s to zapewne jest to HSDPA (Release 5 Category 10 HS-DSCH codes 15) ze zwiększoną szybkością przesyłania chipów (code rate 0,97 zamiast 0,76 ) i większą ilością wykorzystywanych wirtualnych kanałów (15 zamiast 10) a nie HSPA+, które stosuje bardziej zaawansowaną modulacje (64-QAM zamiast 16-QAM): http://tinyurl.com/h3t7w. Amerykanie z tym 4G to już bardziej przeginają niż nasi ;).

  • 0

    6. ~stefanB  2011-03-15 09:39:45  host: 81-210-113-14.ip.netia.com.pl

    4 jak chciales na LG wyciagnąc wiecej skoro on nie ma HSUPA to byl dla niego max

  • 0

    8.  2011-03-15 09:49:37

    Szkoda. Zagubilismy się w marketingu. HSPA to rozwinięcie UMTS, a to 3G.

  • 0

    9. ~m  2011-03-15 09:52:27  host: ffv10.internetdsl.tpnet.pl

    Na co ja zwróciłem uwagę to to, że koleś wyjmuje kartę SIM na gorąco. A to urządzenie procesorowe, zasilane z telefonu. D*e*B*i*L

  • 0

    10. ~adamski8  2011-03-15 10:02:26  host: 89-72-243-84.dynamic.chello.pl

    @9 a tak naprawde czy cos sie moglo stac? ile procentowo szansy na uszkodzenie ? ; P

  • 0

    11. ~BrK  2011-03-15 10:12:30  host: GATE-dialog-brk.walbrzych.dialog.net.pl

    No ale czego sie spodziewaliscie? Poza tym nie wiadomo na jakiej szerokosci kanalow leci to HSPA, jaki jest realny poziom sygnalu od nadajnika (podany w dB) oraz jaki jest noise floor. Tak nie mozna porownywac.

  • 0

    12. ~  2011-03-15 11:18:35  host: p21-08.opera-mini.net

    7, co się go przyczepiłeś? Mam swoich ulubieńców tutaj z których drwie ale sknery i dusigrosze. 4G, heh, prędzej czy później wszyscy chyba będą tak nazywać hspa+. U mnie te 4G playa chodzi dobrze, nie wiem ile się wyciąga predkości bo u kogoś patrzyłem ale da się wyżyć spokojnie. Ja pluję na play za edge bo tylko wyprowadzało mnie z rownowagi, raz szybko raz wolno i tak w kółko a na plusie mucha nie siada. Do telefonu wystarczy.

  • 0

    13. ~rob  2011-03-15 12:00:00  host: afcx153.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @9 w iphone tak samo jak w ipad wyjmuje się sim bez wyłączania urządzenia. Gratuluje znajomości sprzetu.

  • -2

    14. ~  2011-03-15 12:30:36  host: user-46-113-0-195.play-internet.pl

    właśnie dzwonił do mnie przedstawiciel operatora 4G i chciał mi wciskac kit, ze TERAZ jak jest 4G, to już jest super... ha ha

  • 0

    15.  2011-03-15 16:17:50

    Duża ta motorola! Aż testujący musiał trzymać ją obiema rękami, do iP4 wystarczyła jedna.

  • 0

    16. ~parwelowski  2011-03-22 02:34:14  host: host-90-233-166-109.mobileonline.telia.com

    jakie to niby amerykanskie 4G oni zawsze musza cios ulepszyc tylko nazwa by lepiej brzmialo bo orginal 4G to nic innego jak LTE ktura hyba jaknarazie dziala w japoni szwecji norwegi wiec amerykanie musicie se jeszcze poczytac by sie czegos tam nauczyc

  • 0

    17. ~1947  2011-03-29 01:32:31  host: 89-73-46-154.dynamic.chello.pl

    Play, Wrocław, Motorola Milestone: 4,09 Mb/s w górę i 1,23 Mb/s w dół.

Dodaj swoją opinię