Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Ile URTiP odprowadził do państwowej kasy

Ile URTiP odprowadził do państwowej kasy

WitekT 19 Września 2005 21:30

0 0

Prezes Urzędu Regulacji Telekomunikacji i Poczty Witold Graboś poinformował Premiera Marka Belkę, a także Ministra Infrastruktury Krzysztofa Opawskiego, o wynikach przeprowadzonych działań na rzecz zwiększenia dostępności usług telekomunikacyjnych, w szczególności uwzględniając zadania wpisane w Narodowej Strategii Rozwoju dostępu szerokopasmowego do Internetu na lata 2004 – 2006.

W ramach budowy Społeczeństwa Informacyjnego opartego na wiedzy Prezes URTiP zagospodarowuje wolne zasoby częstotliwości przeznaczone dla świadczenia usług dostępowych w drodze przetargów na rezerwację częstotliwości.

Do chwili obecnej Prezes URTiP zakończył następujące postępowania przetargowe:
28. grudnia 2004 r. przetarg na rezerwacji częstotliwości w zakresie 3,6-3,8 GHZ z przeznaczeniem na budowę cyfrowych sieci radiowego dostępu abonenckiego SRDA (np. dla usług telefonicznych lub bezprzewodowego szerokopasmowego dostępu do Internetu) wyłonił trzy firmy: E-internets, Polską Telefonię Cyfrową oraz NASK,
9. maja 2005 r. zwycięzcą przetargu na rezerwację częstotliwości dla telefonii komórkowej w standardzie UMTS została spółka Netia Mobile,
25. lipca 2005 r. Prezes URTiP ogłosił zwycięzców drugiego przetargu na trzy rezerwacje częstotliwości dla ogólnopolskich sieci SRDA w zakresie 3,6-3,8 GHz, tj.: Netia Globe, Netia Świat i NASK.

W tym tygodniu rozpocznie się ostatni etap zagospodarowania pasma 3,6 – 3,8 GHz. W drodze 317 przetargów zostaną wybrane podmioty, dla których Prezes URTiP dokona rezerwacji częstotliwości na obszarze zbliżonym do powiatów. Przeznaczeniem tych częstotliwości jest budowa lokalnych lub regionalnych sieci bezprzewodowego szerokopasmowego dostępu do Internetu.
Prace Urzędu związane z optymalnym zagospodarowaniem zasobów częstotliwości są z jednej strony efektem realizacji przez Prezesa URTiP celów polityki państwa w zakresie rozwoju szerokopasmowego Internetu i promowania nowych technologii, a z drugiej strony stanowią dodatkowe wpływy do budżetu państwa.

Opłaty za dokonanie rezerwacji częstotliwości od podmiotów, których wybór nastąpił w drodze przetargów wyniosły łącznie 354,427 mln złotych. Jest to dodatkowa kwota odprowadzona w 2005 r. przez URTiP do budżetu państwa.

Dodatkowo URTiP w 2005 r. przekaże do budżetu państwa dochody z opłat wnoszonych przez operatorów za wykorzystywanie częstotliwości przyznanych im w przetargach w łącznej wysokości 12,301 mln zł.

Oznacza to, że plan finansowy URTiP na 2005 r. przyjęty po stronie dochodów w kwocie 216,021 zł, zostanie powiększony o dodatkowe wpływy w wysokości 366,728 zł - uzyskane od podmiotów w drodze zakończonych postępowań przetargowych.

Źródło tekstu: URTiP     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-77-114.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Zakaz handlu w niedzielę to dobry pomysł?

Zakaz handlu w niedzielę? Kupujemy w Internecie!

 

Zobacz wynik | Opinie (22)

Archiwum Ankiet