Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Ile tabletów w 2Q2012?

Ile tabletów w 2Q2012?

Q! 30 Kwietnia 2012 12:54

0 0
W II kwartale 2012 roku na rynek ma trafić ponad 21,5 mln tabletów - wynika z prognoz Digitimes Research. Oznaczać to może wzrost w porównaniu z danych sprzed roku prawie o połowę.

Dokładna liczba tabletów, które w II kwartale mają trafić na rynek, to 21,58 mln sztuk. Jeśli tak się stanie, to oznaczać to będzie wzrost w ciągu roku o 47,5%, jednak spadek w porównaniu z I kwartałem 2012 roku o 8,2%.

Najbardziej popularnym urządzeniem ma być tablet od Apple. W pierwszej trójce ma szansę znaleźć się Asustek, z kolei Lenovo ma wypaść poza pierwszą piątkę.


Źródło tekstu: DigiTimes     

Dodaj do:
w sumie: 33
  • 0

    14. ~applefan  2012-04-30 15:24:51  host: static-87-105-249-173.ssp.dialog.net.pl

    @12 nie patrzę na swój czubek nosa ale racjonalnie podchodzę do tematu konkurencji tabletów na rynku. Sam mam iPhona 4 i iPada 3. Zdjęcie wysyłam zawsze mailem bo faktycznie urządzenia z iOS natywnie mają zablokowaną możliwość wysyłania plików przez Bluetooth. Jednak Ilość zalet iPada przyćmiewa z nawiązką taką drobną niedogodność. Kupujący to urządzenie myślą zapewne podobnie. Konkurencji dla iPada na razie nie ma. Piractwo jakie szerzy się na Androidzie powoduje, że aplikacji natywnych na pady z systemem googla jest mało. Developerzy wolą pisać na iOS bo przynajmniej coś zarobią. O płynności i szybkości działania iPada tylko wspomnę, bo jak na razie jest nie do pobicia przez urządzenia z Androidem.

  • 0

    15. ~applefan  2012-04-30 15:25:57  host: static-87-105-249-173.ssp.dialog.net.pl

    @13 przeczytaj to co napisałem o porównaniu tabletów jeszcze raz, a potem się wypowiadaj. Mam iPada 3.

  • 0

    16. ~Gustlik  2012-04-30 15:43:20  host: z47-09.opera-mini.net

    @15 : Przeczytaj to co napisałem o profesjonalnym porównaniu tabletów jeszcze kilka razy, aż w końcu zrozumiesz. Opinie maniaków (zwłaszcza Apple) są niewiele warte. Pojawi się tu podobny tobie fanboj, tylko, że konkurencji i napisze, że jego tablet jest lepszy od iPada. I będzie miał w tym poglądzie dokładnie tyle samo racji co ty! Jasne, ty masz iPada 3, a ja mam prywatny helikopter. Mój prywatny helikopter jest przynajnniejrealny, zaś twój iPad wirtualny - zresztą tak jak twoja wiedza.

  • -1

    17. ~applefan  2012-04-30 15:51:54  host: static-87-105-249-173.ssp.dialog.net.pl

    @16 i jak tu z Tobą dyskutować. Nie muszę nic Ci udowadniać. Jakiego masz tableta?

  • 0

    18. ~Gustlik  2012-04-30 16:16:19  host: z47-09.opera-mini.net

    @17 : Ty już nic nie musisz udowadniać, gdyż wystarczająco dobitnie udowodniłeś, że wirtualnie posiadasz iPada 3 - czyli tablet, który w rzeczywistości NIE ISTNIEJE.

  • 1

    19. ~ParaGrafik  2012-04-30 16:16:27  host: v12-16.opera-mini.net

    do applefan - twoja argumentacja jest wyjątkowo marna, a wręcz żałosna i śmieszna. To tak jakby twierdzić, że Audi Q8 jest najlepszym samochodem na świecie i wszyscy posiadacze Golfów, Focusów, Astr, Pand itd. itp. powinni oddać je na złom i przesiąść się na jedyne słuszne, poprawne politycznie i najwspanialsze Audi Q8. To już nie fanbojstwo, a fanatyzm. Zresztą to typowe u Apple i jego maniaków - wszyscy z takimi samymi potrzebami i poglądami, tak samo myślący i kupujący tylko produkty w monopolowych sklepach Apple. Właśnie za to nie cierpię rezerwatu Apple i tej sekty jego wyznawców - dla nich najlepiej jakby wszystko było ujednolicone, opatentowane i standaryzowane jedynymi słusznym rozwiązaniami od Apple. A dla konkurencji mają rozwiązanie ostateczne - czyli typu likwidacja, zniszczenie ttp. No ale co się dziwić, jak sam Jobs zostawił im w testamencie swoje wynurzenia o chęci zniszczenia konkurencji nawet za cenę całej fortuny zagarniętej przez Apple. Pozostaje się tylko cieszyć z faktu, że Apple nie produkuje broni... :-)

  • 1

    20. ~stz  2012-04-30 16:18:58  host: 93-186-23-81.rdns.blackberry.net

    Każdy swoje chwali. Ja ma Playbooka od Blackberry.

  • 0

    21. ~  2012-04-30 17:49:11  host: nat1.res.pl

    Czegos nie rozumiem. Ipad 3 podlaczony fizycznie kablem do pradu nie pozwala na uzytkowanie ?! W nie dla idiotow w moim miasteczku na 5 zalaczonych 1 dawal sie obslugiwac a 4 pokazywaly niski stan napiecia i ze sie laduje. Galaxy taby wszystkie dzialaly :) Wnerilem sie i dodalem na jedynym dzialajacym ipadzie strone z pelnym flashem do ulubionych zakladek.

  • 0

    22. ~oklahoma city  2012-04-30 22:25:27  host: dpt132.neoplus.adsl.tpnet.pl

    E tam, ja mam swojego Xooma i naprawdę nie wiem czego chcieć więcej od tabletu.

  • 0

    23. ~mk13  2012-05-01 09:39:31  host: 89-74-169-115.dynamic.chello.pl

    Zupelnie nie chwytam tej manii Apple. Obled i pranie mozgow. Kiedys sie poddalem i kupilem sprzet na ios, no po prostu masakra. Tego nie mozesz, tamtego nie wolno, kierat i wiezienie po wydaniu niebagatelnej sumki. Bo jakis buc w jablkowym tronie zdecydowal ze to nie sprzyja ich interesom, ze nie moge wykorzystac 32gb pamieci jako pendrive, albo otworzyc *.avi. Za 1/3 kupilem androidowy odpowiednik z ekranem pojemnosciowym, idylla, wszystko moge, wszystko wolno.

  • 0

    24. ~stz  2012-05-01 09:50:07  host: 93-186-31-80.rdns.blackberry.net

    Nastała właśnie tzw. applefobia. Ludzie kupują w ciemno płacąc sporą kasę.

  • 0

    25. ~  2012-05-01 09:57:40  host: z30-04.opera-mini.net

    Kto mi odpowie na pytanie dotyczące ipad? Kupuje sprzęt, wyjmuje z pudełka i dlaczego nie moge go użytkować jak każdy normalny sprzęt, tylko musze podłączać go pod komputer??

  • 0

    26. ~  2012-05-01 11:17:10  host: z56-05.opera-mini.net

    25). Szkoda, że użytkownicy tego nie zbojkotowali, to by im przeszła ta mania "chcesz używać = podłącz do komputera" na: "chcesz używać = kup nasz produkt" :-)

  • 0

    27. ~mk14  2012-05-01 11:37:20  host: 89-74-169-115.dynamic.chello.pl

    Ale ogol jak widac lubi podejscie producenta ktory sie ceni i napewno uwazaja ze to apple robi im laske sprzedajac sprzecik :P Na szczescie w naszej czesci swiata to jeszcze mozna sobie troche ponarzekac na "zgnile jablko" bo usa to juz prawie sekta :D

  • -1

    28. ~jO  2012-05-01 12:19:23  host: jelonki.robbo.pl

    Ludzie bez tych wszystkich padów, sradów etc. da się żyć.... To tylko reklama, moda i lans -dorośnijcie. Życie nie kończy się ani nie zaczyna od posiadania najnowszego wypromowanego przez speców od marketingu elektronicznego szajsu.. A zamiast napychać im kieszenie kasą, pojedźcie na jakąś wycieczkę i zobaczcie coś na własne oczy, a nie tylko te ipody, ipady, smartphony, sromy etc. Kiedy będziecie kożystać z życia jak będziecie mieli 70 lat, i głodową pseudo emeryture ?

  • 0

    29. ~mk13  2012-05-01 12:57:11  host: 89-74-169-115.dynamic.chello.pl

    @28 JA tam wole 60" okno na swiat ktore zapewnia mi kolorowy swiat 365dni w roku od watplwiych urokow ogladania swiata na zywo przez tydzien czy dwa w towarzystwie tlumow ludzi, potu i lykania kurzu.

  • -1

    30. ~  2012-05-01 13:04:19  host: z54-03.opera-mini.net

    @29 - ok, ale agorafobicy to mniejszość, więc Twój głos się mniej liczy.

  • 0

    31.  2012-05-01 13:29:11

    @28 żyj o chlebie i wodzie, w ciemności, bez wody a będziesz mógł sobie za paredziesiąt lat zafundować wycieczkę w kosmos... Skąd wiesz że nie wolę mieć na co dzień uprzyjemniaczy życia porządniejszych żeby nie zwariować niż tą wycieczkę raz na rok? Każdy ma inne potrzeby, każdy inne priorytety, każdy jest inny. Gdyby wszyscy patrzyli jak Ty to dalej byśmy żyli w jaskiniach

  • 0

    32. ~  2012-05-01 14:19:41  host: z56-05.opera-mini.net

    31). Ale jemu nie chodziło o to byś siedział w jaskini... Człowiek próbuje Wam wytłumaczyć, że nie samym ajfonem człowiek żyje, że wycieczka, spacer, podróż - dobrze wpływa na wasze samopoczucie i pozwoli odpocząć od nachalnej elektroniki :-) * Dobrego dnia życzy Calm7

  • 0

    34.  2012-05-01 16:43:29

    33). O.. Chochlik! Widzę, że nawet w święta psocisz :-p * Nie wiem jak w hotelu, a u mnie ok.

Dodaj swoją opinię