Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Ile Symbiana w Symbianie, czyli zwolnienia na horyzoncie

Ile Symbiana w Symbianie, czyli zwolnienia na horyzoncie

Q! 5 Stycznia 2012 18:52

0 0

Ixonos, który pośrednio przejął od Nokii zadania związane z rozwojem systemu Symbian, zapowiedział zwolnienie ponad 10% załogi pracującej przy jego rozwoju. Winą za taki stan rzeczy obarczana jest sama Nokia.

Ixonos zapowiedział, że zwolni 10% z 1,1 tys. pracowników, którzy pracują nad rozwojem systemu Symbian oraz MeeGo. Jest to spowodowane znacznym zmniejszeniem zapotrzebowania przez Nokię na prace oraz badania i rozwój zwiazane z tymi systemami. I według przedstawicieli Ixonos nic nie wskazuje na to, aby w przyszłości sytuacja ta miała ulec zmianie.

Wygląda więc na to, że Nokia konsekwentnie pozbywa się nie tylko swojego Symbiana, ale również MeeGo. Wcześniej zapowiedziała ona zwolnienie prac nad Symbianem, a później przekazała go firmie zewnętrznej.




Nie lepiej pod skrzydłami Nokii wiodło się systemowi MeeGo, który trafił zaledwie do jednego jej telefonu, modelu N9. Jednak zanim to nastąpiło Nokia oficjalnie poinformowała, że MeeGo zostanie uśmiercony jeszcze przed premierą.

Jaki los czeka Symbiana? Czy będzie on wspierany aż do 2016 roku, tak jak wcześniej zapowiadała Nokia? Czas pokaże.

Źródło tekstu: cellular-news, wł     

Dodaj do:
w sumie: 50
  • 0

    31. ~anTYtroll  2012-01-05 23:48:15  host: v08-15.opera-mini.net

    No i wyszło szydło z worka, niejaki tit okazała się kłamczuchem! On wcale nie ma żadnego telefonu Nokii, a co najwyżej dostał do łap jaką Nokię znajomego i teraz jest zdziwiony taką kolejnością liter! tit kłamie, że używa Nokii od pięciu lat, ponieważ gdyby tak było to wiedziałby, że taka kolejność znaków jest stosowana od dawna w Nokii i to już w prostych telefonach bez OS-u! Tak więc ta kwestia nie jest związana z samym Symbian OS, tylko z oprogramowaniem Nokii stosowanym od lat. Co od dłuższego czasu użytkują telefony Nokii - a już zwłaszcza przez tak długi okres jak 5 lat - już dawno przyzwyczaili się do takiego układu i nie jest to dla nich problemem. Tymczasem tit wziął do łapek pierwszy telefon Nokii w swoim życiu i jest tym wielce zbulwersowany - normalnie śmiech na sali z tego kolesia :-)

  • -1

    34. ~SP-eC  2012-01-06 00:04:48  host: 112.217.228.212

    Tak czytam te komentarze i w przypadku niektórych jestem w lekkim szoku. Od lat interesuję się tematyką związaną z telefonami komórkowymi (w tym smartfonami) i czytałem już wiele komentarzy na ten temat. Jednakże pierwszy raz spotykam się z czymś takim, żeby ktoś krytykował OS używając do tego tak żałośnie marnych "argumentów" jak typ o podpisie "tit" - a w zasadzie to pseudo-argumentów. Dużo jest prawdy w pojawiających się coraz liczniej tezach, że moda na Android OS powoli się kończy - co widać chociażby w coraz bardziej desperackich wpisach androidowych fanbojów :-) Windows Phone łapie drugi oddech, Symbian na złość jego krytykantom nie chce zejść ze sceny... jakby tak jeszcze jakiś inny duży producent (oprócz Nokii) zainteresowałby się dużo bardziej dopracowanym i zoptymalizowanym OS-em niż Android - jakim jest MeeGo to myślę, że ta cała nadęta marketingowo fasada Androida zaczęłaby się sypać.

  • 0

    36. ~A-T  2012-01-06 00:13:20  host: v08-15.opera-mini.net

    @32.: tit, tu nawet nie chodzi o obronę Symbiana. Ty sam naraziłeś się na ripostę i śmieszność przez pisanie takich farmazonów. A dodatkowo dość szybko sam dostarczyłeś dowodów na to, że kłamiesz w kwestii posiadania smartfonu Nokii z Symbianem, czy nawet jakiegokolwiek telefonu Nokii.

  • -1

    38. ~tit  2012-01-06 00:19:50  host: 178-37-108-191.adsl.inetia.pl

    @36 a w którym miejscu dostarczyłem dowodów że nie mam telefonu nokii z symbianem. myślisz może że nie wiem o programie do certyfikacji aplikacji czy o innych rzeczach związanych z symbianem? jesteś śmieszny

  • 0

    39. ~anTYtroll  2012-01-06 00:20:21  host: v08-15.opera-mini.net

    @35. Wiesz co tit, lepiej już niż nie pisz, bo coraz bardziej się pogrążasz i ośmieszasz. Powiadasz: "...coś napisać mając telefon w pionie i jadąc samochodem"??! Człowieku przecież ty się kwalifikujesz to powtórnego zdawanie na prawo jazdy! Poza tym to w smartfonie z Symbianem widzisz w tym problem, a w telefonie z Androidem to SMS-y niby łatwiej pisać - i pewnie jeszcze powiesz, że to przez to, że literka "c" jest trzecia w kolejności, a nie czwarta? - buuuhahahaha

  • 0

    40. ~vicio  2012-01-06 00:22:57  host: z46-13.opera-mini.net

    tit-to ty piszesz smsy prowadząc samochód??? A może jesteś kierowcą autobusu?!?

  • 0

    41. ~anTYtroll  2012-01-06 00:23:10  host: v08-15.opera-mini.net

    @38. tit, już ci we wpisie nr 31. wyjaśniłem dlaczego widać, że kłamiesz.

  • 0

    42. ~tit  2012-01-06 00:26:41  host: 178-37-108-191.adsl.inetia.pl

    jak mam ci udowodnić że używałem nikii. może to że program profimail został złamany tylko do versji 2.70 którą używałem bo następne wersje żądały kodu do rejestracji. a program handyshell z licencją roczną na pogodę na nokię n95 kupiłem w promocji o ile dobrze pamiętam za trzydzieści parę złotych.

  • 0

    44. ~vicio  2012-01-06 00:31:43  host: z46-13.opera-mini.net

    Chociaż, widziałem już jak gość prowadził samochód i oglądał jakiś film, ale taki typ to potencjalny morderca na drodze!!!

  • 0

    45. ~tit  2012-01-06 00:33:21  host: 178-37-108-191.adsl.inetia.pl

    dodam jeszcze że aby zainstalować program profimail należało cofnąć datę na 2007 lub 2008 rok. Prawda czy fałsz?

  • -1

    46. ~anTYtroll  2012-01-06 00:37:26  host: v08-15.opera-mini.net

    @42. tit, jeszcze raz ci powtarzam - nie ośmieszaj się. Takie rzeczy to sobie można wyczytać na pierwszym z brzegu forum na temat Symbian OS. Poza jesteś nie na czasie z informacjami, ponieważ ściąganie na lewo aplikacji na Symbian OS i ta cała zabawa z certyfikatami powoli odchodzi do lamusa. W Sklepie Nokii (podobnie jak w sklepach dla innych platform OS-owych) jest cała masa aplikacji i innego rodzaju treści - zarówno darmowych jak i płatnych. Są one pewniejsze , nieraz tańsze (lub za darmo) i oszczędzają tak cenny czas, który wcześniej trzeba było poświęcić na wspomnianą zabawę z certyfikatami.

  • 0

    47. ~tit  2012-01-06 00:41:11  host: 178-37-108-191.adsl.inetia.pl

    @46 wiem że jest ovistore ale ja mówię o latach wcześniejszych i zabawie z certyfikatami

  • 0

    48. ~vicio  2012-01-06 00:43:02  host: z46-13.opera-mini.net

    tit-to skoro posiadałeś Nokię od lat to czemu dopiero teraz literki zaczęły ci przeszkadzać? To tak jakbyś przyczepił się do samsunga że dzwonka i wibracji razem nie ma. Symbian nie jest może idealny ale w porównaniu inne systemy mają wad tysiąc razy więcej a znacznie mniej możliwości ich poprawienia.

  • 0

    49. ~anTYtroll  2012-01-06 00:45:12  host: v08-15.opera-mini.net

    @tit: Poza tym, tak jak już wcześniej wspomniałem - mógł trafić w twoje ręce jakiś telefon Nokii od znajomego. A że ty masz smartfon z Android OS oraz jesteś androidowym maniakiem (co od razu rzuca się w oczy) to pewnie grzebałeś w tej Nokii i wyszukiwałeś rzeczy, które mógłbyś skrytykować na forum publicznym - to niestety częsta praktyka androidowych fanbojów. A że wybrałeś tak żałosne żale na Symbian OS to cóż innego pozostaje jak skwitować to pustym śmiechem. Aha, nie bierz się za oceną cudzego IQ, bo z twoim to jest porywanie się jak z motyka na słońce.

  • -1

    51. ~anTYtroll  2012-01-06 00:48:48  host: v08-15.opera-mini.net

    @47. Trzeba było się podlizać kumplowi, który ma jakiś nowszy model smartfonu Nokii, a jak ty pożyczyłeś tak wiekowy model jak N95 to nie dziwota, że nie masz najmniejszego pojęcia o współczesnym Symbianie.

  • -1

    52. ~WP7.5  2012-01-06 00:54:52  host: 79.170.50.58

    ad nr 50. Nawet jeśli to widać, ze Symbian ma lepszych i inteligentniejszych fanboy'ów niż Android. tak więc przytul swojego zielonego androidka i kolorowych snów misiu-pysiu :-p

  • 0

    54. ~  2012-01-06 00:57:34  host: z59-06.opera-mini.net

    symbiana już niema

  • -1

    55. ~anTYtroll  2012-01-06 01:04:17  host: v08-15.opera-mini.net

    @53. Gdzie ty tu widzisz te tłumy fanboyów nokii?? Zeza się leczy ;-) tit uparcie wystawiał się na pośmiewisko to i było o czym pisać. Jak przeczytasz to jeszcze raz - ale tym razem ze zrozumieniem to załapiesz, że w tym wszystkim niewiele jest pochwał Nokii, czy Symbiana, a więcej dementowanie farmazonów i bzdur tit-a, odkrywanie jego prawdziwych motywacji, uświadamianie mu oczywistości, o których nie miał pojecie itp. Ja bym tego nie nazwał fanbojstwem Nokii. Na ale ty jako fanboy androida pewnie inaczej na to zezujesz ;-)

  • -1

    57. ~WP7.5  2012-01-06 01:18:52  host: 79.170.50.58

    Zostawiając już tematykę wyolbrzymionych problemów kolesia o nicku "tit"... Ale cały czas pozostając w temacie ekosystemu Symbian... wiele wskazuje na to, że Nokia nie bez powodu opóźniła nieco wydanie nowej wersji tego OS-u, ponieważ zaplanowana na luty aktualizacja o nazwie Belle przyniesie ze sobą dodatkowe funkcjonalności i widżety, których jak na razie nie ma jeszcze w Symbian Belle w takich smartfonach jak na przykład Nokia 700, czy Nokia 701.

  • 0

    58. ~WP7.5  2012-01-06 01:21:09  host: 79.170.50.58