Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Ile się zarabia w zarządzie TP

Ile się zarabia w zarządzie TP

WitekT 18 Lutego 2008 19:10

0 0

Telekomunikacja Polska opublikowała skonsolidowany raport za 2007 rok, w którym można zobaczyć m.in. zarobki zarządu i rady nadzorczej. Jak się okazuje, w zarządzie wcale najwięcej nie zarabia prezes Maciej Witucki.

Oto lista wynagrodzeń zarządu TP w 2006 i 2007 roku.




 

2007 rok

2006 rok

Maciej Witucki

2,148 mln zł

0,440 mln zł

Benoite Merel

1,915 mln zł

1,252 mln zł

Pierre Hamon

2,339 mln zł

2,433 mln zł

Iwona Kossmann

0,726 mln zł

nie dotyczy

Jacek Kałłaur

1,754 mln zł

1,587 mln zł

Konrad Kobylecki

1,275 mln zł

1,703 mln zł

Jean-Marc Vignolles

-

-

Marek Józefiak

6,444 mln zł

4,431 mln zł

Alan Carlotti

1,916 mln zł

3,265 mln zł

Bruno Duthoit

nie dotyczy

1,770 mln zł

Roger de Bazelaire

nie dotyczy

0,923 mln zł

Razem

18,517 mln zł

17,804 mln zł


Wynagrodzenia kilku osób wymagają kilku wyjaśnień:
Maciej Witucki zastąpił Marka Józefiaka na stanowisku prezesa 6. listopada 2006 roku,
Iwona Kossmann stanowisko w zarządzie TP objęła 29. marca 2007 roku. Ze stanowiska ustąpiła 24. stycznia 2008 roku, więc dane za jej ostatnie 24 dni w zarządzie firmy poznamy dopiero w kolejnym raporcie rocznym,
wynagrodzenie Marka Józefiaka w 2007 roku związane jest także z odprawą (5,34 mln zł),
wynagrodzenie Alaina Carlottiego w 2007 roku związane jest także z jego odprawą (0,879 mln zł),
Jean-Marc Vignolles zakończył pracę w Grupie TP 29. marca 2007 roku. Ani w 2006, ani w 2007 roku nie pobierał z tego tytułu wynagrodzenia,
adnotacja "nie dotyczy" oznacza, że dana osoba nie była już członkiem zarządu we wspomnianym okresie oraz nie zostało wypłacone tej osobie żadne wynagrodzenie.

Wynagrodzenia członków zarządu w 2005 i 2006 roku prezentowaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: Telekomunikacja Polska     

Dodaj do:
w sumie: 41
  • 0

    22.  2008-02-18 21:00:39

    Czyt to są wynagrodzenia za zasiadanie w zarządzie lub w radzie nadzorczej? Czy dodatkowo osoby te pobierają normalne wynagrodzenie za pełnione funkcje kierownicze?

  • 0

    23. ~podobno  2008-02-18 21:18:33  host: bdp66.neoplus.adsl.tpnet.pl

    podobno w Polsce niektórzy dostawcy BSA świadczą swoje usługi poniżej kosztów :) LOL

  • 0

    24. ~adii  2008-02-18 21:59:55  host: acak4.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Teraz wiadomo dlaczego w statystykach jest podawane że średnia płaca w Polsce wynosi 2900 z hakiem brutto.

  • 0

    25.  2008-02-18 22:00:20

    Pisząc wybitne... miałem na myśli wybitne w tym co robią. Skoro znajdują się na tej "pozycji" domniemywam, że są lepsi od innych.

  • 0

    26. ~Ko  2008-02-18 22:18:34  host: 213-155-169-17.asternet.pl

    hmmm... fajosko, czy ktoś z tej listy chciałby mnie adoptować i przepisać cały swój majątek na mnie?

  • 0

    27. ~bbw_lover  2008-02-18 22:38:58  host: arg180.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ...ja bym chciał żeby Iwona Kossmann zaprosiła mnie na kolację ze śniadaniem

  • 0

    28. ~ukenamuniu  2008-02-18 22:48:51  host: nat-go2-1.aster.pl

    WitekT (#12): żeby oddać sprawiedliwość, trzeba powiedzieć, że kontrakty managerskie w TP to kilkadziesiąt groszy rocznie na abonenta. W małych telekomach to kilkanaście/kilkadziesiąt złotych rocznie.

  • 0

    29. ~  2008-02-18 23:27:32  host: nat-mo4.aster.pl

    @Ukenamuniu - tyle, że małym spada a TP rośnie... choć różnica nadal zauważalna.

  • 0

    30. ~  2008-02-19 00:45:45  host: chx44.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Chyba zaczynam rozumiec, dlaczego 'okres na komunijny' w cenach na net nie dosiegla TP, buehehee. No coz, w Netii, taki stawek nie ma, za to sa mniejsze, i to takze w ofercie. Na szczescie.

  • 0

    31.  2008-02-19 07:23:41

    kurwy złodzieje!!! po 2 mln zł dostają, a niektórzy za 500-600 zł muszą wyżyć!!!

  • 0

    32. ~!  2008-02-19 08:49:29  host: 87-205-160-43.adsl.inetia.pl

    Dokładnie!!

  • 0

    33. ~znawca  2008-02-19 09:45:09  host: atropos.tpi.pl

    Ludzie przecież to tylko są zarobki zarządu a ile zarabia Rada Nadzorcza?

  • 0

    34. ~  2008-02-19 09:45:16  host: t-gate.ipartners.pl

    Nawet jak się z czymś niezgadzasz, warto być kulturalnym. Prostaku.

  • 0

    35.  2008-02-19 12:30:10

    27: hehehe :) ja bym tam wolał jej miesieczne wynagrodzenie :D

  • 0

    36. ~Allan  2008-02-19 14:28:36  host: cpc4-leed12-0-0-cust342.leed.cable.ntl.com

    Kurcze, duzo ludzi marzy zeby wygrac w totka 100 tys. bo to bylo by spelnienie ich marzen, a tutaj niektorzy dostaja po 500 tys. miesiecznie (!)

  • 0

    37. ~ukenamuniu  2008-02-19 19:19:26  host: nat-go2-1.aster.pl

    ~bbw_lover (#27): co się pan tak gapi? Nigdy bym panu nie dała. A toć ja nawet nie śmiałbym prosić...

  • 0

    38. ~r  2008-02-21 08:48:28  host: 212.160.172.70

    Ludzie co się tak denerwujecie, przecież to sa zarobki rocznie a nie miesięcznie, więc porównywanie 1000zł to 2mln nie ma sensu. Józefiak ma dużo bo odszedl z funkcji prezesa i dostał odprawę. Nie rozumiem skąd te całe zamieszanie. Też mi wielkie odkrycie.

  • 0

    39. ~090  2008-02-23 17:23:15  host: fjh34.internetdsl.tpnet.pl

    ~r --> Też się dziwię...

  • 0

    40. ~orok  2008-02-23 17:28:05  host: fjh34.internetdsl.tpnet.pl

    @10 ~Ąll "+służbowe auta, +służbowa karta płatnicza, +nielimitowane rozmowy tel., itp, itd." + podatek od tego który muszą płacić od ukrytej korzyści ;)

  • 0

    41. ~Georg  2010-02-21 10:12:03  host: 109.243.154.64

    Klęliście na komunę, a ci to dopiero sobie ,,otworzyli" kominy.Teraz dla nich pracujcie i nie skakajcie przez płoty.

Dodaj swoją opinię